Skocz do zawartości
Matiiii16

Karta graficzna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Niedługo zamierzam kupić nowy komputer i zastanawiam się nad wyborem karty graficznej. Wacham się pomiędzy Gigabyte GTX 970 G1 Gaming i Sapphire R9 390 NITRO. Co według was jest bardziej opłacalne?

 

  • czy zestaw ma zawierać tylko komputer czy również system operacyjny, napęd optyczny i peryferia takie jak: monitor, myszka, klawiatura itp.
  • - Sam komputer
  • do czego komputer będzie wykorzystywany
  • - Głównie do gier
  • jaką kwotę chcesz przeznaczyć
  • - Ok 4500zł
  • czy części mają być nowe czy mogą być używane
  • - Nowe
  • czy będziesz podkręcał podzespoły
  • - Tak
  • w jakiej rozdzielczości grasz/zamierzasz grać
  • - full hd 1920x1080
  • czy mieszkasz poza Polską (ceny za granicą są inne!)
  • - Mieszkam w Polsce
  • czy możesz użyć części ze starego komputera takich jak: dysk twardy, napęd optyczny, obudowa
  • - Mogę użyć starej obudowy
  • czy preferujesz jakiś konkretny sklep np. z powodu odbioru osobistego
  • - Morele.net

Reszta podzespołów to:

Procesor: I5 6600K

coller: Silentium PC Fortis 3

Ram: HyperX 2x4gb 2666MHz

Płyta główna: MSI Z170 TOMAHAWK

Dysk HDD: Seagate 1Tb

Zasilacz: Thermaltake Smart Se 630W

Obudowa: Zalman Z9 U3

Karta graficzna: ?

Edytowane przez Matiiii16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając 4500zł i nie biorąc dysku SSD, popełniasz wielkie głupstwo. Olej nową obudowę, skoro masz starą, i przeznacz te pieniądze (z lekkim dodatkiem) na dobry, tani dysk 120-128GB, np. Sandisk SSD Plus.

Na dysku ssd jakoś szczególnie mi nie zależy, w grach wydajności raczej nie zwiększy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zależy Ci bo nigdy w takim razie dysku ssd nie miałeś, ani nie miałeś do czynienia z komputerem który go ma.

Nawet jak będziesz miał 20 rdzeni i 32 gb ramu to nic Ci to nie da bo windnows będzie działał gorzej niż na komputerze za 1000zł z ssd.

Robisz głupotę nie kupując dysku ssd pod windowsa i każdy Ci to potwierdzi. Potem ludzie piszą że tylko maki działają szybko.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk SSD jedna z lepszych inwestycji w przypadku nowego (i nie tylko) komputera. Przy starym kompie po powrocie z pracy odpalałem kompa robiłem sobie herbatkę pogadałem ze współlokatorem załatwiłem potrzebę i siadając do kompa podziałem pulpit windy który jeszcze nie do końca pozwalał na prace (słychać było jak dysk miele wszystkie pliki). Przy obecnej konfiguracji po załączeniu maszyny nie zdążę nałożyć kapci a Windows radośnie do mnie macha z pulpitu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.....

Reszta podzespołów to:

Procesor: I5 6600K

coller: Silentium PC Fortis 3

Ram: HyperX 2x4gb 2666MHz

Płyta główna: MSI Z170 TOMAHAWK

Dysk HDD: Seagate 1Tb

Zasilacz: Thermaltake Smart Se 630W

Obudowa: Zalman Z9 U3

Karta graficzna: ?

Weź RAM wyżej taktowany.    Np. corsair ddr4  2x4GB 3000MHz lub podobne.

Zasilacz wystarczy dobry 550W do max 600W         np.:OCZ  ZS 550W  80+ bronze ,   SilverStone 600W 80+bronze,  SilentiumPC Vero 600W 80+

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...