Skocz do zawartości
wikm

Optymalizacja routera - ustawień i anten dla lepszego zasięgu, a zwłaszcza transferu

Rekomendowane odpowiedzi

Czy podłączenie internetu do gniazdka przez Power Line jest możliwe, jeśli router jest w pokoju, który jest zasilany z gniazdka w ramach jednego korka i odbieranie internetu z gniazdka w ramach drugiego korka?<br />

 

Tapatalk & Samsung Galaxy S5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam okazję testować router wr1043nd zamiast wr841n. Mieszkam w bloku (mieszkanie 47 m2) gdzie niestety w miejcu, w którym najbardziej potrzebne wifi (2. koniec mieszkania niż router) jest dużo innych sieci wedlug Inssidera i transfer kuleje. WPS wylaczone, router stoi na parapecie (może stać tylko jeszcze na drukarce lub na biurku obok monitora). Firmware od razu zaktualizowałem. Na samym początku po włączeniu pokazywał chwilę nawet 30 mega w ostatnim pokoju (internet 100 mega), ale po ruszaniu antenami i grzebaniu przy kanałach jest gorzej. Przywrócenie do takich samych ustawień nie pomogło. Jak mierzyłem prędkość wieczorem w smartfonie to w połowie mieszkania prawie nie ma internetu (gorzej niż na starym routerze). Co tu zrobić? Jak najlepiej ustawić anteny itp, aby sygnal na końcu mieszkania był jak największy? Może zakupić inne anteny? Jeśli tak to jakie? Wybrać inny router? Power line nie wiem czy wchodzi w grę - dwa bezpieczniki.

 

Tapatalk & Samsung Galaxy S5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...