Skocz do zawartości
Neris

i5 750 - OC do 4,0GHz - pytanie o napięcia

Rekomendowane odpowiedzi

Na ile czasu powinienem zostawić włączony Prime95? Czytałem różne wersje, niektóre dosyć hardkorowe jak na 24 godziny. 1 godzina powinna wystarczyć? Testuje na 'Test Small FFTs'. 

 


 

Chciałem zmniejszyć vcore z 1.435 do 1.4 ale niestety po ~17 minutach 'first worker' przestał pracować. Źle mam ustawione napięcia czy po prostu powinienem zrezygnować z 4,0GHz i zejść na przykład do 3,8GHz z mniejszym vcore. Mam wrażenie, że vcore 1.435 to gruba przesada dla PCta który bardzo często działa po 10 godzin + dziennie.  

 

Płyta główna - Gigabyte P55-UD3 

Chłodzenie - Scythe Mugen II Rev.B

Pamięć RAM -G.Skill 4GB (2x2GB) DDR3 1600MHz CL9 RL

Karta graficzna - Asus Radeon R7 250X 1GB DDR5 


 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dowiedziałem się wtedy wielu rzeczy o których nikt mnie nie chciał tutaj napisać, ale wtedy próbowałem maksymalnie do 3,8GHz a teraz próbuję ze stabilnym 4,0GHz.

 

Ostatnio zepsuła mi się grafika i rozważam dwie opcje, czyli złe nałożenie pasty przez mojego brata a później poprawianie to 'z tym samym materiałem', a druga opcja to są właśnie zbyt duże napięcia. Po prostu nie chciałbym żeby  ta sytuacja się powtórzyła. Na razie wróciłem do 3,8GHz i takich ustawień: 

 

CPU Vcore - 1.33125
QPI/VTT - 1.330
PCH Core - 1.140
CPU PLL - 1.900
DRAM Voltage - 1.660

 

Pamiętam, że wtedy Prime95 działał przy takich napięciach przez godzinę bez problemu. Może to po prostu 'sweet spot' dla tej sztuki skoro przy 4,0GHz potrzebuje vcore 1.435. Albo po prostu coś źle ustawiłem dlatego dałem zdjęcia ustawień. 

Edytowane przez Neris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego procka jeżeli dobrze pamiętam to najlepiej było katowac linxem z 1h, prime to musi leiec co najmniej dobę żeby mieć jako taka pewność że komp jest w "pełni" stabilny.

 

O napięciach nic ci nie powiem procka nie mam od bardzo dawna...

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzednio miałem właśnie i5-750 podkręconego na 3,8 i to było maksimum jeśli chodzi o racjonalną dawkę prądu jak i niskie temperatury na chłodzeniu powietrzem. Podkręcanie do 4.0 kończyło się ogromnym zapotrzebowaniem na dodatkowe volty a co za tym idzie skokiem temperatur... bez sensu.

Edytowane przez Piehursson
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...