Skocz do zawartości
860lacov

Jaka mysz podobna do g700s

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam sobie nowej myszy.

Sprzęt ma być do wszystkiego. I standardowe użytkowanie i gry (w stopniu dalekim od profesjonalnego :) )

 

Podoba mi się g700s, ale szukam czegoś bardziej bezprzewodowego.

Tu przy okazji moje pytanie.

G700s - około 3 dni pracy na baterii

M705 - do 3 lat

 

Skąd taka różnica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja G700s na standardowym aku działa do 2-óch dni max, niezależnie od częstotliwości itp... I też mam M705, więc wiem, jaka jest między nimi w tym zakresie różnica. :)

 

Podejrzewam, że G700s jest pozbawiona większości systemów "wygaszających" bezczynną myszkę, i że jest cały czas na czuwaniu, by nie było nawet odrobiny opóźnienia, jak się ją przesunie po przerwie.

 

 

Devil - a czy ostatnie edycje sterów do G700s wciąż powodują tragiczny lag systemu? Ja z tego powodu użyłem ich tylko raz do zapisania makr i wywaliłem je w cholerę. Potrafiło mi zawiesić dowolną grę na kilka sekund tylko po to, by znowu ruszyła i przy okazji odtworzyła wszystkie wciśnięte w czasie przerwy klawisze - z reguły kończyło się to spadnięciem gdzieś w przepaść itp...

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś w ogóle używał tego M705 ?

 

Nie chce mi się wierzyć że na zwykłych bateriach AA wytrzyma ona 3 lata , zwykłe baterie węglowo-cynkowe mają pojemność 400-1000 mAh , baterie alkaliczne mają ponoć pojemność nawet 2300 mAh .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja G700s na standardowym aku działa do 2-óch dni max, niezależnie od częstotliwości itp... I też mam M705, więc wiem, jaka jest między nimi w tym zakresie różnica. :)

 

Podejrzewam, że G700s jest pozbawiona większości systemów "wygaszających" bezczynną myszkę, i że jest cały czas na czuwaniu, by nie było nawet odrobiny opóźnienia, jak się ją przesunie po przerwie.

 

Spróbuje ją wyłaczac na czas przerwy dłuższej niż 15 minut. Zwykle przy kompie siedze max do 4 godzin zależnie od dnia w weekend nieco więcej o ile nie pracuje. Na 8 godzin w pracy oczywiście będę od teraz wyłączał i zobaczymy jaki będzie efekt. Ciekaw jestem tylko ile tak kosztuje ładowanie takiego aku 2500mAh , a w zasadzie dwóch naraz tak raz na tydzień. Ładują się ok 12 godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładowanie takiego aku 2500mAh , a w zasadzie dwóch naraz tak raz na tydzień. Ładują się ok 12 godzin.

 

To strasznie długo. Ja w standardzie dostałem Eneloop 1900mAh - przez kabel USB ładuje się ok. 3h od zera (port USB zwykły, żaden supercharge)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno akumulatorów lepiej za szybko nie ładować.

 

Ja mam ładowarkę stacjonarną i ładuję akumulatory 500mA

 

Co do g700s

Czy kółko ma dedykowany przycisk do zmiany trybu pracy czy jest tak jak w anywhere mx (kółko zamiast działać jak środkowy przycisk zmienia tryb jego pracy)?

 

Czy kółko działa też na boki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest osobny mechaniczny przycisk do zmiany trybu pracy rolki, więc ona sama działa i jako środkowy przycisk. I tak, jest wychylna. Ogólnie nie wyobrażam sobie obecnie codziennego użytku myszki bez fastscrolla - super przydatna rzecz.

 

Ktoś w ogóle używał tego M705 ?

 

Nie chce mi się wierzyć że na zwykłych bateriach AA wytrzyma ona 3 lata , zwykłe baterie węglowo-cynkowe mają pojemność 400-1000 mAh , baterie alkaliczne mają ponoć pojemność nawet 2300 mAh .

 

Mojej, przy ostrym użytku (6-8 godzin dziennie), baterie trzymają ok 2-óch lat. I nie wyłączam nigdy myszki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skad taka niechec do kabla? jak sie uporzadkuje przewody (monitor, glosniki, klawiatura) to luzny ogonek myszki niczego nie szpeci

 

dwa razy podchodzilem do bezprzewodowych rozwiazan, 2x fail - wyczuwalnie gorsza precyzja (tego pewnie g700 nie ma, ale przy tanszych myszach wystepuje)

 

a jeszcze jak bym mial co 2 dni zmieniac baterie (u mnie starczalo na 2-3tygodnie co juz irytowalo) tak jak wyzej napisano to by ten sprzet za okno polecial, a nie polecal innym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nic do kabla nie mam. Chodzi mi raczej o to żeby od czasu do czasu móc użyć myszy będąc w pewnej odległości od komputera :-)

 

Nad g700s zastanawiam bo wydaje się być wytrzymała, ale być może performance mx też od razu by się nie rozsypała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...