Skocz do zawartości
spikee

Czy kupić monitor Ultrapanoramiczny czy "zwykły" do ok. 2000 zł?

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w momencie wyboru monitora do nowego komputera , jestem bardzo zainteresowany monitorem LG 29UB55-B , jest to monitor ultrapanoramiczny o proporcjach 21 :9 i rozdzielczości 2560 x 1080, przekątnej 29 cali. Dużo się naczytałem pozytywnych opinii na temat zastosowań tego typu monitorów , i chciałbym się dowiedzieć czy ma to sens? , czy monitory ultrapanoramiczne to jednak tylko bajer?. Czy kupić dobry monitor ale w standardowych wymiarach 24, lub 27 cali? 

 

Monitor będzie dział prawdopodobnie karcie Asus gtx 970 (to jeszcze nie przesądzone) , więc mam też obawy czy ta karta go "pociągnie"

Mój Budżet to około 2000 na sam monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta da sobie radę, może z 10-15% mniej fps niż na Full HD. Czy taki monitor będzie ci pasował powinieneś iść pooglądać i zdecydować. 29" 21:9 będzie miał praktycznie taką samą wysokość jak 24" 16:9 FullHD tylko będzie sporo szerszy. Zalety na pewno nowe filmy bez pasów u góry i dołu. Starsze filmy/ sporo z youtube będziesz miał pasy po bokach. Jeśli chodzi o gry na pewno lepsze wrażenia na 21:9, ale starsze gry często nie obsługują tego formatu więc znowu pasy po bokach. Jeśli zamierzasz również pracować na tym monitorze to może sensowniejszym wyborem było by 27" 1440p

Edytowane przez lukadev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta da sobie radę, może z 10-15% mniej fps niż na Full HD. Czy taki monitor będzie ci pasował powinieneś iść pooglądać i zdecydować. 29" 21:9 będzie miał praktycznie taką samą wysokość jak 24" 16:9 FullHD tylko będzie sporo szerszy. Zalety na pewno nowe filmy bez pasów u góry i dołu. Starsze filmy/ sporo z youtube będziesz miał pasy po bokach. Jeśli chodzi o gry na pewno lepsze wrażenia na 21:9, ale starsze gry często nie obsługują tego formatu więc znowu pasy po bokach. Jeśli zamierzasz również pracować na tym monitorze to może sensowniejszym wyborem było by 27" 1440p

Z zobaczeniem takiego monitora jest problem , bo moim mieście nie ma nigdzie na wystawie takich monitorów w sklepach , ani w sieciówkach , ani w małych sklepach IT. Skalowanie gier i pasy po bokach mi nie przeszkadzają, bo praca na takim monitorze przy obróbce grafiki i tekstu jest ponoć super wygodna.

Czy jest na forum jakaś osoba która korzysta z takiego monitora ?

 

Czy żeby spytać o monitor 27 cali do 2000 zł muszę zakładać nowy temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...