Skocz do zawartości
graham123

SSD się nie bootuje po klonowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Dziś zakupiłem dysk Sandisk Ultra II 120 GB.
Sklonowałem z HDD partycje z oryginalnym Windowsem 8.1 64b programem EasyUS Todo backup.
Po ustawieniu bootowania z dysku SSD wyskakuje komunikat: 
,,Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key_"
Druga próba przy zastosowaniu AOMEI PAS też nie przyniosła odpowiedniego rezultatu. :(
Próbowałem klonować zarówno tylko C:, jak i C: + zastrzeżone przez system. Nic nie pomaga.
Problem występuje przy wpiętym i odłączonym HDD.

MOBO: ASRock Fatal1ty B85 Killer
 

Będę wdzięczny za każdą pomoc. :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ma znaczenie program jakim się klonujesz, ja używałem Macrium Reflect w wersji 5.3 a ostatnio 6. Nie wiem czy jest dobry czy zły, ale wszystkie moje klony przebiegały bez najmniejszych problemów, zarówno z HDD na SSD jak i pomiędzy SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal Windows'a z pendrive i w trybie recovery spróbuj go naprawić. Powinien sam znaleźć partycję i napisać bootrecord, o ile zostawiłeś mu miejsce na to i partycjonowałeś przy pomocy GPT. Przy MBR może nie być tak łatwo ;)

Edytowane przez Bonusso3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...