Skocz do zawartości
drozdunysa

Komputer po uruchomieniu ciągle się restartuje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam poważny problem gdyż nie mogę uruchomić komputera do windows 10.
Komputer po uruchomieniu  po ok 5 sekundach się restartuje potem wyłącza i znowu sam się włącza i tak w kółko.
Co  drugi reset pojawia się co prawda obsługa płyty ale jak naciskam  np. Del żeby wejść do biosu, w ogóle nie  reaguje podobnie jest z innymi opcjami (F10, F8) Ostatnio zaktualizowałem biosa do najnowszego f7 do płyty głównej Gigabyte Ga-z97x gaming 5  
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komputer
procek: intel i7 4790k 
płyta: Gigabyte Ga-z97x gaming 5  
pamięć: 8gb
dysk: sandisk 2,5  ssd, ultra II 120gb
grafika gtx 660 2gb ddr5 oc
Grzebać grzebałem :P 
- po aktualizacji biosu zauważyłem, że microsoft eagde się zacina. Odinstalowałem i wgrałem (dalej się zacina)
-Chciałem przywrócić poprzednią wersje biosu w programie @bios bo zapisywałem ale się nie dało.Pokazywało że  jest zabezpieczenie i nie można cofnąć do starszego.
 
Przed aktualizacjąmiałem  w biosie sata na IDE po wgraniu jużmi przeskoczyło na chyba ahci(kurde ten środkowy co jest w menu)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biosa nie resetowałem (wgrałem po prostu biosa najnowszego F7 za pomocą pendrive) komputer się zrestartował i wyglądało że jest ok. Ale baterii z płyty głównej nie wyciągałem bo niby tak się resetuje biosa do ustawień fabrycznych.


Dobra chyba zdecyduje się na wyciągnięcie baterii jakieś porady? 
Widziałem kilka filmików jak resetują ale do mojej płyty nie widziałem.
-Czy muszę odłączyć wszystko co mam podpięte z zewnątrz (mysz, klawiatura itp)?prąd to wiadomo.
-Czy muszę odłączyć wszystko wewnątrz komputera od płyty głównej?
- Po wyjęciu baterii muszę dać zworkę na clr cmos (widziałem filmik że tak robili ale to starsza płyta była)?


Wystarczyło wyciągnąć jedną kość Ramu i ruszył, zaktualizowałem jeszcze raz biosa na F7 i wgrałem optymalne ustawienie (zrobiłem wszystko jak podano w książeczce do płyty głownej) wsadziłem drugą kość i działa wszystko pięknie. PÓKI CO :P

Edytowane przez drozdunysa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...