Skocz do zawartości
Adikss

Przejście z ADSL na światłowód i wykorzystanie td-w8951nd do wi-fi

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji pojawienia się możliwości podpięcia się pod światłowód to żegnam się z Neostradą i przechodzimy na światłowód.

Firma obsługująca daje router bez wi-fi, mam dobrze działającego tp-link td-w8951nd mogę go wykorzystać jako transmiter wi-fi??

Zostawię ustawienia wi-fi i wyłączę DHCP adres routera zmienić poza zakres DHCP routera pierwszego i będzie działać?? ewentualnie jest chyba opcja relay w moim tp-link?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki, wolałem się dowiedzieć żeby potem się nie wkurzać niepotrzebnie :)

 

Mam mały problem, mianowicie z routera w którym wyłączone jest DHCP i udostępniam Wi-Fi często znika internet, co prawda wystarczy go zresetować ale jest to dość uciążliwe. Ustawiłem w nim adres 192.168.1.50 może coś z tym jest nie tak?? kiedyś działał mi router jako switch i nie było to tak problematyczne.

Edytowane przez Adikss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jak to masz podłączone. Jaki router od dostawcy, jakie ma ustawienia (sam LAN), jak podpięty pod drugi router, jaka adresacja, jakie usługi włączone. Tak zmostkować można dwa sposoby (2 najprostsze).

1. Taki, że R2 (router 2, tp-link) działa jako urządzenie w tej samej sieci co R1 (router od dostawcy), i wtedy wyłączasz wszystkie usługi na R2 (DHCP, DNS), a R1 łączysz z R2 zwykłym portem LAN.

2. R2 i R1 są w różnych sieciach, i R1 podpinasz do portu LAN, a R2 do portu WAN (tego niebiesiego, w sensie jeden masz tylko taki). Wtedy one działają jako osobne urządzenia sieciowe, i trzymają osobno usługi.

 

Sprawdź czy Twój brak internetu to nie jest przypadkiem problem z DNSem, czyli pinguj po IP. Wtedy najprawdopodobniej masz włączony DNS na obu urządzeniach, i w momencie "aktualizacji" rekordów jeden zaczyna świrować, bo nie masz ustalone który to jest primary, a który slave.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R1 ten od światłowodu, roter nie mam pojęcia jaki, bo nie ma mnie tam teraz. Normalnie 4 porty LAN jeden do kompa stacjonarnego, a drugi do routera R2.

R2 jest to tp-link td-w8951nd, wyłączyłem w nim dhcp i ip ustawiłem na 192.168.1.50 tak mi doradziła osoba montująca światłowód, że niby to pierwsze wolne ip w ich routerze. Jest to połączone Lan-Lan bo nie ma w nim WAN, czyli jak opisujesz w ad 1.

Teraz nie pamiętam ale wydaje mi się, że gdy wyłączyłem DHCP to i dns się zrobił szary (bez możliwości edycji)

 

A pytanie do pingowania to normalnie ze stacjonarki spróbować z czymś co jest podłączone do R2??

Edytowane przez Adikss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...