Skocz do zawartości
mieciox

Kupować teraz czy zaczekać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

 

Już jakiś czas temu miałem kupować nową kartę ale sobie jakoś odpuściłem. Teraz jestem bardziej zdecydowany, ale w kartach do ok 1k pln zdaje się, że jest jakiś zastój. Już wcześniej patrzyłem za r9 380. Po przeczytaniu wszystkich możliwych testów i recenzji wybrałem http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-r9-380-oc-2gb-gddr5-256-bit-hdmi-2xdvi-dp-strix-r9380-dc2oc-2gd5-gaming-751313/Cena chyba najniższa z tych kart przy względnej wydajności. Zdaje mi się, że nie warto dopłacać do wersji 4gb ani 380X bo różnica w wydajności nie odzwierciedla różnicy w cenie. Chętnie bym poczekał aż wyjdą nowe karty i kupię np 380x w lepszej cenie albo jakieś 290 jeśli jeszcze będzie dostępne...

 

Tylko najważniejsza kwestia - kiedy to będzie?! Może mi to ktoś bardziej obeznany w rynku przybliżyć? Będę bardzo wdzięczny:) 

 

Pozdrawiam!

 

P.S. Dopiero kupiłem monitor 1080 więc nie patrzę przyszłościowo na większe rozdzielczości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co kupujesz tę kartę, do kopania kryptowalut czy raczej do grania?

 

Bo jak do grania to nie wiem czemu bierzesz pod uwagę AMD, Do wyboru masz obecnie GTX 960 lub GTX 970 zależnie od tego czy (grubo) poniżej tysiąca czy powyżej.

 

A nowe karty wyjdą zapewne w czasie wakacji.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A po co kupujesz tę kartę, do kopania kryptowalut czy raczej do grania?

 

Bo jak do grania to nie wiem czemu bierzesz pod uwagę AMD, Do wyboru masz obecnie GTX 960 lub GTX 970 zależnie od tego czy (grubo) poniżej tysiąca czy powyżej.

 

A nowe karty wyjdą zapewne w czasie wakacji.

 

Co Ty gościu piszesz? 

 

Wg. wszelkiej dostępnej wiedzy wydajność wychodzi ogólnie następująco 960>380>970. Tylko że 380 wezmę za ~850 zł a za 970 wołają ~1500.  Więc jak to się ma do mojego "do około 1k"? Może zaproponuj coś do 1999zł co?  

 

Jeśli nie rozumiesz, to napiszę Ci prościej. Chcę kartę o względnej wydajności do ok 1k pln i nie wiem czy brać teraz czy jak nieco zaczekam to pojawi się coś nowego co obniży ceny obecnych układów.

 
 

@<a data-cke-saved-href="http://forum.purepc.pl/user/100926-mesjasz/"href="http://forum.purepc.pl/user/100926-mesjasz/" title="Wyświetl profil: MesJasZ" itemprop="creator name" class="author" '="" style="text-decoration: none; color: rgb(139, 31, 38); font-family: Merriweather, Georgia, 'Times New Roman'; font-size: 15px; line-height: 16.8px;">MesJasZ, wydajnościowo owszem, bardzo chętnie. W przypadku używanego boję się jednak co poprzedni właściciel z tym robił i tutaj jeszcze kwestia zasilania. Nie kupię minimalnie tańszej ale wydajniejszej karty żeby musieć od razu zasilacz zmieniać. 

 

 Póki co, zostaję przy w/w karcie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro sam wiesz najlepiej to po co w ogóle pytasz zdanie na forum? Mija się to z celem skoro i tak kupisz to co uważasz za słuszne...

A na obniżkę cen nie licz, nawet jak wyjdą nowe układy stare magicznym sposobem z 1500 nie spadną na 1000...

Liczyłbym że obniżka wyniesie 100 max 150zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...