Skocz do zawartości
verul

Fractal Design Define R5 - pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam pytanie do posiadaczy Define R5. Ile jest miejsca pomiedzy zamknietymi drzwiczkami, a napedem optycznym? Chce zmienic obudowe i mam panel kontrolny do sterowania wentylatorow z wystajacymi galkami. Wystaja na jakies 12mm - Scythe Kaze Master Pro. Bede wiec ogromnie wdzieczny za informacje czy mi sie to zmiesci i nie bedzie przeszkadzac w zamknieciu drzwiczek. Ewentualnie czy system montazu elementow w zatokach 5.25 umozliwia wsadzenie tych elementow glebiej niz przewiduje to norma. Tzn tak by panel byl wklesly wzgledem obudowy, aby pokretla tak nie wystawaly.

 

Dzieki i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisalem i ciagle czekam wiec jezeli ktos ma ta obudowe to bylbym bardzo wdzieczny za info ile miejsca jest pomiedzy zamknietymi drzwiczkami, a np napedem optycznym lub tez ta zaslepka na naped.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miedzy drzwiczkami a napedem jest okolo 6-7mm ale nic nie stoi na przeszkodzie by naped cofnac, zdjecia ktore zamieszczam pokazuja jak rozmieszczone sa otwory na srobki i jak wyglada to po cofnieciu napedu

c69f796c3b251a92a09580c40767dfc9.jpg

9a29b173a0708fe962d13d677e6f89b6.jpg

Edytowane przez pitras
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie w R5 miałem podobny problem. Potrzebowałem jakiegoś prostego regulatora obrotów wentylatora i tak się złożyło, że miałem jakiś gałkowy. Gałki były za długie i nie mieściły się za drzwiczkami. To zamontowałem go głębiej tak aby zasłaniać go zaślepką 5.25. Nie potrzebuję mieć do niego dostępu non stop dlatego ukrycie go za zaślepką mi jak najbardziej pasuje. Tak to u mnie wygląda:

 

>>> KLIK <<<

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki :)

 

Odpowiedzieli tez w koncu z supportu Fractala. Wkleje, moze sie komus kiedys przyda:

 

 

 

 

 

Sorry for the late response.

 

 
There are 3 mm between the font and the front door.
Your Scythe Kaze Master Pro will unfortunately not fit.
 
You can probably mount it deeper but it might not look so good.
 
Best regards,
Fractal Design Support

 

 

 
Buda zamowiona, wsadze po prostu regulator glebiej. Dzieki KosiMazaki za tipa z zakryciem regulatora zaslepka od zatoki :)
Edytowane przez verul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@verul

U welcome.

 

@Dammeron

Tylko Kaze Master II w moim odczuciu ma kilka wad. Ma tylko cztery kanały do sterowania wentylatorami (czasami trzeba więcej), w moim przypadku niepotrzebne czujniku temperatur (zbędna plątanina kabli którą przerabiałem w poprzednich regulatorach jakie miałem), no i cena trochę z kosmosu. Dlatego w moim odczuciu jeśli ktoś szuka czegoś prostego to można brać pod uwagę montaż za zaślepką. Za to na pewno jest całkiem ładny :).

 

Cóż co kto lubi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Kaze Server i pod jeden kanał mam podpięte 3 GT 1150, a pod drugi 2 NB XL1. Nikt Ci też nie każe podłączać czujników temperatury, więc argument ze zbędnymi kablami raczej mało wiarygodny. ;) Co więcej, nie trzeba stosować tych dołączonych do zestawu - u mnie doskonale działa w komplecie z korkiem 1/4" z wbudowanym czujnikiem. Ale fakt, że cena Kaze Master II nie jest najniższa.

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wspominałem co kto lubi. Osobiście miałem kilka paneli w których wycięcie czujników powodowało włączenie alarmu, więc w rezultacie musiałem kable zwinąć i chować za panelem. Rozgałęzniki? To jest jakaś opcja ale osobiście stawiam na minimalizm. Im mniej kabli do chowania tym lepiej. Nikomu nie bronię zrobić tak jak wspominałeś. Nie widzę powodów aby udowadniać, że święta BN są lepsze od WN. Mój sposób jest stosunkowo prosty, tani, nie wymaga przeróbek i sprawdza się. Nie pamiętam też kiedy ostatni raz otwierałem drzwiczki od R5, więc na odczytach prędkości i temp. mi za bardzo nie zależało. Z kręcenia gałkami też wyrosłem. Panel zrobił co trzeba czyli zniknął z szafki i wyciszył wentylatory. Być może ktoś ma podobną sytuację i skorzysta z patentu :-).

 

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KosiMazaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...