Skocz do zawartości
tito

Zasilacz do i5 6500 + r9 390

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę się zdecydować jaki zasilacz w kwocie do 250 zł kupić. W sprawach zasilaczy jestem laikiem, dlatego proszę o pomoc. Do wyboru mam 3 opcje:

 

- SPC Vero m1 600w

- xfx core ts 550w

- thermaltake se 530w (nie wiem czy ten da radę)

 

Który byście polecali ? Dodam, że moja obudowa to Fractal core 1500 z customowym oknem, także czarne płaskie kable są dużą zaletą vero m1. Z drugiej strony podejrzewam, że jest to gorszy zasilacz od xfx-a.

 

   

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe chcę 970 :( Ponieważ komputer ma starczyć na ok 3-4. lata, a jak wiadomo nvidia zaniża wydajność swoich starych kart np. gtx 780 dawniej wydajniejszy od r9 280x o ok. 40% teraz z nim remisuje w większości tytułów. Czyli mówicię, że ten se 530 wystarczy do tego zestawu w zupełności ? Chciałbym żeby pociągnął dłuższy okres czasu. :)

Edytowane przez tito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hym nie chce bronić nvidii (chodź na to wyjdzie) ale nie wiem jakie testy przeglądałeś bo w żadnym mi znanym gtx780 nie konkuruje z r9 280x. Chyba że masz na myśli skopane tytuły jak assasin czy batman itd.

Obniżanie wydajności 780 też jest dyskusyjne, raczej bym mówił o podniesieniu wydajności 970 co z resztą dotyczy każdej nowej serii od obu firm.

Nawet jeśli nvidia by kiedyś miała obniżyć wydajność 970 to i tak będzie ona lepsza od 390 w twoim przypadku ze względu na słabe sterowniki od amd objawiając się sporym narzutem na procesor, które chcesz w dodatku połączyć z "nisko" taktowanym procesorem.

Można oczywiście dyskutować w nieskończoność i walić testami z jednej i drugiej strony. Jak nie kupiłeś 390 to radzę wymienić na 970 i tyle.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróćmy jednak uwagę na fakt, że wszyscy kupujący karty AMD są skarbem, ponieważ oddalają zagrożenie całkowitego upadku segmentu GPU AMD i kompletnej samowolki nVidii w tym segmencie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz kasę na i5 6600k to czemu nie?

http://www.anandtech.com/bench/product/1594?vs=1595

w r9 390 8gb pamięci jest kuszącą opcją.

nowsza gra,nowszy monitor i pamięć jest zżerana porządnie,a z każdą generacją gier będzie pewnie jeszcze weselej :biggrin:

a jeszcze nie tak dawno 2gb vramu miało wystarczyć na ho ho ho...

i karty zielonych maja swoje plusy jak i grafy czerwonych.

ja (odpukać) sentymentu nie mam a miewałem i te i te :biggrin:

Edytowane przez niszczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...