Skocz do zawartości
paw565

Dziwny boot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Podczas włączania się komputera mam taki czarny ekran, który znacznie wydłuża włączanie komputera. Niestety nie działa mi wysyłanie wideo, więc dam screena: c78ada126092ba8d0da29251170bc22c.jpg i mruga światełko niebieskie i tak ok. 20s. Dodam że zaczęło się to odkąd raz wywaliło mi JC3 i musiałem zrestartować przez za duży mnożnik (przez ten restart straciłem też save :( ) Oto mój PC:

ASUS Z87 PLUS

I5 4670K @4.2GHZ

KINGSTON HYPERX FURY 2X8GB 1600MHZ

ASUS GTX 660 2GB OC VERSION

ZALMAN Z3 PLUS

KINGSTON V300 128GB WD BLUE 1TB

TAGAN TG500BZ Z góry thx.

 

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz może jakiś dysk zewnętrzny podpięty przez USB? Ja mam podobnie jak Ty kiedy podepnę swojego WD do kompa. Uruchamianie trwa znacznie dłużej z podobnym ciemnym ekranem, następnie ekran logowania po prawie minucie. Bez podpiętego dysku uruchamianie trwa bardzo szybko, bez czarnego ekranu. Sam nie wiem czemu tak się dzieje. Nie chce mi się ciągle podpinać i odpinać dysku, więc jakoś się przemęczam z tym wolnym startem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Włacza się super. A co mi da opcja hardware fast boot? Włączyć?

 

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka

.

 

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka

.

 

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popróbuj u każdego to działa inaczej może kwestia sterów konfiguracji. Wiem jedno wiele razy spotkałem się z sytuacją gdy fast boot powodował wydłużenie bootwania a jedyną różnicą było brak logo Windowsa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz przypadkiem tak, że pod power button masz przypisane "uśpij", usypiasz kompa i następnie wyłączasz go na listwie/zasilaczu? Po takiej operacji komp musi się podnieść, jak po nieprawidłowym zamknięciu systemu. Mogłoby to tłumaczyć "losowość" występowania problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...