Skocz do zawartości
Rydian

Komputer głównie do gier i grafiki 2D - 5000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzięki że to czytasz,

Piszę tutaj, bo prosiłbym o spersonalizowaną pomoc.

 

To nie przedłużając niepotrzebnie

 

  • Zastosowanie komputera : Głównie gry (zależy mi żeby nawet najbardziej wymagające tytuły działały na pełnych detalach. Przydało by się żeby też bardzo dobrze radził sobie z programami do obróbki grafiki 2D zarówno rastrowej jaki i wektorowej (głównie oczywiście Photoshop i Illustrator). A i jeszcze bardzo sporadycznie obróbka video.
  • Maksymalna kwota : 5000zł (w sumie chciałbym się w tej kwocie zmieścić łącznie z monitorem, no ale to raczej chyba będzie ciężkie)
  • Kiedy zamierzasz kupić komputer: teraz (styczeń/luty)
  • Których części potrzebuję : no, "budę" oczywiście, ale jak bylibyście mi jeszcze w stanie jakiś monitor polecić, to byłbym wdzięczny
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : na chwilę obecną w ogóle się na tym nie znam, więc raczej nie. Jak będzie sprzęt z możliwością OC, to może się nauczę, ale jakby dało się taniej a bez możliwości, to chyba wolałbym iść w te stronę...
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: Mam Samsung SyncMaster 931BW (1440x900), ale koniecznie potrzebowałbym dokupić sobie jeszcze jeden sporo większy monitor, koniecznie Full HD
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) mysz, klawiatura, głośniki
  • Uwagi: Jeśli chodzi o kartę graficzną, to raczej preferowałbym coś od Nvidia, ponieważ oferuje ona technologię CUDA, a to ponoć daje lepszą wydajność w pakiecie Adobe
  • Inne : ...chyba że sądzicie że laptop będzie lepszym wyborem, bo niby mniejsze zużycie prądu, to może jakoś za rok się zwróci wydanie na niego więcej... nie wiem, chyba nie... pytam po prostu

 

Jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie się postem i bardzo proszę o pomoc, bo zagubiłem z w nadmiarze informacji   smile.png

 

Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o laptopie do gier ;)

 

Moja propozycja wygląda następująco: 

 

http://www.morele.net/inventory/info/CpBGXC/

 

Zestaw oparty na procesorze z odblokowanym mnożnikiem, płytą główną i chłodzeniem pozwalającym na OC. Podkręcanie jest teraz naprawdę proste i jest wiele poradników w sieci, a pozwala na spory zysk wydajności. W komputerze znajduje się GTX 970 ponieważ GTX 980 jest nieopłacalny a 980 Ti nie zmieści się w tym budżecie. Oszczędności możesz poszukać zamieniając procesor na i5 6500, płytę główną opartą na chipsecie B150 zamiast Z170 oraz wybierając tańszą obudowę. Wówczas można będzie dołożyć do GT980 ale jak wyżej napisałem moim zdaniem jest to nieopłacalne. Przy pracy z obróbką wideo można też rozważyć wariant i7 6700+ chipset B150 no ale jeśli to okazjonalne to chyba nie warto. 

 

No i tak tytułem komentarza jeśli naprawdę zależy Ci na maksymalnych detalach w najnowszych produkcjach to jednak będzie wiązało się z dołożeniem do 980 Ti 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...