Skocz do zawartości
steel116

Wyciszana obudowa do 400zł?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie. Potrzebuję obudowy wyciszanej.

 

Znalazłem 3 propozycje na rynku w mega atrakcyjnych cenach:

Są to: Nanoxia Deep Silence 3, Fractal Design Define R5 oraz SilentiumPC PAX M70

Mam pytanko, która z nich zapewni lepszy przewiew powietrza(niższe temperatury) i będzie lepiej wyciszona?

 

Nie ma dużo testów SilentiumPC niestety, ale zastanawiam się na podstawie jednego, dlaczego temperatura w nim jest o 5 stopni chłodniejsza na CPU i GPU. Czy to różnica tego że PAX M70 ma 3x wentylatory 120mm, a R5 tylko 2x 140mm? 

 

Co do testu to R5 i PAX M70 w wyciszeniu są praktycznie takie same, ale niestety temp. różnicy 5 stopni to trochę sporo. Myślę czy da się coś zrobić z tym faktem, bo R5 bardzo przekonuje ale wolałbym lepszą wentylację.

 

W dodatku niepokoi fakt że do PAX M70 więcej wentylatorów za bardzo się nie da wepchnąć, a do R5 się zmieszczą.

 

 

Komputer będzie na normalne chłodzenie wentylatorami (najwyżej gotowe moduły na cpu ale nie przewiduję póki co)

Edytowane przez steel116

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ten dylemat dotknął nie tylko mnie. Też czegoś szukam ale biorę jeszcze pod rozwagę Be Quiet Silent Base 600.

- PAX M70 - jak dla mnie zalatuje chińszczyzną 

- Nanoxia DS3 - ma mało miejsca z tyłu na cable management

- BQ Silent Base 600 - zwyczajnie mi się podoba

- Define R5 - wg. mnie jest najpraktyczniejsza, ma dobry CM, dużo miejsca na kable i wygląda całkiem przyzwoicie. Na minus dla mnie porty I/O na górze (podobnie M70 i DS3).

 

 

Osobiście skłaniałbym się ku R5. Mimo iż jej cena to okolice 500, a nie 400, to mam wrażenie, że idzie za tym odpowiednia jakość wykonania. Nie zmienia to faktu, że nadal ostatecznie nie zdecydowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeech poszło :biggrin:

http://allegro.pl/obudowa-be-quiet-silent-base-800-orange-bg001-i5952087229.html

ja bym dostukał kilka pln i szukał nzxt h440

to jest takie moje małe prywatne marzenie :>

 

edit.gościu jej nie sprzedał.

pisz do niego na pw.

Edytowane przez niszczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z nzxt h440 jest taki, że nie ma w niej miejsca na napęd. Wiem, używa się go raz na 100 lat ale dobrze jest go mieć, niby można się przesiąść na wersję na usb 3.0 ale jakoś w przypadku stacjonarki mnie to nie przekonuje. Jak mam dużą budę to czemu nie ma w niej być miejsca na napęd ?

 

A co do SB800 ma jeden duży problem, jest duża (za duża jak dla mnie).

Edytowane przez Klaus
Nie wklejaj formatowanego tekstu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...