Skocz do zawartości
SpiderFYM

i5-4690K + MSI Z97 PC Mate

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Poszukuje osob, ktore maja taka kombinqcje sprzetowa jak w temacie. Ciekaw jestem jakie taktowanie osiagneliscie i lrzy jakim napieciu. Pytam poniewaz u mnie przy 4.5Ghz, przy napieciu 1.35 nadal nie dziala to zbyt stabilnie. Bylbym wdzieczny za pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale 4.4GHz powinienem otrzymac na kazdym modelu? Nie chce osiagow typu 5GHz, tylko wlasnie te 4.4/4.5

 

To tak nie działa. To, że kilku różnych recenzjach dany procesor osiąga jakaś tam wartość GHZ to nic nie znaczy. Często redakcje otrzymują specjalnie wyselekcjonowane sample procesorów lub kart graficznych od producentów. Należy przyjąć, że wyniki OC jakie na tych samplach otrzymują to wyniki wzorcowe ale nie będą one osiągalne dla każdego procesora. Wszystko zależy z jakiego kawałka krzemu dany procesor jest "ulepiony".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 4690K + Z97-G43 i działał na 1,34V na 4,61GHz testowany 30h w Prime 95. Niestety PC Mate to okrojona wersja więc mogą być problemy z maksymalnym OC. Po za tym dużo zależy od kawałka krzemu z jakiego jest zrobiony proc są przypadki ze nawet 4,2GHz nie zrobisz na 4690k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety PC Mate to okrojona wersja więc mogą być problemy z maksymalnym OC. Po za tym dużo zależy od kawałka krzemu z jakiego jest zrobiony proc są przypadki ze nawet 4,2GHz nie zrobisz na 4690k.

Popraw mnie ale zdaje się że Haswelle mają zintegrowany regulator napięcia i płyta główna ma marginalny wpływ na podkręanie? Mocniejsza sekcja zasilania nieco pomoże ale nie popadajmy w paranoję ;) Tutaj raczej liczy się sztuka procesora. Możesz spróbować zwiększyć napięcie  VCCIN. Moja sztuka np przy 1.35V i 4.5GHZ rzuca bluescreeny w Prime 95, natomiast w grach hula świetnie, problem ze stabilnością w Prime mam już powyżej 4.2GHz i na takim taktowaniu się zatrzymałem bo już 4.3GHz wymaga znaczącego podniesienia napięcia i rosną temperatury. Zasadniczo lepiej jest podkręcać w biosie niż programowo ;) Nawiasem mówiąc przy zakupie sam wychodziłem z założenia, że każda sztuka powinna osiągnąć bez problemu 4.5GHz i boleśnie się przekonałem, że nie i czytając co nieco dowiedziałem się, że przypadki, w których ciężko przekroczyć 4.2 GHz wcale nie są takie rzadkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...