Skocz do zawartości
Veilroth

Najcichsza klawiatura dostępna na rynku

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Jak w temacie. Na chwilę obecną używam Razer Deathstalker, ale niestety po roku dźwięk klawiszy nie jest przyjemny. Nie dość, że zaczęły głośniej pracować, to nieznacznie kołysać się na boki powodując nieprzyjemny dźwięk "ślizgania" się o gniazda w których są osadzone.

 

Interesowałaby mnie klawiatura z podświetleniem, z choćby podstawowymi przyciskami multimedialnymi (najlepiej zintegrowane ze standardowym zestawem i dostępne jak w laptopach za pomocą FN). Cena nie gra specjalnej roli, ale tak pisałem - musi być najcichsza jak się da...

 

Za wszelkie propozycję z góry dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również przyłącze się do pytania. U mnie jednak nie musi być podświetlenia i cena max 250zl.

 

Czy ktoś miał styczność z jakąś super cicha klawiatura w tej cenie?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze swoich doświadczeń mogę powiedzieć, że Lycosy od Razera są ciche, ale obecnie to już tylko szukanie używek na allegro. Teraz za to mam K8100 v2 od Gigabyte'a i o ile normalnie klawiatura jest dobrze słyszalna, ale można nałożyć na nią sylikonową nakładkę - znacznie ją wycisza, a i żadne żarcie nie wpada między klawisze. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś scissor switch, np. cherry stream.

Dość ciężko o taką klawiaturę, jak nie lubisz "chiclet", teraz praktycznie wszystkie płaskie klawiatury są tak robione, nie wiedzieć czemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze coś takiego

 

http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje/klawiatury/cougar-200k/

 

Zamówiłem, niestety dostałem jakiś wadliwy egzemplarz (problemy z klawiszem spacji).

 

Pierwsze wrażenie jednak pozytywne - klawiatura wydaje się solidna i bardzo przyjemnie (i cicho!) się na niej pisze.

 

Dam znać, jak dostanę sprawną sztukę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również poszukuję cichej klawiatury. Odwiedziłem MM i oto moje spostrzeżenia:

1. Cougar 200k - nie jest bardzo cicha,

2. Modecom MC-800W - najcichsza, praktycznie bezgłośna, gumowe przyciski, wchodzą za głęboko i ludzie strasznie na nią narzekają że badziew :(

3. Microsoft All-in-one - głosniejsza od w/w ale nie jest źle, taka mała zgraba z trackpadem - właśnie szkoda że zamiast niego nie ma strzałek, home, end itd.

4. niestety nie było żadnej od apple, szkoda bo najlepiej jest pomacać :) ogólnie piszą że strasznie delikatna i czasami siadają klawisze.

Co tu wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poużywałem trochę, mogę dodać coś więcej. Samo wykonanie ok, ale niektóre klawisze są gorzej osadzone na nożyczkach i chodzą zauważalnie głośniej od innych. Nie jest to odczuwalne kiedy pisze się szybko, jednak problem występuje.

 

Dodatkowo klawiatura nie wbudowanego modułu pamięci który pamiętałby np. ostatni kolor podświetlenia. Za każdym uruchomieniem komputera trzeba przeklikać osobno. Między klawiszami nie ma żadnych odstępów, więc pisanie na niej wymaga chwili przyzwyczajenia.

 

Samo pisanie jest jednak bardzo przyjemne. Jeśli chodzi o poziom hałasu to jestem zadowolony. Na pewno jest o wiele lepiej z tymi nożyczkami niż na zwykłej membranówce od Razera która zaczęła niemiłosiernie jęczeć po zaledwie pół roku użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie jeszcze dodam Gigabyte Force K7, gdyby ktoś szukał cichej klawiatury, po przesiadce z laptopa ;)
O dziwo nie brudzi się a drobinki które osiadają miedzy klawiszami łatwo się czyści.

Jedyny mankament to po około 3 miesiącach padła dioda odpowiedzialna za wyświetlanie blokady klawisz windows.
No i podświetlanie jest tak zrobione że przebija się z górnego rzędu, ale mi to akurat nie przeszkadza.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte Force K7 mogę polecić, jest u mnie też recenzja.

Co do mechaników - póki co najcichsze Steelseries Apex M800, oraz Logitech G901 Orion Spark. Obie mają "odpowiednią" cenę niestety ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat powrócił. Prośba - która z tych będzie najcichsza i najlepsza jeśli chodzi o pisanie (granie sporadycznie - przy dziecku nawet rzadko...)

Dell Kb216

Gigabyte Force K7

Cougar 200k

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte Force K7 mogę polecić, jest u mnie też recenzja.

Co do mechaników - póki co najcichsze Steelseries Apex M800, oraz Logitech G901 Orion Spark. Obie mają "odpowiednią" cenę niestety ;)

A steelseries Apex 350 będzie tak samo cicha?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...