Skocz do zawartości
Hiker

Dziwne błędy crc w plikach ściąganych przez wifi

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa wygląda następująco: są 3 różne komputery, w 3 różnych miejscach, na każdym jest Windows 10.

 

1. Mieszkanie

I5 5675c (architektura broadwell) + 8gb ram (1 kość 1866) hyperx savage + 128gb Adata SP900 + karta wifi 8level WUSB 150nA

 

2. Praca

Pentium g3258 (haswell) + 8gb ram goodram (2x4; 1866) + HDD WD 500gb + karta wifi Tp-Link TL-WN721N

 

3. Dom rodzinny

I5 3470 (ivy) + 8gb ram (2x4; 1866) hyperx + Crucial CX100 256gb + karta wifi 8level WUSB 150nA

 

Ściąganie spakowanych plików na komputerze 1 i 2 za pomocą wifi jest problematyczne, bo średnio na 2 ściągnięte pliki jeden jest uszkodzony (crc wyrzuca przy rozpakowaniu albo w ogóle nie da się otworzyć; pliki które ściągałem to paczki sterowników do płyt głównych z oficjalnych stron MSI i gigabyte, spakowane zipem, średnio 7-30mb). Na komputerze 3 nie ma z tym problemów, wszystko się ściąga bezbłędnie. Co ciekawe kiedy komputery 1 i 2 łączą się z ruterami po kablu ethernet błędów nie ma (!), pliki pobierają się poprawnie. Z początku myślałem, że crc na 1 i 2 komputerze podłączonym przez wifi to wina ramów, ale to różne ramy, żonglowałem kośćmi i nie miało to znaczenia. Memtest też nic do ramów nie miał. Myślałem, że dyski, ale dyski też sprawdzone i ok. Myślałem, że sieciówki do wifi (ogólnie obie tanie, zwykłe), żonglowałem i która by nie była wpięta w 1 i 2, to sypało crc, ale jak jedną czy drugą wpinałem do komputera numer 3, to przez obie pliki ściągały się bez tych błędów. Więc wykluczyłem ramy, dyski i sieciówki.

 

Dodatkową zagwozdką jest fakt, że jest też laptop (komputer 4; lenovo m30-70; Windows 10), który działa w mieszkaniu czyli tam gdzie komputer 1, na tym samym łączu co 1 i przy ściganiu tych samych plików (też po wifi) ściąga je poprawnie i bez błędów...

 

I teraz mam pytanie do Was w czym jeszcze może leżeć problem? Jedyna różnica (jaka mi przychodzi do głowy) między komputerami 1 i 2, a 3 jest taka, że dla 1 i 2 Inet jest od Orange (więc także na tych urządzeniach jakie oni dają), a na 3 od Netii. Czy faktycznie wina może leżeć po stronie Operatora, linii, czy liveboxów i ruterów, które daje Orange? W takim razie dlaczego gryzie się łącze z komputerem 1, a laptop (4) ściąga bez błędów)? Czy może być jeszcze jakiś inny powód? Czy są jakieś programy diagnostyczne, które z poziomu usera, a nie administratora sieci mogę odpalić aby przeanalizować łącze pod kątem crc i innych podobnych?

Edytowane przez Hiker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...