Skocz do zawartości
aqua

Smartfon 100zł +

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zakładam temat, ponieważ jestem kompletnie zielony w tych sprawach.

Zastanawiam się nad zakupem smartfona, tylko widzę przeróżne ceny. Od 100-2000 zł..

Z tego co się już orientowałem to im droższy tym więcej bajerów ma, jakiś tam lepszy procesor czy jakoś tak..

Mnie głównie interesuje, czy zakupienie takiego smartfona za 100+ zł ma jakiś większy sens, dla osoby która nie ma kosmicznych wymagań ?

Głównie to chodzi o to, żeby była przykładowo możliwość instalacji gadu-gadu, podłączenie się pod Wi-Fi, instalacja skype.

Tylko jak sprawdzić czy dany smartfon ma takie opcje ? Przykład

 

http://www.morele.net/smartfon-manta-multimedia-tel4091-smart-touch-757732/

 

Czy allegro ma większy sens ? Jestem kompletnie zielony..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio? Android 2.3 -> "To run the latest version of Skype for Android (Skype 6.2 and higher), you'll need to have Android OS version 4.0.3 or above"

 

 

Nie oszukujmy się. Za 100zł nie kupisz nowego, dobrego smartfona, który spełni Twoje wymagania.

Ja bym raczej próbował znaleźć coś w stylu Microsoft/Nokia Lumia 435 na WP8.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, w takim razie jaka jest najlepsza opcja ?

Nie wiem zbytnio jak to jest z używkami czy jest sens je brać ?

Bo rozumiem, że taki smartfon aby zainstalować np skype to cena od 200-300 zł w górę ?

 

Tzn skype to już tak opcjonalnie mówię, bo to nie jest jakiś mus.

Skype można mieć na komputerze stacjonarnym więc to nie stanowi żadnego problemu.

Bardziej chodziło by mi o podłączenie się np do Wi-Fi lub możliwość zainstalowania Gadu-Gadu, tak przykładowo.

Tylko Ja nie wiem jak to sprawdzać i jakie są ceny. Bo jak mówię, skype to nie jest jakaś konieczność to można pominąć :)

Edytowane przez aqua

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio? Android 2.3 -> "To run the latest version of Skype for Android (Skype 6.2 and higher), you'll need to have Android OS version 4.0.3 or above"

 

 

Nie oszukujmy się. Za 100zł nie kupisz nowego, dobrego smartfona, który spełni Twoje wymagania.

Ja bym raczej próbował znaleźć coś w stylu Microsoft/Nokia Lumia 435 na WP8.

 

Nie musisz korzystac z najnowszej wersji.

 

@Aqua za 200-300 zł. kupisz juz przyzwoita sluchawke 4-5" @ 720p z Androidem 5.1 , np. http://www.aliexpress.com/item/Original-Doogee-X5-Android-5-1-MTK6750-Quad-Core-Smartphone-5-0-HD-1280-720-3G/32429343958.html?ws_ab_test=searchweb201556_1,searchweb201644_5_10001_10002_10005_9010_301_10006_10003_10004_62_9700,searchweb201560_2,searchweb1451318400_6151,searchweb1451318411_6449&btsid=dc25202a-2c41-4872-b483-0d33ac86894f (Allegro ok 300 zl)

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się, rozumiem że jest grono osób, które stawiają na jak najlepsza jakość i kupują jak najlepsze :)

Ogólnie mi to chodzi o to, że nie musi to być super wypasiony sprzęt Bóg wie co, że tak to ujmę.

Wystarczy mi, żebym mógł podłączyć się pod swoje Wi-Fi przykładowo i mógł zainstalować tam jakieś aplikacje przykładowo Gadu-Gadu na smartfona ;)

Dlatego pytam czy coś w okolicach 100 zł będzie miało takie możliwości w ogóle ?

 

Dajmy na to, przykład z allegro. Przecena ze 185 zł na 124 zł.

 

http://allegro.pl/smartfon-lenovo-a288t-android-3-5-do-32gb-pl-i5923315214.html

Czy tam

http://allegro.pl/smartfon-goclever-quantum-350-lite-dual-sim-3-5-i5922322130.html

Jest sens w ogóle na to patrzeć ?

 

W sumie szczerze wolę się najpierw dowiedzieć i poznać wszystkie opcje, niż od razu się napalić :)

Bo osobiście to nie musi być już na dziś, jutro czy na za tydzień. Jestem cierpliwą osobą i już kilka lat mam najprostszy telefon z możliwych, więc czas to nie jest jakiś problem większy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem, Windows Phone i jakaś prosta Lumia w 100% wystarczą do Twoich potrzeb. Nie radziłbym się pchać z takim budżetem w Androida. No chyba że na prawdę masz nerwy ze stali. Tym bardziej w jakieś chińskie marki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem, Windows Phone i jakaś prosta Lumia w 100% wystarczą do Twoich potrzeb. Nie radziłbym się pchać z takim budżetem w Androida. No chyba że na prawdę masz nerwy ze stali. Tym bardziej w jakieś chińskie marki.

 

Mozesz podac przyklad tej prostej Lumii za ok. 100 zl?

 

 

Znaczy się, rozumiem że jest grono osób, które stawiają na jak najlepsza jakość i kupują jak najlepsze  :)

Ogólnie mi to chodzi o to, że nie musi to być super wypasiony sprzęt Bóg wie co, że tak to ujmę.

Wystarczy mi, żebym mógł podłączyć się pod swoje Wi-Fi przykładowo i mógł zainstalować tam jakieś aplikacje przykładowo Gadu-Gadu na smartfona  ;)

Dlatego pytam czy coś w okolicach 100 zł będzie miało takie możliwości w ogóle ?

 

Dajmy na to, przykład z allegro. Przecena ze 185 zł na 124 zł.

 

http://allegro.pl/smartfon-lenovo-a288t-android-3-5-do-32gb-pl-i5923315214.html

Czy tam

http://allegro.pl/smartfon-goclever-quantum-350-lite-dual-sim-3-5-i5922322130.html

Jest sens w ogóle na to patrzeć ?

 

W sumie szczerze wolę się najpierw dowiedzieć i poznać wszystkie opcje, niż od razu się napalić  :)

Bo osobiście to nie musi być już na dziś, jutro czy na za tydzień. Jestem cierpliwą osobą i już kilka lat mam najprostszy telefon z możliwych, więc czas to nie jest jakiś problem większy.

 

Ten Goclever jest ok pomijajac niska rozdzielczosc, do twoich potrzeb powinien wystarczyc.

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem cierpliwą osobą i już kilka lat mam najprostszy telefon z możliwych, więc czas to nie jest jakiś problem większy.

Masz prosty telefon i ten prosty telefon po kliknięciu "kontakty" wyświetla kontakty, "wiadomości" - wyświetla wiadomości itd.

Jak kupisz bidnego smartfona, poruszanie się po takich prostych funkcjach doprowadzi cię do pasji, gdy wszystko będzie miało opóźnienie o sekundy do kilku sekund. Używając zwykłej słuchawki nie masz nawet pojęcia jakim koszmarem może być używanie słabego smartfona. Miałem np. lumię 610, nie polecam, miała tylko 256MB ramu i skype nie można było zainstalować. Endomonto działo do czasu odebrania rozmowy lub wykonania zdjęcia. Po takiej operacji trzeba było wywołać Endo na pierwszy plan, by chciało dalej poprawnie działać. Korzystanie z mapy w endo było niemożliwe. Pod Windows Phone minimum 2 rdzenie i 512MB ramu, pod Andka 2 rdzenie i 1GB ramu - to minimum dla osoby cierpliwej i bardzo prostych 3-4 apek.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz podac przyklad tej prostej Lumii za ok. 100 zl?

A przeczytaj jeszcze raz pierwszy post, a następnie dwa moje ;)

 

@Klaus dobrze prawi, polać mu. Lumia 435 to całkiem ok telefonik z 1GB RAMu i 2 rdzeniowym Snapdragonem 200. W zupełności wystarczy do w/w zadań. Za to co do płynności Androida przy takich parametrach to bym się kłócił ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przeczytaj jeszcze raz pierwszy post, a następnie dwa moje ;)

 

@Klaus dobrze prawi, polać mu. Lumia 435 to całkiem ok telefonik z 1GB RAMu i 2 rdzeniowym Snapdragonem 200. W zupełności wystarczy do w/w zadań. Za to co do płynności Androida przy takich parametrach to bym się kłócił ;)

 

Lumia 435 to 250-300 zł.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie jednak WP. Zwłaszcza jak myślisz o wygodzie użytkowania, a Andek za 100 zl tego Ci nie da. Jak mam telefon za nieco większą sumę i też nie ma rewelacji. Co byś nie kupił to z czasem i tak Android zwolni. Chociaż nie tak jak niektórzy piszą, że zamula i jaki zły ten kałdroid. Im nowsza wersja tym lepiej z tym wychodzi. Ale na dobrego andka chińczyka trzeba wyłożyć te pare stówek. Tak to tylko MS/Nokia używki. Lumia 620 jest całkiem ok. Snapdragon S4 1 Ghz (dwa rdzenie) , 0.5 GB ramu i 3.8 calowy wyświetlacz i dość przyzwoity wygląda zależnie od gustów.

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn?

Tzn że taka Motorola Moto E z takimi samymi parametrami chodzi po pewnym czasie tragicznie, a przecież ma czystego Androida ;)

 

 

Najlepszym/najtańszym telefonem będzie Lumia 435 albo 520. Nówki/prawie nówki można za 200+ złotych wyrwać. A telefon ma wszystko co potrzeba i jeszcze śmiesznie będzie jak oba dostaną Win10 ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System to chyba nie ma większego znaczenia dla kogoś kto się nie zna na tym :)

Byle była by możliwość instalacji podstawowych potrzebnych programów.

Ja za dużo telefonem to się nie bawię, głównie to no dam przykłady.

Chciałbym dzwonić, pisać sms, odebrać MMS, wrzucić tam jakieś zdjęcia, filmik np nagrać, zainstalować gadu-gadu, wejść na facebooka jak by się tam gdzieś wyszło czy jakoś tak.

Co tam więcej mi potrzeba, chyba tyle.

Mianowicie to możliwość internetu w telefonie w przypadku w ogóle braku neta, jakaś awaria np.

Popatrzę gdzieś może za jakimiś okazjami, w ostateczności poczeka się dłużej i weźmie w cenie 200 zł :)

Edytowane przez aqua

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn że taka Motorola Moto E z takimi samymi parametrami chodzi po pewnym czasie tragicznie, a przecież ma czystego Androida ;)

 

pod Andka 2 rdzenie i 1GB ramu - to minimum dla osoby cierpliwej i bardzo prostych 3-4 apek.

A czy ja pisałem o super płynności czy o "minimum dla osoby cierpliwej" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System to chyba nie ma większego znaczenia dla kogoś kto się nie zna na tym :)

Byle była by możliwość instalacji podstawowych potrzebnych programów.

Ja za dużo telefonem to się nie bawię, głównie to no dam przykłady.

Chciałbym dzwonić, pisać sms, odebrać MMS, wrzucić tam jakieś zdjęcia, filmik np nagrać, zainstalować gadu-gadu, wejść na facebooka jak by się tam gdzieś wyszło czy jakoś tak.

Co tam więcej mi potrzeba, chyba tyle.

Mianowicie to możliwość internetu w telefonie w przypadku w ogóle braku neta, jakaś awaria np.

Popatrzę gdzieś może za jakimiś okazjami, w ostateczności poczeka się dłużej i weźmie w cenie 200 zł :)

W tej cenie system ma znaczenie. Bo zamulanie Androida nawet przy sporadycznym używaniu telefonu moze doprowadzic do nerwicy. Sam się o tym przekonałem za czasow jak mialem Galaxy S1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ja pisałem o super płynności czy o "minimum dla osoby cierpliwej" ?

No ja rozumiem. Tylko na Lumii 520 nie widać żadnego spowolnienia, a na Moto E widać, i to dość znacząco ;) O to mi chodziło :)

 

Galaxy S2 dołóż te 50zł.

Ja bym sobie darował stare telefony w tej cenie, przynajmniej do celów jakie opisał autor tematu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S2 szybko bateria leci, w uzywkach to pewnie w oczach znika.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

 

 

Do tego ostatni oficjalny FW to zdaje sie 4.1, który do najszybszych nie należy. Zwłaszcza przy slabszych dwóch rdzeniach. W tej cenie raczej bym coś z nokii wybrał. Chociażby ze wzgledu na baterię właśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego ostatni oficjalny FW to zdaje sie 4.1, który do najszybszych nie należy. Zwłaszcza przy slabszych dwóch rdzeniach. W tej cenie raczej bym coś z nokii wybrał. Chociażby ze wzgledu na baterię właśnie.

 

Na x-dev S2 ma solidne wsparcie... nadal. 

 

A co wybierze to jego.

Ja bym Lumii 520 nie wziął ze względów Windowsowych, a  i sprzętowo nie zachwyca. S2 posiadałem 2 lata, dalej mam do niego dostęp i jest ok.

 

 

S2 szybko bateria leci, w uzywkach to pewnie w oczach znika.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

 

W zasadzie każdy smartfon żre jak używasz, relatywnie do potrzeb. Na S2 nie narzekałem. Dotarło do mnie, że czasy 6310i już raczej nie powrócą mając na uwadze trzymanie na baterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładam temat, ponieważ jestem kompletnie zielony w tych sprawach.

 

Na x-dev S2 ma solidne wsparcie... nadal.

Ty czasem zastanawiasz się nad tym co piszesz? Czy tak klikasz bo lubisz? Zawsze możesz pobrać "mistrz klawiatury" i tam klepać aż Cię opuszki nie zaczną boleć...

 

 

Ja bym Lumii 520 nie wziął ze względów Windowsowych, a  i sprzętowo nie zachwyca. S2 posiadałem 2 lata, dalej mam do niego dostęp i jest ok.

No tak, S2 ma dramatycznie różną specyfikację od L520... Klik!

Miałeś kiedyś coś z WP w ręce czy opinie z internietów?

 

Mojej mamy L520 trzyma 2 dni przy dzwonieniu/pisaniu SMSów. Skype jest wbudowany (niby własność M$), GG też z tego co widzę w sklepie jest. Myślę, że taka L435 też się spisze w takich rozwiązaniach jak autor tematu wspomniał.

Edytowane przez Bonusso3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...