Skocz do zawartości
bercik_bercik

Płyta główna pod i5 6600K w rozsądnej cenie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Składam zestaw z procesorem i5 6600K i kartą GTX 970 i próbuje dobrać płytę główną pozwalającą na podkręcenie tego procesora do ok. 4,5GHz. Wydaje mi się że dobrze nadawałyby się do tego płyty: MSi Z170A GAMING PRO, ASUS Z170 PRO GAMING lub ASRock Z170 Extreme 4. Ponieważ nie potrzebna mi jest obsługa SLI, CrossFireX, RAID, ani wyposażenie w dobrą karte muzyczną oraz aż tyle wyjśc ile oferują w/w płyty, zastanawiam się nad modelem ASUS Z170-P. Czy pozwoli ona na takie OC procesora? A może jeszcze inna płyta nadawałaby się lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wziać pod uwage jeszcze te dwie płyty

tańsza:

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z170a-pc-mate-s1151-z170-4ddr4-usb3-1-atx-skylake-707325/?gclid=Cj0KEQiAz5y1BRDZ4Z_K_eGa84cBEiQAtQkeaKtf36mc_i5G2DGVwWgKDCSjNcxXyisOfiIgSl3a9LwaAm7C8P8HAQ&gclsrc=aw.ds

droższa i z "bajerami":

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z170a-gaming-m3-z170-ddr4-sata3-usb-3-1-atx-7978-001r-768604/?gclid=Cj0KEQiAz5y1BRDZ4Z_K_eGa84cBEiQAtQkeaKbh1vPgCIm2HnNeyoQjQncI8dFAsF-yBYU7JjVb3TUaAjZD8P8HAQ&gclsrc=aw.ds

 

Na obu powinieneś bez większych problemów osiągnąć 4,5 GHz sam jestem posiadaczem modelu Gaming M3 i udało mi się wycisnąć 4,6 GHz powyżej tej wartości niestety temperatury zaczynają rosnąć w sposób wykładniczy (napięcia zresztą też).

 

Różnicy nie odczujesz chyba że twoja buda ma okienko i lubisz podziwiać bebechy swojego PC, dlatego nie warto dopłacać do żadnej wersji "pokolorowanej" (może gdyby różnica była 40-60zł ale nie ponad 100...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj OC będzie zależało już od sztuki procesora, obie płyty poradzą sobie równie dobrze. Również dźwiękówki są na tym samym poziomie, obie oparte o Realtek ALC-1150 dający jak na integre dobrą jakość dźwięku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...