Skocz do zawartości
wikturrr_145

Które przełączniki Cherry MX są najlepsze do grania?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie - które przełączniki Cherry MX w klawiaturze mechanicznej są najlepsze do grania? Czytałem już teorię i wiem czym się każdy z ich typów charakteryzuje, ale to wciąż nie mówi mi co będzie mi odpowiadać. Sprawdziłbym na własnej skórze jak to jest, ale w żadnym z 3 dużych, odwiedzonych przeze mnie sklepów asortyment nie był na tyle szeroki, a obsługa była nieobeznana z tematem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje Ci tylko zainwestować w tester. Zawsze to tańsze niż kupowanie kolejnych klawiatur z różnymi switchami. Koszt takiego testera oscyluje w granicach 100-120 zł ale przy koszcie klawiatury to rozsądna cena. Od biedy pozamawiać sobie switche np. z Ebay'a/Aliexpress i poklilać w palcach ;-).

 

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KosiMazaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wikturrr_145

W wielkim uproszczeniu: przyjmuje się, że red najlepiej nadają się do gier przez niską siłę aktywacji. Blacki trochę mniej do gier, bo ciężej chodzą, chyba że lubisz, jak klawisz daje większy opór. Browny to kompromis między red a black, mają średnią siłę aktywacji. Blue sobie odpuść w ogóle, bo to typowo do pisania. Próbowałem na tym grać (któryś Blackwidow od Razera), da się, ale na brownach przyjemniej.

 

Ja do grania i pracy używam brownów (g710+) i jestem zadowolony - siła aktywacji w sam raz do obydwu zastosowań, praca przełącznika nieliniowa, co mi akurat najbardziej odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej. Klawiatury na przełącznikach red/brown można spotkać sklepach i pomacać :-D. I są najczęściej wybierane przez graczy. Do tego nie wiem jaki masz budżet, ale są jeszcze najnowsze przełączniki MX Silent takie redy tylko sporo cichsze. Jak każdy wie klawiatury mechaniczne są dość głośnie i ja wybrałem właśnie najnowsze MX Silent o dobre 30% cichsze niż redy. Jak na razie monopol na nie ma Corsair, a za jakieś 5 miesięcy powinny zacząć pojawiać się klawiatury innych marek na tych przełącznikach. Mi najlepiej gra się na redach (pisze też się fajnie) dlatego właśnie wybrałem jego cichszą wersję MX - silent. Przy typowych redach/brown i wszelkich innych moja żona strasznie marudzi.. Jak masz masz spory budżet to pooglądaj redy i jak ci się spodobają a chcesz ciszę to http://www.morele.net/klawiatura-corsair-strafe-rgbcherry-mx-silent-eu-ch-9000121-eu-814529/ja jeszcze kupowałem za 720pln, ale teraz nasza waluta jest w nie najlepszej kondycji.

Edytowane przez lukadev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...