Skocz do zawartości
Augerz

Doładowujące się obiekty w zasięgu wzroku

Rekomendowane odpowiedzi

Wtam Was drodzy forumowicze!

Mam dość nietypowy problem i sam nie wiem, czy jest to problem, czy może tak ma każdy. Myślę jednak, iż skoro mi to przeszkadza i to dostrzegam, to raczej jest to problem.
Mianowicie podczas grania w różne gry, w moim polu widzenia karta doładowuje tekstury oraz obiekty. Jest to naprawdę irytujące, zwłaszcza w grach, gdzie widać więcej terenu przed sobą. Wygląda to tak, że, gdy idę to praktycznie przede mną pojawiają się drzewa, krzaki itp. Podczas gry np w Wiedźmina 3 cień pojawiał się tuż przede mną. Grając w Fallouta 3 miałem taki sam problem tylko z drzewami, krzakami czy różnymi innymi obiektami. Tak samo tekstury, są dalej - mogą być rozmyte, ale jak podchodzę bliżej to na moich oczach na maxa przypałowo zamieniają się na te "odpowiednie". Wygląda to źle, bardzo mi to przeszkadza. Zresetowałem wszystkie ustawienia w panelu sterowania i nic to nie pomogło. Najbardziej irytuje mnie w tym fakt, że większość z tych gier spokojnie działa w 60FPS i zgaduję, że karta miałaby w sobie na tyle mocy, aby dorenderować wszystko trochę wcześniej. Co mogę zrobić aby to naprawić?

Mój komputer to:

Windows 10

ASUS GTX 970

Intel i7-4790K

8GB Ram

Mam nadzieję, że mi pomożecie, pozdrawiam!

 

Edit: znalazłem film, który mniej więcej pokazuje mój problem 

 

różnica jest taka, że to u mnie są o wiele bliższe odległości i tyczy się większości gier w jakie gram i u mnie, gdy się już pojawią to raczej nie znikają.

Edytowane przez Augerz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest w kartach Nvidia :)

Premierowe sterowniki, poprzez swoją optymalizacje mają takie buble... by słupki porosły....

Najlepiej czekać na nowsze stery gdzie wydajność spadnie, ale blur i doczytywanie zaniknie..... bądź cofnąć się do tyłu i liczyć iż jeszcze ich nie zoptymalizowali.

 

Na wstępie jednak:

Jeśli korzystasz z opcji GameNotWorks, to powyłączaj.... wyłącz też usługi NV które działają w tle i optymalizują grę bo te też wszystko kaszanią.

Powinno pomóc :)

 

Bądź kup ATi, dla 5FPS oszczędzisz wzrok, i kwiatków nie będzie i oczki nie bolą i sumienie czyste

 

pozdrawiam :D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...