Skocz do zawartości
Ram1rez

Samochód do 20tys

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam samochodu do 20tys zł dla mojej narzeczonej. Autko ma służyć do dojeżdżania do prac ok 15km miastem 26km obwodnicą (powrót z pracy), Chcielibyśmy autko bezpieczne, tanie w eksploatacji z możliwością zamontowania fotelika na isofixie (może się niedługo przydać). Autko powinno mieć 4/5 drzwi i mieć silnik benzynowy. Jeżeli chodzi o wyposażenie dodatkowe to miło byłoby gdyby samochód miał radio z MP3 i klimatyzację. Autka jakie do tej pory znalazłem i mnie zainteresowały to:

 

- Grande Punto 1,2 65KM

- Punto Evo 1,2 silnik 65/69KM

- Bravo 1,4

- Fiesta Mk7 1,25

- Focus Mk2

 

A może Renault Clio? 

Mieliście styczność z tymi samochodami od strony użytkownika? Bo ile for tyle opinii w internecie... A może jakieś inne propozycje? 

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z możliwością zamontowania fotelika na isofixie (może się niedługo przydać).

To, że w aucie jest isofix nie oznacza po pierwsze najlepszego możliwego bezpieczeństwa, a po drugie nie każdy fotelik z isofixem będzie można poprawnie zamontować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbyś raczył zauważyć chodzi o koncepcję a nie o konkretny egzemplarz

Wystarczyło podać nazwę a nie od razu robić reklamę handlarzowi.

Na marginesie suzuki to plastikowy szajs,osobiście szukał bym yarisa ew.fiesta.Jest jeszcze coś takiego jak honda jazz,ale to trochę większy budżet.

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeden obrazek zastepuje 1000 słów wiec po co strzepić klawiaturę

 

ogólnie to aut jest sporo tylko znaleźć  wśród nich najlepsze to już trudniej

ogólnie to poszukłabym czegoś za 15k a 5k miał na remonty 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yaris to dramat. Bardzo mało miejsca, lusterka zamieniają się w gwizdek przy większej prędkości. Ja bym do typów dodał jeszcze Corsę D 5 drzwiową i Suzuki Swifta 5 drzwi. Oba samochody z LPG można dostać, czasem nawet fabrycznym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem oglądać Punto Evo 1,4 Multiair 105KM z panoramicznym dachem. Autko z minimalnym przbiegiem 60k km rocznik 2010. Wewnątrz jeszcze mokry po myciu i mocno wypachniony. Sprowadzony z Danii. Nie był bity sprawdziłem miernikiem. Cena 15.800. Odpuściłem bo nie byłem pewny czy nie był wodowany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak szybko po ogłoszeniach patrze i nic w zasadzie ciekawego nie widzę - najlepiej upatrzyć sobie parę sztuk i jechać obejżeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro zaatakuje punciaka 2012 rok silnik 1,2 +LPG tartarini 166k przebiegu  jest wystawiony za 18900. Jak to jest z tymi samochodami. W krawędziach na łączeniach elementów w niektórych egzemplarzach (dziś Honda Jazz rocznik 2008) pojawia się zielony mech. Zastanawiam się czy to nie będzie jedna z oznak po powodziowego samochodu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/swiat,27/powodz-w-danii-w-dwa-dni-spadlo-prawie-150-litrow-deszczu-na-mkw-to-jakies-wariactwo,146414,1,0.html

 

Nie sprzedałem popowodziowego :) Sprawdziłem jedynie, że łapa silnika była bardzo mocno skorodowana (dlaczego skoro jest na wysokości 50cm??? W moim SC nie jest tak ruda!), dodatkowo nie działał dach elektryczny i zauważyłem, że wentylator nie kręci... Śruby w bagażniku zardzewiałe jakby leżały w morzu dziwne sprawy i lepiej odpuścić. Jonas w Gnieźnie jeszcze nie byłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Duńczyk parkował blisko morskiego klimatu (co wcale nie jest takie dziwne, kraj płaski jak stół, oblany jakimś rodzajem słonej wody z trzech stron), to będzie to i owo pordzewiałe, a ponieważ używany to nie nowy, to i owo będzie popsowane.

 

Wycieczkę do Gniezna polecam w celach poznawczych. Nie żeby coś tam kupować, brońcie bogowie, po prostu to taki Disneyland z Mirkami-handlarzami zamiast Myszki Miki.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto też porównać do innych egzemplarzy, jak rdzewieją. Może się okazać, że te miejsca są pordzewiałe w co drugim aucie. Jakieś tam śruby w bagażniku mogą pordzewieć przez zielonego lewaka nieuznającego klimatyzacji.

 

Można też popaść w paranoję w druga stronę. Gdy kupilim 10-cio letnią cytrynę, wszystkie śrubki, które były ocynkowane po autem wyglądały, jakby były tam przykręcone miesiąc temu z paczki. Pewnie miał takiego dzwona, że musieli go całego od nowa poskręcać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Duńczyk parkował blisko morskiego klimatu (co wcale nie jest takie dziwne, kraj płaski jak stół, oblany jakimś rodzajem słonej wody z trzech stron), to będzie to i owo pordzewiałe, a ponieważ używany to nie nowy, to i owo będzie popsowane.

Raczej nie bedzie. Moja Cordoba 96" ktora jezdzila cale zycie na Gran Canarii nie ma w ogole rudej. Chociaz troche mniej pada, ale nie az taka roznica. Rdzewieja zazwyczaj w miejscach bitych w zastraszajacym tempie.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ogólnie to aut jest sporo tylko znaleźć  wśród nich najlepsze to już trudniej

ogólnie to poszukłabym czegoś za 15k a 5k miał na remonty 

 

i chyba tak najlepiej robić niż latać z miernikami, wiadomo, że w używkach z dolnego pułapu cenowego szału nie będzie, grunt to mechanika, czy nie był mocno bity (podłużnice, geometria ramy)  i tyle

wiadomo że jak ktoś kupuje oczami i leci na podkręcone foty handlarzy to potem jest płacz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie bedzie. Moja Cordoba 96" ktora jezdzila cale zycie na Gran Canarii nie ma w ogole rudej. Chociaz troche mniej pada, ale nie az taka roznica. Rdzewieja zazwyczaj w miejscach bitych w zastraszajacym tempie.

Gran Canaria jest miejscem suchym jak pieprz i tam prędzej wystąpi pustynny szczur czy jak się to zjawisko nazywa, ten drobny pył obierający lakier z maski. Dania jest dużo bardziej na północ, mają zimy ze śniegiem i solą na drogach, a do tego 25 stopni w lecie zamiast 40 jak na Gran Canarii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty pierniczysz z ta pustynia! Chyba z maspalomas albo playa de ingles nie wychodziles xD
Juz dawno nie widzailem tyle naturalnej zieleni po fuercie co na GC.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty pierniczysz z ta pustynia! Chyba z maspalomas albo playa de ingles nie wychodziles xD

Juz dawno nie widzailem tyle naturalnej zieleni po fuercie co na GC.

Na Gran Canarii nigdy nie byłem, tylko na Teneryfie i Gomerze. Ale dostrzegam subtelną różnicę w klimacie tych wysp i Danii.

No a najbardziej księżycowy pustynny krajobraz jaki do tej pory widziałem to okolice wulkanu Teide na Teneryfie. W Danii nie widziałem nic takiego, choć fakt, nie zwiedziłem większości tego kraju, tylko kilka miast i trzy lotniska. Może gdzieś mają przyczajone piaski i ukryte upały, kto wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porownujac do fuerty to jakbys wyszedl z plazy do lasu tropikalnego ;D chociaz bez porownania do Gomery. Musze sie dogrzebac do statystyk ilosci opadow na GC i Danii, ale wbrew pozorom sporo pada na GC czy TFie - kwestia srednich temp - tutaj tego po prostu nie widac. Dwa roznica w deszczu, tutaj chmury tworza sie bezposrednio z bryzy i spadaja w tym samym miejscu. W danii tego raczej nie uswiadczysz w takim zakresie.

Po prostu mam inny pkt widzenia majac porownanie do PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz żebys nie musiał się dokopywać :D

 

http://pl.climate-data.org/location/23/

 

http://pl.climate-data.org/location/583/

 

i na tym radził bym zakończyć bo kolega Ram1rez kupuje auto, a nie wybiera miejsca na wakacje :D

Edytowane przez KAX_
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...