Skocz do zawartości
wikturrr_145

Uruchamianie aplikacji przez napęd optyczny

Rekomendowane odpowiedzi

Od razu zaznaczam, że sprawa jest błaha, a mną kieruje przede wszystkim ciekawość. Do tej pory każdy napęd optyczny jakiego miałem okazję używać uruchamiał aplikację zaraz po włożeniu do niego płyty. Ostatnio zakupiłem Pioneer DVR-221BK i ku mojemu zdziwieniu aplikacje znajdujące się na płytach są uruchamiane dopiero po wejściu w panel "Mój komputer". Oczywiście nie jest to problem, ale ciekawi mnie czy jest to normalne dla niektórych napędów czy może niedoskonałość akurat mojego egzemplarza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiejkolwiek akcji bym nie wybrał, czy to "Zapytaj mnie za każdym razem" czy "Zainstaluj lub uruchom program z nośnika", każda akcja inicjuje się dopiero po otwarciu menu "Mój komputer". W starszym napędzie wszystkie akcje odbywają się zaraz po włożeniu płyty do napędu.

Edytowane przez wikturrr_145

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem, że możliwym wytłumaczeniem jest niekompatybilność sprzętowa napędu z płytą główną. I rzeczywiście w BIOSie zdarza się, że napęd nie jest wykrywany.

 

EDIT: Rzeczywiście - podłączając nowy napęd do starego kompa wszystko działa jak należy. Pozostaje mi zwrócić nowy napęd i korzystać ze starego lub kupić inny.

Edytowane przez wikturrr_145

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...