Skocz do zawartości
Gość PaweelOS

GeForce 9600GT 512MB i podłączenie monitora FHD pod tą kartę.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość PaweelOS

Cześć.
Przymierzam się do zakupu monitora Full HD 24 cala. Monitor miałby być podłączony pod kartę graficzną GeForce 9600GT 512MB.

Obecnie mam monitor 19 cala od LG który obsługuje maksymalną rozdzielczość 1440x900.
Zastanawiam się, czy GeForce 9600GT 512MB obsłuży rozdzielczość 1920×1080? Wiem, że karta graficzna, jest już trochę stara, ale póki co działa bez problemu, a gram rzadko. Niebawem zmieniam też kartę graficzną, która ma 1GB pamięci.

Edytowane przez PaweelOS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość PaweelOS

Świetnie. Na pulpicie obsłuży. A jak to jest, w przypadku gier?

Posiadam przejściówkę na kartę graficzną, dzięki której, będe mógł podłączyć monitor z FHD. Chociaż, przejściówki nie są dobrym wyborem, ale póki co, musi mi to wystarczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość PaweelOS

Niebawem zmieniam kartę graficzną. Rzadko gram, więc nie musze koniecznie grać na FHD a wystarczy, że zejde do niższej rozdzieczości. Co do karty graficznej. Obecnie mam zasilacz 350W. Zmieniając kartę graficzną, na serię gtx od NVidii z niższej półki, powinienem też zmienić zasilacz, na mocniejszy?

Edytowane przez PaweelOS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie. Na pulpicie obsłuży. A jak to jest, w przypadku gier?

Posiadam przejściówkę na kartę graficzną, dzięki której, będe mógł podłączyć monitor z FHD. Chociaż, przejściówki nie są dobrym wyborem, ale póki co, musi mi to wystarczyć.

O jakich przejścówkach mówisz? Chyba nie masz zamiaru kupić monitora fullhd bez dvi/hdmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebawem zmieniam kartę graficzną. Rzadko gram, więc nie musze koniecznie grać na FHD a wystarczy, że zejde do niższej rozdzieczości. Co do karty graficznej. Obecnie mam zasilacz 350W. Zmieniając kartę graficzną, na serię gtx od NVidii z niższej półki, powinienem też zmienić zasilacz, na mocniejszy?

 

Nie operuj ogólnikami. Konkretnie jaki masz zasilacz, ile ma już lat i jak bardzo był wykorzystywany? Jaką konkretnie kartę chcesz kupić? Jaki obecnie masz pozostały config?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość PaweelOS

 

O jakich przejścówkach mówisz? Chyba nie masz zamiaru kupić monitora fullhd bez dvi/hdmi.

Mam na myśli, taką przejściówkę; 26982303447791490814.jpg84243621901141422378.jpg

 

Edytowane przez PaweelOS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość PaweelOS

 

 

Nie operuj ogólnikami. Konkretnie jaki masz zasilacz, ile ma już lat i jak bardzo był wykorzystywany? Jaką konkretnie kartę chcesz kupić? Jaki obecnie masz pozostały config?

Powiem tak. Komputer stacjonarny, mam prawie 8 lat. Był wykorzystywany głównie do internetu, filmów, muzyki. Do gier rzadko kiedy. Gry mało wymagające.

Co do zasilacza, ma on prawie 8 lat tak samo, jak i cały komputer. Model zasilacza to GPS-500AB A http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/test-10-zasilaczy-sredniej-mocy-480520w-653/strona/1211.html

Zasilacz nie był mocno wykorzystywany.

Myślałem na zakupem karty graficznej GeForce GTX 280/260 http://www.nvidia.pl/object/geforce_gtx_260_pl.html

jako zamiennik, obecnej karty graficznej.

Co do całego komputera, to Core2Duo E7400 2.80GHz z 4GB RAM, i procesorem x64.

 

Jak już wspominałem, komputer głównie służy do internetu, filmów, muzyki a do gier to rzadko kiedy. Jeśli gram, to głównie w starsze gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość PaweelOS

Zalezy mi bardziej na wymianie karty graficznej też, bo od jakiegoś czasu, cewki na niej potrafią piszczeć, przy większej ilości fps.

W tym roku w planach mam, zmienić cały komputer, na mocniejszy/wydajniejszy z Core i5.

Edytowane przez PaweelOS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość PaweelOS

Czytałem, że nawet karty graficzne gtx 980 mają problemy z piszczącymi cewkami, ale nie wszystkie.

Co do zasilacza, byłem pewny, że ma 350W, ale teraz już nie wiem. Jak sprawdzić dokładniej, model zasilacza, oraz parametry? Nazwa zasilacza, któego podlinkowałem zgadza się z tym, co pisze na obudowie samego zasilacza.

Edytowane przez PaweelOS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjąć panel boczny z obudowy i odczytać co stoi na tabliczce/naklejce znamionowej zasilacza

 

edit: skoro wyczytałeś to z zasilacza to znaczy, że masz zasilacz 500W ze stosunkowo słabą linią 12V

Edytowane przez Piehursson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary to szef....

z graf bym szukał gts 450/hd 6770  i ładnie podkręcić procka jak się da.

a co do zasiłki((na obecny konfig wystarczy) to skoro planujesz zmianę kompa to bym zakupił  corsaira vs450w/antec vp-pc 500w.

niezłe budżetówki,wystarczą i na dziś i na jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takiego kompa wystarczy w zupełności Radeon 7770 - najlepiej w wersji z już fabrycznym OC. Karta jest oszczędna i proporcjonalnie wydajna do procesora. Nie ma sensu lubować się tylko w jednej marce, bo w różnych przedziałach cenowych, różne karty różnie się spisują. Wiem, co mówię, gdyż kiedyś też miałem 9600 GT i zmieniłem na 7770 HIS z podbitymi taktowaniami. Karta jest cicha i bardzo dobrze współpracuje z procesorem C2D 8500 podkręconym do 4 Ghz. Po zmianie dysku na ssd, komputer jest bardzo szybki - na tyle, że odeszła mi ochota na kupowanie lepszych gratów.

 

Wysłane poprzez Tapatalk

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość PaweelOS

No dobra. Radeon 7770 będzie w pełni kompatybilny z Intel Core 2 Duo E7400? Dodam, że nie posiadam monitora FHD. Nie będzie problemu z podłączeniem monitora LCD? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to, żeby karta i procesor były kompatybilne, tylko żeby szły mniej więcej ze sobą w parze. Nie ma sensu wydawać większej kwoty na lepszą kartę, skoro przez słaby procesor nie będzie mogła rozwinąć skrzydeł. Ten Radeon jest jak najbardziej w porządku i nic lepszego do Twojego procesora nie trzeba. Karta jest cicha i bardzo oszczędna - zużywa w 2d bardzo mało energii. Do tego można pograć sobie spokojnie w kilkuletnie gry na wysokich detalach. Jeśli chodzi o podłączenie monitora, to tylko musisz zwrócić uwagę na to, jakiego typu złącze jest na karcie graficznej - żeby było takie samo, jak masz na kablu od monitora. Chociaż są i odpowiednie przejściówki.

 

Wysłane poprzez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie ta druga. Jest też na allegro XFX, która również jest dobra. Więcej, niż 300 zł nie opłaca się dawać.

Ja mam dokładnie taką http://olx.pl/oferta/sapphire-radeon-hd7770-vaporx-gddr5-1gb-28nm-CID99-IDdWSn7.html

Jest to najlepsza wersja Radka 7770. Tylko, że ja dałem za nią 250 zł z dwa lata temu.

 

Wysłane poprzez Tapatalk

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość PaweelOS

Super. Dzięki bardzo za informację. W przyszłym tygodniu, zrobię zakup karty graficznej. 
Zacząłem rozglądać się jeszcze, za jakimś dyskiem twardym do komputera. Dysk, który mam od 8 lat, jest to Western Digital WD5000AAKS. Od jakiegoś czasu, dysk jest słyszalny, jeśli pracuje. 
Jaki dysk polecasz? Nie potrzebuje dysku 1TB, lecz wystarczający będzie 500GB. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość PaweelOS

Okej. Rozpatrzę dysk proponowany. Dzięki bardzo. Zastanawia mnie konstrukcja dysku, gdyż z taką konstrukcją dysków, nigdy nie miałem styczności. Proponowany dysk SSD, bez problemu wejdzie na miejsce dysku HDD? Dysk, który posiadam, zdaje się, że ma 3,5 cala ale nie jestem pewien. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość PaweelOS

Okej. Dysk HDD który obecnie posiadam w obudowie komputera, jest przymocowany dwoma "motylkami". Z jednej strony obudowy komputera, jak i z drugiej strony. Czy proponowany dysk, w taki sam sposób montuje się, jak obecny HDD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...