Skocz do zawartości
Maniakalny

PURE PC

Rekomendowane odpowiedzi

troche lepsze zdjęcia + wymiana mobo na h87i ac

 

o wiele lepszy layout - idealny pod tą obudowe

 

socket blizej pci-e, pod samuel17 lepiej, cooler teraz nie zaslania ramu wiec łatwiej je wyjąc i mozna wsadzic nawet wysoki ram

24pin i 4 pin oraz złacza sata w o wiele lepszej pozycji

 

 

tn_img_7322e9shg.jpg

tn_img_732377sji.jpg

tn_img_7324khs9i.jpg

tn_img_7325ycsz8.jpg

tn_img_7326i8sp9.jpg

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to przedluzka ktora bedzie przerobiona na kabel (męsko-męski), musze kupic piny i wtyczke - koszt 5-10zł

Custom kabel to koszt 60-70zł więc sensu nie ma tyle placic

Dodatkowo powiem ze pc zlozylem 20 min temu na org długim kablu z tego zasilacza, nadmiar wchodzi idealnie pod zasilacz wiec kabla nie widac i nawet nie trzeba robic tego custom-a, ale i tak bede zamawiał jakeis graty z bit-techu wiec przy okazji dokupie piny i wtyczke.

 

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

między
X16 a X8 nie ma roznicy
miedzy x16 a x4 pci-e roznica wynosci 5-10% wydajnosciowo

co do risera najtanszy chinski, wszystko dziala normalnie
testowalem z kartą bez posrednio w riserze i wyniki te same

jedyna wada to jakosc

jak zle pozginasz to moze sie robic wlasnie x16 @ x8/x4 lub jeden mam taki co jest x1

styki mozna zlutowac ale to rzezba totalna

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duniek będziesz to sprzedawał na szerszą skalę?

 

nie, jedyna opcja to same blachy z lasera, ewetualnie moglbym zrobic inny projekt "dla funu" z mobo matx lub atx, serii nie bedzie bo to rzezba i nie jest to oplacalne, a same blachy jakby ktos zamowił + do tego ręczna rzezba (to tej rzezby sie tak jakby nie wlicza do poniesionych kosztow)

 

Wystaw na giełdzie, na labie. Zobaczymy czy tylko ogłoszenie usuną czy banem poczęstują ;)

 

zrobilem, dla siebie "dla funu" - jak mi sie znudzi to moze sprzedam sam szkielet lub cala bude

 

Sorki za link na inne forum, ale tam już wszystko opisałem.

Spadek wydajności na takim riserze jak najbardziej jest. I nie jest on pomijalny.

była idea stworzenia custom risera z kątowych + extenderow - calosc bylaby bez kabelkow wiec slaba jakos lutowania odpadalaby

nie wypaliło bo nie moge znalesc kątowego risera (prawego), wszedzie są tylko lewostronne :(

a jak juz znajde prawostronny to ceny kolo 100zł (lewy kosztuje chyba 3$)

 

 

lian li jakos z riserow korzysta wiec jesli firma uzywa to musi byc dobrze

 

jest jeszcze cos takiego

http://www.ebay.com/itm/PCI-E-Express-X16-Riser-Extension-Single-Slot-High-Speed-Cable-with-Power-/261459534757?hash=item3ce033e3a5:g:9zIAAOSwyQtViEGJ

 

 

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten co zlinkowałeś wygląda całkiem konkretnie :)

Mógłby być dłuższy, ale ma dodatkowe zasilanie. Tzn to nie jest duży problem sobie dolutować, ale jak już kupuję droższy sprzęt, to wolę, żeby był full-wypas. A temu Lian-Li właśnie zasilania brakuje :P

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyslalem zapytanie do sprzedawcy ot tego risera z linka wyzej:
 
- wymaga zasilania (dla mnie to lepiej bo majac pico lub plyte thin itx, mozna np uzyc mocnej kostki dell 150W 12V do samej karty graficznej)
- dwa zestawy tasiemek FPC 10 i 20cm 
- bedzie dzialac z innymi tasiemkami - mysle ze dokupienie np 50cm to nie problem (sprzedawca nie ma innych dlugosci)
 

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawnoooooo temu kupilem thin clienta od HP
cos takiego

20071024182257.jpg

Palnikiem, lekko podgrzałem spod i został sam heatpipe z finami, płaskownik miedziany kupiłem, przyciałem i nagwintowalem, nastepnie zlutowalem heatpipe z płaskownikiem i voila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...