Skocz do zawartości
Milan1899

Problem z instalacją Windows 7 za pomocą USB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Domyślam się, że robię jakiś szkolny błąd, niestety coś mnie podkusiło, żeby przyoszczędzić i nowy komputer wziąłem bez napędu. 

Moja płyta główna, to Gigabyte B85M-D3H-A. 

Stworzyłem bootowalnego pendrive'a UEFI w oparciu o te instrukcje i cały proces przebiegł poprawnie:
https://www.thomas-krenn.com/pl/wiki/Tworzenie_bootowalnego_pendrive%27a_UEFI_w_systemie_Windows

Możliwe, że ostatni proces tworzenia powyższego ma znaczenie:

Cytuję: "Przygotowanie pendrive'a dla UEFI
Należy skontrolować czy plik BOOTX64.EFI znajduje się w katalogu \EFI\BOOT\ na kluczu USB.

Jeżeli tak nie jest to może on zostać skopiowany na pendrive na dwa poniższe sposoby:

Jeżeli pendrive wykorzystywany jest w komputerze UEFI z systemem operacyjnym Windows 7 x64 (lub wyższym) to bootloader może po prostu zostać skopiowany na pendrive i zmieniona jego nazwa. Należy do tego wyszukać na partycji systemowej pod C:\Windows\Boot\Efi plik bootmgfw.efi, skopiować go na pendrive do katalogu \EFI\BOOT\ i zmienić jego nazwę na BOOTX64.EFI.
Jeśli folder \EFI\BOOT\ nie znajduje się na kluczu USB to należy go stworzyć."


W moim wypadku folder \EFI\BOOT\ w ogóle nie istniał i został stworzony. Z laptopa na którym jest W7 X64 skopiowałem bootmgfw.efi, wkleiłem do nowoutworzonego folderu i zmieniłem nazwę na BOOTX64.EFI.


Po podłączeniu pendrive do nowego komputera przed instalacją ustawiłem boot priority aby w 1-szej kolejności korzystał z UEFI: KingstonDataTraveler 3.0 PMAP, czyli mojego USB, a na drugiej pozycji jest mój dysk twardy. Więcej opcji nie mam. 

Rozpoczyna się ładowanie plików instalacyjnych i od razu wywala błąd:
"Windows failed to start. A recent hardware or software change might be the cause. To fix the problem:
1. Insert your Windows installation disc and restart your computer.
2. Choose your language settings, and then click "Next". 
3. Click "Repair your computer".

If you do not have this disc, contact your system administrator or computer manufacturer for assistance. 

File: \windows\system32\boot\winload.efi

Status: 0xc000000f

Info: The selected entry could not be loaded because the application is missing or corrupt. 


Jak widać, po powyższym, tworzenie pendriva nie do końca się powiodło, jednak w trakcie całego procesu zrobiłem każdy krok zgodnie z instrukcjami i wszystko wydawało się poprawnie wykonane. 


System udało mi się zainstalować, ale nie do końca działa jak powinien:
W momencie uruchamiania komputera kliknąłem F12, aby ustawić boot device i dostępne były 3 opcje:
PO: ST1000DM003-1SB10C czyli moje HDD
KingstonDataTraveler 3.0PMAP
UEFI: KingstonDataTraveler 3.0PMAP

Po wyborze drugiej opcji czyli pendriva bez dopisku UEFI instalator normalnie ruszył i system się zainstalował. Jednak przy kończeniu procesu instalacyjnego, kiedy system się zrestartował znowu automatycznie uruchomiło z boot priority automatycznie pendrive z UEFI czyli tak jakby proces instalacyjny zaczął się od nowa. Zrobiłem twardy reset i system jakimś cudem się zainstalował. Jednak zdaje mi się, że w wyniku nie dokończenia procesu instalacyjnego system nie działa jak powinien. 

Po każdym uruchomieniu od razu wywala komunikat o błędzie:
"Desktop Window Manager has stopped working - A problem caused the application to stop working correctly. Windows will notify you if a solution is available".

Tak samo, gdy chcę uruchomić test wydajności Windows: po około 20 sekundach pojawia się komunikat "Windows System Assessment Tool has stopped working - A problem caused ... ".

Nie ukrywam, że wolałbym zainstalować system raz jeszcze, ale jako, że 1-szy raz instalowałem system z USB, jest to dla mnie czarna magia i nie mam pojęcia gdzie popełniam błąd. 

Edytowane przez Klaus
Nie wklejaj formatowanego tekstu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszej nie wklejaj formatowanego tekstu. Po drugie użyj programu rufus, jest za darmo, wybierz tam partycjonowanie dla GPT i wskaz mu obraz z windowsem. Pozniej w boot menu wybierz ten pendrive z dopiskiem eufi. Wszystko powinno dzialac jak w zegarku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...