Skocz do zawartości
Texis

Modernizacja PC [Gry] [1350/+-100 zł]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, od dłuższego czasu myślałem nad ulepszeniem mojego starego PC

 

Cpu: e7300

mobo: nieznane/socket 775

gpu: asus gtx 750 2gb(zwykły)

ram: 3gb ddr2 (blokada płyty i systemu)

obudowa: stare ''pudełko'' z asusa

Psu: 450watt corsair vs

HDD: samsung HD502IJ ATA DEVICE

Chłodzenie: tylko od gpu cpu i zasilacza

System: Windows Vista 32bit

 

i wymyśliłem że wymienię cpu, mobo, ram i obudowe (z braku pewności że wszystko wejdzie).

I3 6100 (545zł)16GB ram drr4 2133Mhz (369zł), msi H110M PRO-VD (269zł) i Silentium pc gladius (125zł) (razem 1308zł + dostawa)

 

http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-gladius-m20-pure-black-spc125-707037/

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-h110m-pro-vd-h110-ddr4-2133-sata3-dvi-vga-m-atx-784030/

 

http://www.morele.net/pamiec-g-skill-value-4-ddr4-2x8gb-2133mhz-cl15-f4-2133c15d-16gnt-788199/

 

http://www.morele.net/procesor-intel-core-i3-6100-3-7ghz-lga1151-box-bx80662i36100-815588/

 

 

Moim pytaniem jest to czy ten zestaw będzie kompatybilny i będzie starczyć do mniej wymagających gier typu CS:GO

czy League of legends na dłuższy czas? I czy komponenty nie będą się grzały w wnęce biurka? Jeśli macie jakieś lepsze propozycje w cenie proszę podawać. Budżet w tytule.

 

Części nowe(używane jeśli mają prawie całą gwarancje),  najlepiej z tego samego miejsca. Podkręcać Nie będę. 

Z góry dziękuje Wszystkim za pomoc

 

1.Ps)Czy instalacja win 8 64 i następnie win 10 sprawi jakiś problem? Słyszałem że są jakieś problemy z instalacją 7. nie mam pewności co do 8.

2.Ps)Czy opłaca się zmienić 2x8gb ram na 1x8 gb ram i jakiś wiatrak i w późniejszym czasie dokupić 2 kość?( pod warunkiem że wszystko się zmieści i będzie kompatybilne

Edytowane przez Texis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16GB ramu do CS:GO czy LoLa to gruba przesada , tutaj spokojnie starczy 8GB i jeszcze trochę zostanie .

 

Co do grzania - wszystko zależy od obudowy i tego jak jest wentylawana , to samo czy wnęka ma jakąś wentylację .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16GB ramu do CS:GO czy LoLa to gruba przesada , tutaj spokojnie starczy 8GB i jeszcze trochę zostanie .

 

Co do grzania - wszystko zależy od obudowy i tego jak jest wentylawana , to samo czy wnęka ma jakąś wentylację .

Dzięki za szybką pomoc

Wiem że do lola i csa to gruba przesada, ale technologia idzie do przodu i gry typu Wiedżmin 3 itp mogą już zabierać 8GB ( a jeśli masz włączonego chroma czy odtwarzacz muzyki to może ''jeść'/pochłaniać'' więcej ramu) więc wole już być trochę przygotowany na przyszłość. Co do obudowy to ludzie mówią że jest chłodna. Co do wnęki to trudno powiedzieć, moja aktualna obudowa ma po obu bokach(osobno) z 8 cm miejsca od ścianki i dość szybko zbiera kurz na zewnątrz, a wewnątrz tylko procesor się lekko kurzy. Dlatego jestem otwarty na propozycje, bo kupować będę gdzieś tak w połowie lutego.

Edytowane przez Texis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by wnęka miała z tyłu na górze / na boku w tylnej części jakiś otwór do wyprowadzenia ciepła. Najlepiej jak jest przelotowa i niestawiona do samej ściany.

 

Sam zestaw wygląda sensownie, marto się jednak zastanowić czy nie iść w kierunku i5

http://proline.pl/?p=CORE+I5-4460

http://proline.pl/?p=BLS2CP8G3D1609DS1S00CEU

http://proline.pl/?p=GA-B85M-D3H-A

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by wnęka miała z tyłu na górze / na boku w tylnej części jakiś otwór do wyprowadzenia ciepła. Najlepiej jak jest przelotowa i niestawiona do samej ściany.

 

Sam zestaw wygląda sensownie, marto się jednak zastanowić czy nie iść w kierunku i5

http://proline.pl/?p=CORE+I5-4460

http://proline.pl/?p=BLS2CP8G3D1609DS1S00CEU

http://proline.pl/?p=GA-B85M-D3H-A

Też się zastanawiałem nad i5, ale z tego co widzę na 6 generacja i3 nie oddala się aż tak bardzo od 4 generacji i5 (jedyną dużą różnicą są tylko rdzenie fizyczne i możliwości podkręcania,a z właściwą kartą graficzną nawet gry typu just cause 3 będą chodzić na ultra 60fps w 1080p) i myślę czy lepiej nie iść już w nowszą generacje. Ludzie zaczynają już kupować nowe skylaki i ddr4 i chyba pod koniec tego roku lub w następnym mają wyjść nowe karty graficzne na podstawie Pascala(?- nie mam pewności) i znowu jakieś procesory( zen od amd i nowe broadwelle-e i kaby od intela). Po za tym nie mam pewności czy wszystko zmieści się w mojej starej obudowie bez coolera (duży problem), więc myślałem nad kupnem nowej polecanej typu gladius czy zalman Zx(3,9 albo 11) z wbudowanym coolerem.

Mam też małe pytanie, jeśli bym zmieniał system z visty 32bit na 8 64bit mógłbym użyć klucza oem na iso ze strony microsoftu/oryginalnej płyty ale z innego klucza? czy specjalnie musiałbym kupować nowy system z płytą i kluczem?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sporadycznych przypadkach klucz oem nie podchodzi pod ogólnodostępne iso. Klusz musisz mieć jednak do 8, jak chcesz 8 instalować. 

i5 a i3 - jest dylemat. Brak też niestety testów ukazujących minimalny fps. i3 jest nowszej generacji i wyżej taktowany. Na pewno nie będzie to zły wybór. Wychodzi też to ok 200 zł taniej.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli gdybym próbował instalować na pliku iso jest szansa że nie mógłbym zainstalować 8? W takim przypadku musiałbym pisać do supportu microsoftu/dzwonić na infolinie? głównie chodzi mi o uptade z 8 do 10 64bit by mieć w ogóle możliwość użycia ramu i innych nowości. A co do dylematu i5-i3 to wybrałbym raczej i3 i kupił obudowę bo moja aktualna jest trochę mała(36 cm długości 17 cm szerokości 23 cm wysokości) i nie miałbym zapewne miejsca na włożenie płyty albo chłodzenia. I tu jest kolejny dylemat jaką dokładnie bo z Zalmanów mam 5 do wyboru( każda ma okienko (nie zbyt użyteczne pod biurkiem) i 2-3 wentylatory) oraz gladiusa. A co do fpsów to widzę że na buildzie z podobnym ramem, takim samym prockiem i gtx 970 ludzie grają prawie zawsze 60 pfs na ultra1080p w nowych grach(podałbym linka ale nie mam pewności czy to nie jest reklamowanie), więc z moją 750 powinienem wyciągać co najmniej 60fps na średnich w nowszych grach gdyż gram na 1024p.

 

Edt: Myślę nad obudową Zalman R1 (http://www.morele.net/obudowa-zalman-r1-usb-3-0-czarna-r1-700255/) Ma 4 wentylatory i można dodać 3 dodatkowe, można kontrolować szybkość wiatraków oraz jest w cenie co o niej myślicie?

Edit2: Znalazłem klucz do 7 64bit oem za 44zł na allegro z którego można pójść do 10 opłaca się ? Jeśli mam viste 32 musiałbym skądś znależć płyte win 7 64/albo pendrive i aktywować klucz podczas instalacji od 7 i potem zainstalować 10? Czy już lepiej płyte i klucz do 8?

Edytowane przez Texis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca ma 814 ocen z czego tylko około 8 jest negatywnych (kilka unieważnionych) i 1/2 neuturalne, więc się zastanawiam czy by nie kupić bo najtańszy box w sklepie to około 400-450zł.(prawie 1/3 zestawu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dać 40 zł za pirata, no niby można.

 

Sprzedawca ma 814 ocen z czego tylko około 8 jest negatywnych (kilka unieważnionych) i 1/2 neuturalne

 

Peanie kilka razy więcej osób nie dało nega w obawie przed odwetem, unieważniania - pewnie zastraszał sądem i ludzie dla świętego spokoju unieważnili.

Twoja kasa, twój wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Czy te części ( http://www.morele.net/inventory/info/rgxa1/) działały by na windowsie vista 32 bit? Bo myślę nad kupnem w póżniejszym terminie boxa od windowsa 8 (64bit) i darmowej aktualizacji go do windowsa 10.

2. Czy jeśli po końcu darmowej aktualizacji( chyba 29 lipca) musiałbym zrobić pełny format (zmiana dysku lub wirus) to licencja od boxa liczyłaby się jako windows 8 i nie mógłbym zainstalować 10. czy liczyłaby się jako windows 10 i mógł bym pobrać plik iso ze strony microsoftu i go normalnie zainstalować?

Ps) Dziwnym sposobem wszystkie aukcje tego allegrowicza znikły krótko po północy.

Ps2.)ewentualnie mogę kupić 1 kość 8GB i szybciej nazbierać na system

Edytowane przez Texis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Vista w teorii powinna działać na tym sprzęcie choć będą ograniczenia jak np. widoczne max. 4 GB ramu ( dot. to wersji 32-bit ) .

 

System jest nowszy niż Win XP ale też swoje lata ma - Vista ma już jakieś 8 lat .

 

Co do zniknięcia tych aukcji - licencja do windows za 40 zł to na 99% pirat , możliwe że konto zostało za to zawieszone albo za inne jego przewinienia .

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem kupić zestaw z koszyka i działać na moim komputerze do czasu aż nazbieram na nowy system. Tylko wciąż pozostaje moje 2 pytanie, gdyż nie mam pewności czy wystarczy kupić boxa windowsa 8.1  i zaktualizować do 10 i mieć zmiane licencji na ''z upgradowaną''(jeśli tak można) czy od razu kupić boxa od win 10(różnica to od 80 zł do 150 zaleznie od sklepu) by się nie trudzić w przyszłości.

 

Edit1. Na angielskim forum wyczytałem coś o rezerwacji klucza po updacie do 10. To znaczy że jak raz zupdatuje do 10 do końca lipca to będę mógł robić to kiedy chce?

 

Edit2. Patrząc po internecie za różnymi opcjami związanymi z upgradem systemu znalazłem ciekawą informację dotyczące tego, że klucz od visty oem liczy się jednocześnie na 32/64 bit i jeśli występują problemy z płytą lub innym komponentem można do 3/5 razy (zależnie od tematu,który znalazłem) przeinstalować i w razie problemu pisać do microsoftu jeśli się nie udaje. Czy jeśli legalnie zdobyłbym nośnik od 64 bitowego systemu mojej wersji (1) zainstalował go na moim dysku(czysta instalacja 2) i następnie zmienił komponenty na kupione (3) system by zbootował/aktywował się(kod od systemu jest na obudowie)? Wiem że podstawowe wsparcie dla visty już się skończyło i moge nie dostać pomocy z infolini, a zanim nazbieram na box od 8.1/10 miną co najmniej 2/3 miesiące jeśli nie dłużej ,więc wole wiedzieć czy opłaca się teraz kupić części czy zbierać do marca/ kwietnia by kupić razem z system.

Edytowane przez Texis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem kupić zestaw z koszyka i działać na moim komputerze do czasu aż nazbieram na nowy system. Tylko wciąż pozostaje moje 2 pytanie, gdyż nie mam pewności czy wystarczy kupić boxa windowsa 8.1  i zaktualizować do 10 i mieć zmiane licencji na ''z upgradowaną''(jeśli tak można) czy od razu kupić boxa od win 10(różnica to od 80 zł do 150 zaleznie od sklepu) by się nie trudzić w przyszłości.

 

Edit1. Na angielskim forum wyczytałem coś o rezerwacji klucza po updacie do 10. To znaczy że jak raz zupdatuje do 10 do końca lipca to będę mógł robić to kiedy chce?

 

Edit2. Patrząc po internecie za różnymi opcjami związanymi z upgradem systemu znalazłem ciekawą informację dotyczące tego, że klucz od visty oem liczy się jednocześnie na 32/64 bit i jeśli występują problemy z płytą lub innym komponentem można do 3/5 razy (zależnie od tematu,który znalazłem) przeinstalować i w razie problemu pisać do microsoftu jeśli się nie udaje. Czy jeśli legalnie zdobyłbym nośnik od 64 bitowego systemu mojej wersji(1) zainstalował go na moim dysku(czysta instalacja 2) i następnie zmienił komponenty na kupione (3) system by zbootował/aktywował się(kod od systemu jest na obudowie)? Wiem że podstawowe wsparcie dla visty już się skończyło i moge nie dostać pomocy z infolini, a zanim nazbieram na box od 8.1/10 miną co najmniej 2/3 miesiące jeśli nie dłużej ,więc wole wiedzieć czy opłaca się teraz kupić części czy zbierać do marca/ kwietnia by kupić razem z system.

 

 

Edit3. Z nieznanego powodu post wysłał się 2 raz w formie cytatu. Przepraszam za zaśmiecenie forum.

Edytowane przez Texis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...