Skocz do zawartości
Janek

Fsb166 na Solteku 75FRV

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem ,nie wiem jak zrobić żeby ustawić fsb 166 za pomocą zworek na płycie wszelkie próby kończą się fiaskiem.Nie chodzi mi o przestawienie fsb w biosie .Chce zmienić samo fsb .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ,nie wiem jak zrobić żeby ustawić fsb 166 za pomocą zworek na płycie wszelkie próby kończą się fiaskiem.Nie chodzi mi o przestawienie fsb w biosie .Chce zmienić samo fsb

nierozumiem :? a czym rozni sie przestawienie fsb w biosie od tego zworkami :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ,nie wiem jak zrobić żeby ustawić fsb 166 za pomocą zworek na płycie wszelkie próby kończą się fiaskiem.Nie chodzi mi o przestawienie fsb w biosie .Chce zmienić samo fsb

nierozumiem :? a czym rozni sie przestawienie fsb w biosie od tego zworkami :?

Teoretycznie niczym. Praktycznie- hmmm.... Na moim 75KAV FSB 145 ustawione jako 140 na dipach+5Mhz w biosie jest stabilniejsze, niż 133Mhz na bipach+ 12 w biosie. Taka ciekawostka.

 

Janek, TEORETYCZNIE mieniając FSB tak na płycie, jak i w biosie, robisz to samo. Zmieniasz FSB, a więc taktowanie procesora, pamięci, PCI, AGP. To nie Nforce, tylko KT400. A praktycznie- hmmm, może być tak, jak u mnie.

 

A co do pytania- chyba oba jumpery FREQ na pozycję w stronę baterii.

 

Nie wiem, w czym tkwi twój problem (o ile takowy masz), ale ta płyta to, niewypał, muszę powiedzieć, jakkolwiek kocham solteka.

 

Looknij tu: http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=19420&highlight=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ,nie wiem jak zrobić żeby ustawić fsb 166 za pomocą zworek na płycie wszelkie próby kończą się fiaskiem.Nie chodzi mi o przestawienie fsb w biosie .Chce zmienić samo fsb

nierozumiem :? a czym rozni sie przestawienie fsb w biosie od tego zworkami :?

Teoretycznie niczym. Praktycznie- hmmm.... Na moim 75KAV FSB 145 ustawione jako 140 na dipach+5Mhz w biosie jest stabilniejsze, niż 133Mhz na bipach+ 12 w biosie. Taka ciekawostka.

 

Janek, TEORETYCZNIE mieniając FSB tak na płycie, jak i w biosie, robisz to samo. Zmieniasz FSB, a więc taktowanie procesora, pamięci, PCI, AGP. To nie Nforce, tylko KT400. A praktycznie- hmmm, może być tak, jak u mnie.

 

A co do pytania- chyba oba jumpery FREQ na pozycję w stronę baterii.

 

Nie wiem, w czym tkwi twój problem (o ile takowy masz), ale ta płyta to, niewypał, muszę powiedzieć, jakkolwiek kocham solteka.

 

Looknij tu:http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=19420&highlight=

nom owszem czasami sie tak zdarza ale to nie jest powiedziane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawisz FSB 166, to wszystko będzie tak, jak ma być, tzn, PCI 33, AGP 66. A czy ustawisz to zworkami, czy w biosie- teopretycznoie to samo. Ale przeczytaj linka, któego Ci dałem, bo Den pisał, że miał z tym problem jakiś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zworkami jak ustawie to nic się nie zmienia, a po ustawieniu w biosie fsb 166 działa wszystko ok ,ale po restarcie komputera powraca fsb 133.Dla jasności posiadam athlona 2000+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zworkami jak ustawie to nic się nie zmienia, a po ustawieniu w biosie fsb 166 działa wszystko ok ,ale po restarcie komputera powraca fsb 133.Dla jasności posiadam athlona 2000+

ano to wszystko jasne. Twoje mobo (zreszta jak wiekszosc nowych plyt) posiada "zabezpieczenia" przed przetaktowaniem proca i jesli ustawiasz fsb 166 w biosie uruchamiasz kompa ponownie komp teoretycznie ustawia fsb 166x12.5 czyli 2600+ ale nie wstaje wiec mobo automatycznie wraca do ostatnich poprawnie dzialajacych ustwien czyli 133x12.5. Sprobuj zwiekszyc vcore. 2000+ bardzo "ciezko" sie podkreca jesli zwiekszenie vcore nic nie da niestety bedziesz sie musial pogodzic z tym ze proca nie podkrecisz. No chyba ze zniejszysz mnoznik (pod warunkiem ze proc jest 0.13u) i bedziesz latal w trybie synchro 166/166 wtedy zwiekszysz chociaz wydajnosc pamiatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki procesor; napewno ma odblokowany mnożnik?

Na pewno zapisujesz zmiany w biosie? (zazwyczaj F10 na głównym ekranie)

 

Sorry, że o takie bzdety pytam, ale Ty poprostu niewiele powiedziałeś :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że zapisuje zmiany inaczej skąd bym wiedział przy jakim mnożniku co uzyskuje .wszelkie zmiany sprawdzam CPU-Z.Procesor mam taki 2000+ AXDA 2000DUT3C JIUHB 0320SPMW Mnożnik sprawdzałem od 11 do 15 i wtedy wszystko chodzi ok,problem pojawia się kiedy zwiększam fsb .Na mnożniku 11 ustawiałem nawet fsb 175 i wszystko chodziło ,ale po ponownym uruchomieniu komputera fsb wraca na 133.Napięcie ustawione mam 1.75 ,pamięć twinmos pc2700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że zapisuje zmiany inaczej skąd bym wiedział przy jakim mnożniku co uzyskuje .wszelkie zmiany sprawdzam CPU-Z.Procesor mam taki 2000+  AXDA 2000DUT3C  JIUHB 0320SPMW Mnożnik sprawdzałem od 11 do 15 i wtedy wszystko chodzi ok,problem pojawia się kiedy zwiększam fsb .Na mnożniku 11 ustawiałem nawet fsb 175 i wszystko chodziło ,ale po  ponownym uruchomieniu komputera fsb wraca na 133.Napięcie ustawione mam 1.75 ,pamięć twinmos pc2700

hmmm.. z tego by wynikalo ze bios nie trzyma ci ustawien :? dziwna sprawa ale napewno po podkreceniu chodzi na tym 11x166 ??? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z fsb 166 wszystko chodzi stabilnie 3dmark ,pcmark ,gry.Po testach w 3dmarku widać że wydajność jest większa (166x11) niż przy (133x13.5).Wersje biosu mam ostatnią jaka jest na stronie solteka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z fsb 166 wszystko chodzi stabilnie 3dmark ,pcmark ,gry.Po testach w 3dmarku widać że wydajność jest większa (166x11) niż przy (133x13.5).Wersje biosu mam ostatnią jaka jest na stronie solteka.

to nawet nie podlega dyskusji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prock jest o.13 ,mnożnik ustawiam 11fsb 166 napiecie procka 1.75.  Wszystko chodzi bez błędnie  ale po ponownym uruchomieniu wraca na 133

Zaiste to dziwne zjawisko. Oznaczałoby to że te dwie zworki (które de facto na 166 obie są na prawo, w kierunku brzegu) nie wpływają bezpośrednio na zegar. A to nie dobrze według mnie. Jeżeli coś jest nadmiernie kontrolowane przez bios jest podatne na ataki wirusów niszczących sprzęt. Stary 75KAV takich problemów nie ma. Co ustawisz swiczami to masz, jak za dużo będzie to po prostu nie wstanie. Jedyne co mi może zrobić "Czernobyl" to podnieść napięcie na procu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...