Skocz do zawartości
Pazuzu

Problem z SSD - próba odzyskania danych

Rekomendowane odpowiedzi

W komputerze stacjonarnym mam

SSD - system

HDD - dane

 

Mam problem z uruchomieniem komputera, już się poddałem i planuje zrobić format, jednak chciałbym odzyskać kilka plików z tego dysku. Wyciągnąłem dysk i podpiąłem go do obudowy po starym dysku WD 3,5 (zasilanie zewnętrzne). Dysk jest widoczny, partycja 100 MB i druga partycja na której są pliki. Jednak nie mogę go otworzyć. Po podłączeniu chce go formatować, próba otworzenia kończy się komunikatem 

"H:\ nie jest dostępny.

Nie można wykonać żądania z powodu błędu urządzenia We/Wy."

 

W jaki sposób odzyskać te dane.\

 

Dysk SSD Plextor 128 m6s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SMART czysty .

 

Sprawdż dysk za pomocą CHKDSK ( komenda chkdsk z linii poleceń ) .

 

A podpinacie dysku z pomocą kieszeni to raczej średni pomysł , skoro natywnie na sata są problemy z dyskiem to podpięcie dysku na USB niekoniecznie może pomóc .

 

Jak możesz to sprawdź dysk u kogoś innego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym momemcie wszystko wskazuje na to ze dysk jest uszkodzony. W takim razie zależy mi na odzyskaniu danych. Proszę jaki sposób to zrobić przy pomocy testdiska? Planuje zrobić obra

z partycji. Teraz dałem żeby analizował, po analizie obraz dysku i potem jakoś wyciągać z obrazu pliki które mnie interesują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc. Najważniejsze dane zgrane, format zrobiony. Teraz tylko kwestia co dalej z tym dyskiem. czy te dane SMART mówią że dysk mam już teraz wysłać na gwarancję bo lada moment znowu będzie sprawiał problemy. Czy może jest duża szansa że po postawieniu na nim partycji systemowej podziała bezproblemowo z 3-4 miesiące (wtedy planowałem kupić coś większego).

post-123383-0-56926700-1453666333_thumb.jpg

post-123383-0-41694100-1453666341_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pliki odzyskałem programem DMDE. Spróbuje zainstalować na nim system, jak znowu coś się stanie wtedy wysyłam na gwarancję. Co nie zmienia faktu że za 2-3 miesiące i tak kupię nowy dysk, a ten pójdzie na gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam prawie po roku. Jakoś tak się złożyło że dalej używam tego dysku. 1-2x w tygodniu robię kopię najważniejszych plików. Obecnie SMART wygląda jak na załączonym screenie.
Nowy dysk kupuje w następnym tygodniu (GoodRam Iridium Pro). Mógłby mi tylko ktoś napisać czy przez ten rok dysk coś więcej się uszkodził? Przez ten rok miałem może 2-3 razy niebieski ekran i tylko to, jednak obawa przed trwałym uszkodzeniem wygrała i kupuje dysk.

 

post-123383-0-34513500-1484410978_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...