Jump to content

Recommended Posts

Witam mam problem który wiele razy pojawiał się na tym forum lecz bez skutecznej dla mnie pomocy a mianowicie nagłe spadki FPS'ów. Kiedy gra normalnie chodzi przy 100fpsach na wysokich detalach nagle raz na jakiś czas mam spadki do 1fpsa następuje od 1 do 2 sekund zacięcie się gry i później z powrotem na 100 fps.

Specyfikacje :

• Procesor Intel Core i7-6700HQ (4 rdzenie, od 2.60 GHz do 3.50 GHz, 6 MB cache)
  • Pamięć 8 GB (SO-DIMM DDR4, 2133MHz)
  • Dysk 128 GB SSD M.2, 1000 GB SATA 5400 obr.
  • Grafika + Intel HD Graphics 530, NVIDIA GeForce GTX 970M
  • System: Win 10

Laptop jest nowy mam go od 2 tygodni, tempratura podskakuje do ok. 55 stopni, a po załączeniu się chłodzenia na wyższe obroty to nie przekraczał 50 przy intensywnym graniu.

Głównie ten problem występuje przy grach jak: Diablo 3, SMITE, LoL, Cs GO, Gothic3 (chociaż gothic był robiony pod starsze windowsy co jeszcze jestem w stanie zrozumieć że na win 10 może mieć problemy, dlatego cieszę się że odpala bo i z tym miałem problemy).Guild Wars 2, Far Cry 3 i Borderlands 2 chodzą mi bez problemu przy najwyższych ustawieniach zero spadków, zero problemów nawet przy COOP'ie.

Sam problem może być banalny ale szukałem po kilku forach i nic.

Kupiłeś laptopa z systemem?
Instalowałeś pewnie sterowniki do grafiki etc z płyty którą dostałeś.
Próbowałeś uaktualnić sterowniki ze strony producentów? Te na płycie nie są aktualne.

Na jakim zasilaniu jesteś? Rozumiem że tak samo jest na baterii/kablu? Patrzyłeś ustawienia planu zasilania?