Skocz do zawartości
Gość

Xonar DG czy DGX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w temacie.Chciałbym kupić kartę i zastanawiam się która będzie lepsza,czy warto dopłacić do DGX.Na kartę mogę wydać właśnie w pułapie DGX ale jeśli różnica jest nie wielka to oczywiście kupie DG,bo wolałbym zaoszczędzić.

Obecnie posiadam integre ALC 888b/ALC887,Superluxy HD681,wzmacniacz,kolumny ale chcę ,żeby karta miała swój wzmacniacz.Zastosowanie to przedewszystkim gry i ich pozycjonowanie ale też muzyka której słucham dużo.Czytałem ,że xonar DG preferuje wysokie tony tak jak SL HD 681 i ich połączenie to nie najlepszy pomysł.Mi osobiście na razie SL nie przeszkadzają z wysokimi tonami ,a niskie podbiłem troszke na korektorze i jest b.dobrze.Tak,że myśle ,że na karcie też sobie lekko podbije i będę zadowolony ,bo nie przepadam za mocno zbasowanym brzmieniem.

Podsumowując jakie są różnice i czy warto dopłacić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest ta sama karta dźwiękowa. DGX jest na pcie, a DG na pci.

Oczywiście lepiej kupić na pcie. Dodatkowo nie instaluj nawet sterowników od asusa tylko modyfikowane Uni Xonar.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, a nawet jakby była to byś na tej karcie tego nie zauważył. Teraz już coraz mniej płyt ma pci bo są zastąpione pcie więc na przyszłość lepiej kupić kartę na pcie, lepiej ja sprzedasz i nie musisz się martwić przy wymianie płyty głównej.

I pamiętaj zainstaluj sterowniki Uni Xonar dobrze Ci radzę bo te od asusa zwyczajnie gorsze.

Jak już tak bardzo chcesz coś na pci to zainteresuj się używanym Xonarem D1.

 

Tapatapatap Z2

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie ,czy dzwiękówke lepiej podpiąć pod kartą graficzną czy nad nią?Mam 970-ke od MSI 100ME płyta to GA Z97 HD3

Edytowane przez leeszaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak będzie nad nią to dzwiękówka nie będzie łapała temperatury od backplaytu?To moja pierwsza karta lepsza niż integra więc nie wiem,a co do Uni Xonar to troche poczytałem i faktycznie polecają te stery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywal sterowniki, w biosie wyłącz integrę i dopiero instaluj nową dźwiękówkę. Sterowniki Unixonar.

 

Najpierw sprawdź, czy Ci zwykłe stery działają, a jak będziesz miał jakiekolwiek problemy, to wtedy je wywal i wrzuć Unixonar. Wiele ludzi narzeka na oryginalne - bugi, za duże latencje itp..., ale równie wiele osób nie ma z nimi żadnych problemów. Sam też korzystam z oryginalnych od 5-ciu lat i jest w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...