Skocz do zawartości
BlackWinter

Problem przy grach.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mój problem był już wcześniej opisany przez moją osobę ale nie dostałem odpowiedzi.GeForce 5500,AMD Duron 1400+ KT400A VIA ,1,5GB RAM.Problem zaczął sie przy zagladnieciu co sie dzieje w procesorze,otworzylem zeby zobaczyc ogólnie i sie zapoznać z komputerem i złożylem go.Pierwszy raz problem wystąpił - komputer piszczał dwutonowo.Raz wyższym tonem raz niższym i wyłączałem go ze zasilacza.Zlozylem procesor i radiator jeszcze raz i bylo dobrze nic sie nie dzialo.Niedawno od nowa otworzylem komputer i wyjalem wszystkie części od procesora wiatrak-radiator-procesor by zobaczyć czy da sie zrobić na nim odblokowanie cache L2 ale jednak zrezygnowałem.Złożyłem go i od nowa - yyyy uuuuu yyyy uuu i tak w kółko. Rozkładałem u składałem z 8 razy aż zostawilem go i odpalilem nastepnego dnia i ruszyl bezproblemowo lecz gdy odpalilem grę na nim (Gothic II) zgasł i znów piszczał.Zostawilem go nawet na pół godziny na rozgrzewke i odpalilem gre i znow to samo ,zaczął wyć.Nie mam pomysłu co z nim nie tak ,z góry dziękuje za wszystkie podpowiedzi.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn może być kilka - piszesz że ściągałeś chłodzenie procka i to nie raz , możliwe że przez nieuwagę ukruszyłeś rdzeń procka .

 

W tamtych czasach procesory miały rdzeń odsłonięty i łatwo go było ukruszyć .

 

Tym bardziej że na to wskazuje sygnał z biosu .

 

Problemem może też być płyta - konstrukcje na KT400 to już w zasadzie prehistoria ( tak jak cały socket A )  i elektornika płyty może padać , kondensatory szczególnie .

 

Przyglądnij sie dobrze płycie - popatrz czy czasem kondensatory nie są wybrzuszone lub w inny sposób odkształcone , czy na płycie nie ma śladów opaleń itp .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem,kondesatory są w porządku zero uszkodzeń tego typu,właśnie myśle nad wymianą płyty ze prockiem rzecz jasna,rdzeń jak z połyskiem metalu nie ukruszony,problem występuje albo po ponownym włożeniu jeszcze raz proca albo przy otwieraniu gier i niewiem co z tym fantem czynić :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...