Skocz do zawartości
Maull

Mam już złożony zestaw wirtualnie,czy zadziała w rzeczywistości?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Złożyłem zestaw i mam zamiar zamówić części jak tylko dowiem się,że wszystko ze sobą będzie współpracowało.Zaznaczam,że specem nie jestem i sam to złożyłem,a w pewien nie jestem,że będzie działaś dlatego zakładam taki temat.

Części jakie mam zamiar zamówić:

Radeon HIS 7850 2gb + Gelid ICY VISION rev.2

 

Obudowa Zalman Z3 Plus White z oknem

Procesor INTEL I7-4790K 4.4 GHz LGA1150 BOX

Pamięć HyperX FURY DDR3 8GB 1600MHz CL10 2x4GB

Płyta główna ASRock Z97 Anniversary, Z97, DualDDR3

 

Części jakie już mam:

Zasilacz Tacens Radix ll 520W

 

Dysk HDD 500gb Seagate

 

 

Teraz mam pytanie czy moja stara obudowa byłaby dobra : Tracer Advenced Case (przypuszczam,że nie)

 

Dałem taką słabą kartę graficzną,ponieważ za kilka miesięcy mam zamiar zmienić na lepszą,a teraz nie mam więcej pieniędzy.Kiedy będę miał pieniądze kolejne części jakie mam zamiar dokupić to kolejne 8gb ramu i dysk ssd.

 

Najważniejsze pytanie czy części powyżej będą do siebie pasowały?Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten ram to lipa - po co się ograniczać - minimum http://www.morele.net/pamiec-g-skill-ddr3-8gb-2x4gb-ripjawsx-2133mhz-cl10-xmp-f3-2133c10d-8gxm-587055/

 

karta to już trochę staroć - poszukałbym czegoś nowego lub używek

 

budę możesz zawsze póżniej dokupić [ twoja jest pełny atx czy mini?] co prawda szału nie bedzie ale powinno chodzić

 

ogólnie to do czego ten komp skoro kupujesz i7?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maull, porzuć myśli nieczyste wyrażone twoim zestawem i o nim zapomnij.

 

Zacznij od tego

MINI REGULAMIN DZIAŁU - PROSZĘ KONIECZNIE PRZECZYTAĆ !

następnie

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_styczen_2016

oraz  

Jak tytułować tematy w dziale co kupić

 

Zastanów się do czego komputer ma być używany i jaki masz budżet. Określ kiedy i ile będziesz mógł wydać na "lepszą kartę graficzną". Pochwal się swoimi przemyśleniami na forum. Oczekuj rzetelnej pomocy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer ma być do obrabiana/renderowania filmów FullHD.Zamawiam części używane,a przynajmniej karte graficzną.Na zestaw mam +/- 2600-2800 zł. Obudowa atx raczej,a karta za 400zł na allegro.Nową karte pewnie bym kupił za jakieś 2-3 miesiące i myślałem o gtx960.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może nie warto bra dodatkoje grafiki a zastanowić się nad i7 5775c http://www.purepc.pl/procesory/test_procesorow_intel_core_i5_5675c_i_core_i7_5775c_broadwell

Pytanie jakie części pod ten procesor wybrać?Do jakiej karty graficznej można przyrównać tę zintegrowaną?W zasadzie kartę graficzną dokupię prędzej czy później,ale czy procesor jest tak wydajny jak 4790k?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I7 5770C jest trochę wydajniejszy niż 4790K - zależy od softu/gry , optymalizacje + dodatkowa pamięć Edram dużo daje w Broadwellu .

 

Integrę też ma mocną - porównywalną z GT740 / R7 240 , do niedzielnego grania wystarczy .

 

Do tego dochodzi mniejsze zużycie prądu niż 4790K ( 14 nm zamiast 22 nm jak w 4xxx ) i niewyginający się PCB ( jak w Skylake ) .

 

Z wad - te procki słabo się kręcą , działaja tylko na chipsetach serii 9 oraz to że Intel olewa już tą platformę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wyginające się PCB to troszkę przesadzony problem, który występuje w określonych przypadkach i paru modelach chłodzenia . Wiem bo zdejmowałem swoje chłodzenie, które wcześniej dość solidnie dokręcałem. Do tego mam podejrzenie że ta niska dostępnosć Skylake w ostatnich miesiacach była spowodowana poprawą tego problemu. Ale to należałoby się zorientować.  Chlodzenie jakie mam to HR-02 Macho B/W ze 140mm wentylatorem. Broadwell to bardzo dobry procek, wiec warto go brać bo nawet z OC do 4.2 ghz wyprzedza i5 6600K  czy 6700K w paru grach. Z wad to olana platforma no i DDR3, ktorych ew. potem nie przełożysz do nowej płyty przy kolejnej zmianie procka i płyty. Ale procesory zmienia się raz na parę lat, bo ten i7 5775C starczy Ci na dosć długo. Miałem i5 2500K i do niedawna grałem na nim razem z 980Ti. Po przesiadce na i7 6700K oczywiście kop był znaczny, ale nie tak duży jak na tak długą przerwę miedzy tymi generacjami. Co świadczy o tym że Intel raczy nas paru procentowymi wzrostami wydajności. Robi tak od lat.  W zasadzie możesz nawet brać i7 4790K i tak Ci starczy. Tyle że Edram w grach daje te dodatkowe parę procent.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...