Skocz do zawartości
Meva

i5 5675C - problem z OC, brak reakcji na zmianę mnożnika

Rekomendowane odpowiedzi

Po wielu próbach poddaje się i proszę o pomoc, bo albo zapomniałem jak się podkręca CPU w co wątpię, albo z płytą główna lub procesorem jest coś nie tak.

 

Płyta główna - MSI Z97M

CPU - i5 5675C

 

Mnożnik po jakichkolwiek zmianach w Biosie cały czas utrzymuje się maksymalnie na x36( czyli maksymalne wartości turbo dla tego CPU)

Próbowałem już chyba wszystkich ustawień, które są dostępne i nic ( tryb dla wszystkich rdzeni dla pojedynczych, wyłączanie EIST, trybu turbo, opcje z offsetem, adaptive itp )  Na obecnej płycie głównej poprzednio pracował G3258 i nie było żadnych problemów z OC , pracował super stabilnie na 4,5GhZ.

 

Przeglądając podobne wątki na różnych forach starałem się znaleźć rozwiązanie ale nic nie pomaga..

Update biosu nic, starsza wersja również to samo, reset ustawień po kilka razy też bez efektu.

 

Na pewno nie jest to problem z pamięcią RAM bo posiadam pamięci DDR3L czyli taka jaką Intel rekomenduje dla Brodwella.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

profil wydajnościowy w Windows masz ustawiony na "max wydajność" lub jakiś równoważny?

 

Że z prockiem jest coś nie tak to najmniej prawdopodobne. Już bardziej z płytą. A najpewniej to jednak soft. CPU-Z jaki przedział mnożników prezentuje w windzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

profil wydajnościowy w Windows masz ustawiony na "max wydajność" lub jakiś równoważny?

 

Że z prockiem jest coś nie tak to najmniej prawdopodobne. Już bardziej z płytą. A najpewniej to jednak soft. CPU-Z jaki przedział mnożników prezentuje w windzie?

 

Profilu wydajnościowy ustawiony na zrównoważony, ale zmieniałem na wysoka wydajność i również bez efektów.

 

CPU-Z pokazuje zwiększony mnożnik, ( np 40 ) ale procesor korzysta max z 36 czyli górna granica trybu turbo. 

 

Już nie mam naprawdę pomysłu. Na g3258 bardzo często modyfikowałem różne ustawienia napięć, mnożnika i nie było problemów.

 

BLCK da się efektywnie przestawić np na 103 i rzeczywiście następuje wzrost taktowania, ale mnożnik jak stał tak stoi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...