Skocz do zawartości
Pawcio10

Kopia płyty cd - Błąd sektora crc, przy próbie zgrania danych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
chciałbym wykonać obraz płyty z uszkodzonego krążka cd, z grą Hard Truck 18 Wheels of Steel.
Na nadrukowanej stronie płyty jest widoczna nieduża rysa.
Przy próbie wykonania obrazu z płyty pojawia się błąd crc sektora, przy mało istotnym pliku (demo dodatkowej gry), który chciałbym pominąć.
W jaki sposób mogę wykonać bootowalny obraz płyty, który pomnie uszkodzony plik?
Dane na płycie zajmują 262mb, z czego dodatkowe demka 112mb, które chciałbym pominąć przy robieniu kopii.

 

http://obrazki.elektroda.pl/7033925200_1453608240.jpg

http://obrazki.elektroda.pl/8025433200_1453608241.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy skopiować pliki i całą zawrtość zachowując struktury katalogu. Ręcznie zgrywasz pliki i pomijasz ten uszkodzony. Obraz płyty można zrobić za pomocą UltraISO i jest tam opcja pominięcia uszkodzonych sektorów.  Płyta nie musi być koniecznie bootowalna jak to gra. Co innego system.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale gre możesz zainstalować i uruchomić z tą płytą co masz czy jest z tym problem? Raczej nie ma żadnych ukrytych plików. Robisz obraz. Kopiujesz na inną płytę to co udało się zgrać za pomocą UltraISO i grasz. Jak gra jest oryginalna i ma zabezpieczenia to możesz poszukać cracka. Mając oryginał myślę że nie łamiesz prawa, bo to kopia zapasowa oryginału.

 

Ja sam robiłem kiedyś kopie oryginalnych płyt i używałem cracka by nie wkładać płyty do napędu.   Teraz większość gier idzie przypisać do Steama i zamiast instalować z płyty pobiera się je. O cracka nie pytaj bo Ci go oczywiśćie nie podam bo to niezgodne z regulaminem forum. Myśle że sobie poradzisz. Nawet może obejdzie się bez tego cracka i wystarczy zrobić obraz i wrzucić np do Daemon Tools jako wirtualny dysk.  Użyj tego UltraISO. Lub poszukaj programu do zgywania uszkodzonych płyt. Jest tego troche. Niektore pomijaja pliki po wielu probach odczytu lub je zastępuja "pustym plikiem". Jak to nie istotny plik to tym bardziej można go pominąć.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grę bez problemu zainstalowałem oraz uruchomiłem z oryginalnej płyty cd:

http://imgur.com/a/Mv9A2

Niestety do uruchomienia jej z dysku, potrzebna jest płyta w napędzie cd.

Nie chce mi się za każdym razem wkładać płytę, żeby grę uruchomić, dla tego chciałem wykonac obraz i zamontować go poprzez daemon tools.

Bez problemu mogę ręcznie skopiować z niej pliki, bez tych dwóch uszkodzonych gier demonstracyjnych.

 

Czy robię to dobrze?

Plik > otwórz cd/dvd , następnie narzędzia > otwórz obraz cd: aktywuj filtr iso oraz standard iso > utwórz.

Płyta jest zgrana w całości, bez pominięcia plików, Program jakoś daje rade xd

 

Gdy zamontowałem nagrany obraz w deamon, poprzez quick mount to komputer nic mi nie wykrywa...

 

http://i.imgur.com/hRQZQFd.jpg

Edytowane przez Pawcio10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak grę instalowałeś z oryginalnego nośnika a chcesz odpalać z obrazu to musisz zmienić literę napędy zapisaną w ustawierniach gry .

 

Będzie to albo w rejestrze windows albo w samych plikach gry ( albo w katalogu gdzie się gra zainstalowała lub w katalogu gry w moich dokumentach ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer nie chce mi wykryć obrazu iso zamontowanego za pomocą deamon tools.

W takim razie dlaczego po zamontowaniu obrazu nie wyświetla mi się wirtualny napęd z plikami gry w moim komputerze?

Dysk g to jest mój napęd cd, w obudowie komputera

Gra była zamontowana jako dysk h, którego nie widzę:

http://i.imgur.com/hRQZQFd.jpg

Edytowane przez Pawcio10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A utworzyłeś wcześniej wirtualny napęd w DT ? Utwórz napęd i podmień litery na tą co masz w fizycznym napędzie CD/DVD który masz w obudowie lub zainstaluj grę z obrazu raz jeszcze,a tamtą usuń.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pomoc ;)

Udało mi się zainstalować oraz uruchomić grę z obrazu płyty.

Winowajcą okazał się ten syf, czyli deamon tool lite 10.

Podobno nowsze wersje programu mają wyłączoną zaawansowaną emulację, oraz emulacje zabezpieczonych obrazów płyt.

Wystarczyło zainstalować starszą wersję programu z 2014 roku, Daemon Tools Lite 4.49.1.0356, aby komputer poprawnie wykrył zamontowany obraz.

 

 

 komentarz mkdante381 z dobrychprogramow

Polecam wersje 4.49.1.0356, ponieważ nowsze nie mają zaawansowanych opcji emulacji: RMPS, SafeDisc, Securom, LaserLock. Nowsze niż ta, to nie warty nic program do montowania niezabezpieczonych obrazów. Tak dobrze napisane: niezabezpieczonych!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...