Skocz do zawartości
DarkSoul88

Samsung ML-2160 - zakup tonera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moi rodzice posiadają drukarkę jak w tytule i wlasnie skończył im sie toner testowy. Z drukarki korzystają rzadko ale czasem sie przydaje. Chcialem im zakupić jakiś zamiennik z allegro ale jak widze ile jest komentarzy negatywnych u kazdego sprzedawcy to mi sie odechciewa szukac. Czy ktos ostatnio kupowal moze zamiennik do swojej drukarki i moze polecic konkretnego sprzedawce lub sklep? Oryginalne tonery widzialem w cenie samej drukarki co dla mnie mija sie z celem. Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co podales to sklep czy użytkownik na allegro? :) dzieki w ogole za tak szybką odpowiedź. No wlasnie nie chce przeplacic ale kupic zbyt tanio to tez podejrzana sprawa :)

 

Ok juz znalazlem ze to model i firma ;) dzieki raz jeszcze :)

 

A czy taki by sie nadał? O 50 zl tańszy od tego który ty podałeś.

http://donajbyd.pl/pl/toner-donaj-do-samsung-mlt-d101s-czarny-100-nowy-kurier.html??19800105

Edytowane przez DarkSoul88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tych najtańszych raczej staraj się unikać bo najczęściej proszek się z nich wysypuje. Sprawdź na stronie sferisu, oni sprzedają actisy i activejety. Moja drukarka chodzi na nich już od 7-8 lat i nic się nie dzieje- dodatkowo mają większą pojemność od oryginałów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pracy używaliśmy zamienników bardzo wielu różnych firm (activeJet chyba też) - z zamiennikami wieczny problem, a trafienie lepszej sztuki to ruletka. Jeśli zależy komuś na drukarce czy jakości druku, to tylko oryginał - sorry, takie fakty. Jeśli natomiast ktoś się liczy, z szybszym zgonem drukarki i wcześniejszymi problemami (z jakością druku, lub zacinaniem z powodu zasyfienia wnętrza wysypującym się tonerem), to zamienniki są dla niego. Dodam, że w pracy z powodu kosztów używamy nadal zamienników, a szybsza wymiana drukarek jest przez nas wkalkulowana, jednak przyznaję użeranie się z tym zamiennikowym syfem jest upierdliwe. W domu używam oryginałów - jest święty spokój.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem to faktycznie jak się drukuje na takich najtańszych tonerach to one się wysypują itp. tak jak napisałem wyżej, od lat jadę głownie na activejetach i nic kompletnie się nie dzieje, komunikat przy włożeniu nowego tonera, może gdzieś tam raz w trakcie użytkowania zwariuje i jeszcze raz pokaże "zainstalowano nową kasetę" ale to by było na tyle- żadnego sypania, drukarki jeszcze ani razu nie czyściłem. Raz mi się zdarzyło, że wałek był zarysowany i to było widać na wydrukach, ale reklamacja, wymiana i po sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laserówki są o tyle fajne, że nie zasychają, jednak jakość wydruku względem atramentówek kuleje :/ 

 

Jeśli autor ma przerabianą drukarkę (nie zczytuje poziomu proszku w tonerach) to można samemu je napełnić, jednak polecam uważać. Samemu zrobiłem gafę nasypując pierwszy raz i wsypałem cały pojemnik proszku (50g) zamiast ok. 20g i przy druku sypało proszkiem. Proszek wychodzi za 12-15zł za 50g, a starcza na 2,5 napełnienia tonera, więc jest to najtańsze rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...