Skocz do zawartości
NightClubber

Modernizacja CPU/GFX AM2 pod kątem srzętowego wsparcia Flash/YouTube

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy drugi komputer jak w podpisie. Używany do internetu.

 

AMD Athlon LE-1640 2,7GHz | Gigabyte GA-M61SME-S2 V2.0 | 2x2GB Kingston 800MHz | WD10EZEX | Samsung SH-224DB | Floppy 3,5" | Belinea LCD 1280x1024 | Stone SFF mATX (PSU Seasonic SS-300TFX)

 

Niestety przy obecnej konfiguracji, czyli bez zewnętrznej grafiki YT chodzi słabo.

Na płycie jest zintegrowana GeForce 6100 / nForce405.

Na FF nawet w oknie jest nieciekawie, pełny ekran to już katastrofa.

IE 11 radzi sobie o wiele lepiej z odtwarzaniem, nawet w pełnym oknie ale czasami gubi klatki.

Mówię o odtwarzaniu z wykorzystaniem HTML5, nie instalowałem Flash'a bo jest to komputer przeznaczony "do pracy" i nie działają gry we Flash - dla dzieci i tak ma pozostać :)

 

Interesuje mnie poprawne odtwarzanie do 720P, więcej mi nie potrzeba bo i tak prędzej całość zmienię.

 

Teraz zastanawiam się nad ewentualną zmianą CPU bo ten obecny to jednordzeniowy budżetowy proc który w zasadzie wziąłem do uruchomienia płyty. Myślałem żeby wsadzić Athlon64 X2 5600 2,8GHz 2x1MB L2. To według mnie maksimum co można wsadzić w akceptowalnej cenie - do 50zł.

Ewentualnie jakąś kartę która by wspomagała odtwarzanie sprzętowo.

 

Od razu odpowiem że wiem że to staroć i nie opłaca się w to inwestować. Proszę jednak o odpowiedź czy zmieniać CPU i dokupić GPU, czy tylko samo GPU kupić a obecny procesor zostawić.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU + jakaś grafika to wyjdzie cię pewnie koło 150 zł, za taką kasę to już Celerona G5x0 + mobo dostaniesz. Musiałbyś jednak zorganizować pamięć ddr3.

 

Niedawno miałem Athlona x2 podkręconego do 3,45GHz z Radeonem HD4200. yt latało bez problemu w 1080p, do czasu. Ostatnio coraz częściej materiał jest 720p60, 1080p60. Z tym już było różnie. 1080p60 nie działało płynnie, 720p60 raz było płynnie, raz nie. Wtedy trzeba było oglądać w 480p.

Ciekawostka, na Dellu e6400 z c2d i integrą intela z 720p60 działa bez problemu.

 

Po co ci to piszę? Byś nie wyłożył kasy w kompa a za chwilkę i tak będziesz musiał oglądać w 480p bo wyżej będzie 720p60 i komp tego nie pociągnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Celeron-G530-vs-AMD-Athlon-X2-5600

to jest poziom tego proca, ledwo goni sandybridgowego celerona 

Rzeczywistą różnicę wydajności bardziej przedstawia to http://www.anandtech.com/bench/product/30?vs=1257czyli x2 zostaje mocno w tyle.

 

Poniżej 300 zł można a allegro kupić załego kompa na Pentiumie G620/630 z W7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...