Skocz do zawartości
Caleb

Co kupić? GTX 970 czy R9 390? GTX 960 czy R9 380?

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że temat trochę poza konkursem, ale może ułatwi ludziom samodzielną decyzje przed napisaniem kolejnego zapytania GTX 960/970 czy R9 380/390. Moderację proszę o wyrozumiałość, to dla dobra ogółu :)

 

Test zestawów: Core i3-4170 vs FX-6300 oraz GTX 960 vs R9 380 - PurePC.pl

Jeśli szukaliście testu procesorów Intel Core i3-4170 oraz AMD FX-6300, wykonanego na kartach graficznych NVIDIA GeForce GTX 960 i/lub AMD Radeon R9 380, niniejszy artykuł powinien Was zainteresować. Wybrane komponenty rzadko są obiektem bezpośrednich porównań, dlatego trudno jednoznacznie stwierdzić, które połączenie najlepiej wypada w grach komputerowych. Dzisiaj podejmę próbę rozwikłania zagwozdki - wspomniana czwórka będzie sprawdzona w miejscach graficznych i procesorowych na zasadzie: każdy z każdym. Wśród scenariuszy uwzględniłem także wyniki podkręcenia, aby rozwiać wszelkie wątpliwości odnośnie potencjału konkurencyjnych platform, zwłaszcza iż publikacja dotyczy sprzętu popularnego, będącego powodem licznych dylematów zakupowych. Wszystko zostało wykonane pod komendą systemu Windows 10, doprawione najnowszymi sterownikami oraz potwierdzone wykresami FCAT. Bon appetit...

 

test_geforce_gtx_960_vs_radeon_r9_380_1.

 

Jaki procesor wybrać? Intel Core i5-4460 czy AMD FX-8300? Która karta graficzna jest szybsza? GeForce GTX 970 czy Radeon R9 390? Jakie połączenie będzie najlepsze? Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na powyższe pytania, zwłaszcza gdy brakuje dokładnych testów poszczególnych zestawów, natomiast uzyskanie pełnego obrazu sytuacji wymagałoby krzyżowego sprawdzenia wszystkich komponentów. Sporo roboty, prawda? Właśnie dlatego podjąłem się takiego zadania - przeanalizowania wydajności procesorów Core i5-4460 oraz AMD FX-8300, połączonych z kartami graficznymi GeForce GTX 970 i Radeon R9 390. Zgodnie ze sportowymi regułami, każdego zestawiłem z każdym, co pozwoliło wyłonić absolutnego zwycięzcę. Żeby rozwiać wszelkie wątpliwości, testy wykonałem w dwóch scenariuszach - obciążających procesor i/lub kartę graficzną. Nie zabrakło również wyników podkręconych platform, pracujących pod komendą systemu Windows 10.

gtx_970_vs_r9_390_1.png

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...