Skocz do zawartości
K4cp3r

500 GB SSD lub 256 GB SSD + 1 TB HDD ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od razu zaznaczam ze nie znam się na sprzęcie komputerowym zbyt dobrze.
Chciałbym aby komputer byl cichy jak tylko się da. Nie wiem czy jest sens i czy się w ogóle da zamiast 1 TB WD Red + 256 Samsung 850 Evo Sata 3 wsadzic 500 GB Samsunga 850 Evo lub Crucial MX200 500GB SATA3. Za 1 zestaw zapłacę ok 670 zl zaś za druga opcje ok 700 zl. Po pierwsi czy tak można, i czy nie ma ryzyka ze te 500 GB byloby za mało? Jesli chodzi o mnie to nie zajmuje się obecnie żadnym renderingiem tylko grami, a w razie jakiejś obróbki grafiki za 2 lata dokupilbym kolejne 500 GB.

 

sorry nwm czemu ale zamiast w dyskach twardych napisałem ten temat w pamieciach ram. poproszę o przeniesienie 

Edytowane przez K4cp3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie. Mysle ze przy mojej zastosowaniach te 500 GB wystarczy narazie. Planuje na tym trzymać: Windows 10, 4 gry (fifa 16, wiedźmin dziki gon, gta V i jeszcze jakąś) obróbką wideo się na narazie nie zajmuje jak trzeba będzie to dokupię jeszcze jeden taki dysk. Tylko jeszcze jedna sprawa czy nie ma większego ryzyka stracenia danych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam EVO 850 250GB i do tego dwa poczciwe terabajtowe HD103SJ w RAID 0. Talerzowce służą za magazyn danych i 90% czasu stoją zaparkowane.

 

Dużo zależy od tego jak używasz komputera, ale myślę, że combo SSD + HDD jest dobrym rozwiązaniem dla większości użytkowników domowych.

500GB SSD niewątpliwie jest łakomym kąskiem i jako dysk na system + gry wystarczy na długo.

Na filmy, zdjęcia i dokumenty za jakiś czas możesz śmiało brać HDD, bo na co dzień i tak go słyszeć nie będziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukaj czegoś takiego:

http://www.amazon.co.uk/ORICO-Floppy-Switch-Control-6xswitch/dp/B00CW8NDMK/

posiadanie hdd nie wyklucza ciszy.włączasz go kiedy ci jest potrzebny i wyłączasz a wszystko to w czasie pracy kompa.

poczytaj:

http://blog.pclab.pl/Mav/Switch.HDD.Orico.czyli.jak.w.prosty.spos%C3%B3b.zarz%C4%85dza%C4%87.dyskami.twardymi,550

Edytowane przez niszczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...