Skocz do zawartości
buniocek

Karta dźwiękowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jaką kartę dźwiękową polecacie kupić tak ok 200-350 zł. Widziałem że były już poruszane tutaj takie tematy jednak chciałem odświeżyć zagadnienie gdyż akurat jestem na kupnie. Myślę nad Audiotrak prodigy hd2 advance de którą już tutaj omawialiście jakiś czas temu, ale może od tamtego czasu pojawiło się coś ciekawszego. Jest jeszcze Aim sc8000 tylko to chyba golas totalny jednak używkę można za 170 zł kupić. Dodam że bardziej zależy mi na jakości audio niż funkcjonalności. Używał będę głównie wzmaka z kolumnami (na słuchawkach tylko gram w gry). Pomożecie? :)

 

Pozdrawiam, 

Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz się łączyć z ampem za pomocą analoga, czy cyfrowego? Jeśli to drugie, to brałbym Xonara DX. Stery asusów mają zaimplementowane DD Live i DTS Connect - bardzo uprzyjemniają muzykę, gdy masz wiele kanałów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też go zapytałem czy muszę mieć interfejs bo przecież nie nagrywam nic i są to zbyteczne dla mnie opcje, jednak podobno całkiem poprawnie gra. Najgorsze jest to że nie mam jak tego sprawdzić na odsłuch i dlatego muszę się zdać na opinię innych. Powiem tak, Jeżeli ten interfejs faktycznie ładnie zagra to może być no i jest przenośnym urządzeniem. No ale jeśli gorzej ma się sprawdzić od karty dźwiękowej to też na siłę nie ma co się pchać w ten zakup. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie potrzebujesz jakiejś specjalistycznej karty, to ja bym się trzymał standardowych - przynajmniej nie będzie problemu ze sterami na przyszłość. Taki Xonar DX zapewni Ci i tak bardzo dobry dźwięk. Sam mam D2X i podłączone do niego coaxialem AVR 265+Paradigm Monitor 11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady - mało kto podłącza jakieś 300 Ohm high-endy pod kartę z tej kategorii cenowej.

Ja po przesiadce z HD2  na Xonara D2X myślałem że mi się CAL zepsuły...a to highend nie jest. Teraz CAL muszę pod ampa podłączać więc jak dla mnie zdecydowanie gorzej xonary na tym polu się sprawują.

 

 

Tak jak pisałem jak nie grasz dużo, i nie przeszkadza ci PCI bierz HD2

Chociaż ja szukałbym 7.1e bo to model bardziej przyszłościowy

Nie wiem tylko jak stery się sprawują, bo tego zbyt dobrze nie wspominam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż ja szukałbym 7.1e bo to model bardziej przyszłościowy

 

Przyszłościowy to jest rodzaj złącza i wsparcie producenta :)

Zanim system dźwięku wielokanałowego stanie się takim samym standardem jak stereo, to miną całe lata świetlne.

Zamiast SC8000 brałbym właśnie SC808 z w/w powodów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...