Skocz do zawartości
purgalm

o/c 1900+

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam nowy komp. Athlon XP 1900+ 0,13 mikrona; Abit NF7-s v2.0 nForce 2, 256 MB TwinMOS 333 Emtec. Chciałbym podkręcić procka, najlepiej do 2GHz, ale jak tylko cos zmienie w Biosie (Soft Menu III) i z niego wyjde to pojawia sie komunikat na ekranie: Do not power off when bios is saving settings. I potem tylko reset biosa jest mozliwy. Temp procka na fabrycznych ustawieniach to ok. 40 stopni. Powiedzcie co mam zrobic zeby go przetaktowac. Moze tenkomunikat jest zwiazany ze zlymi ustawianiami w biosie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! 

Mam nowy komp. Athlon XP 1900+ 0,13 mikrona; Abit NF7-s v2.0 nForce 2, 256 MB TwinMOS 333 Emtec. Chciałbym podkręcić procka, najlepiej do 2GHz, ale jak tylko cos zmienie w Biosie (Soft Menu III) i z niego wyjde to pojawia sie komunikat na ekranie: Do not power off when bios is saving settings. I potem tylko reset biosa jest mozliwy. Temp procka na fabrycznych ustawieniach to ok. 40 stopni. Powiedzcie co mam zrobic zeby go przetaktowac. Moze tenkomunikat jest zwiazany ze zlymi ustawianiami w biosie?

Stary :P Angielski sie klania ,z tego co wiem :? teen komunikat to znaczy ze masz nic nie wylaczac puki nie zapamieta ustawien :!: :!: :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! 

Mam nowy komp. Athlon XP 1900+ 0,13 mikrona; Abit NF7-s v2.0 nForce 2, 256 MB TwinMOS 333 Emtec. Chciałbym podkręcić procka, najlepiej do 2GHz, ale jak tylko cos zmienie w Biosie (Soft Menu III) i z niego wyjde to pojawia sie komunikat na ekranie: Do not power off when bios is saving settings. I potem tylko reset biosa jest mozliwy. Temp procka na fabrycznych ustawieniach to ok. 40 stopni. Powiedzcie co mam zrobic zeby go przetaktowac. Moze tenkomunikat jest zwiazany ze zlymi ustawianiami w biosie?

Stary :P Angielski sie klania ,z tego co wiem :? teen komunikat to znaczy ze masz nic nie wylaczac puki nie zapamieta ustawien :!: :!: :!:

Zrozumialem ten komunikat, ale jak dlugo to mzoe trwac? Po tym komunikacie on sie resetuje i pozniej stoi w miejcu i nic sie nei dzieje, przynajmniej nic nie widac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! 

Mam nowy komp. Athlon XP 1900+ 0,13 mikrona; Abit NF7-s v2.0 nForce 2, 256 MB TwinMOS 333 Emtec. Chciałbym podkręcić procka, najlepiej do 2GHz, ale jak tylko cos zmienie w Biosie (Soft Menu III) i z niego wyjde to pojawia sie komunikat na ekranie: Do not power off when bios is saving settings. I potem tylko reset biosa jest mozliwy. Temp procka na fabrycznych ustawieniach to ok. 40 stopni. Powiedzcie co mam zrobic zeby go przetaktowac. Moze tenkomunikat jest zwiazany ze zlymi ustawianiami w biosie?

Stary :P Angielski sie klania ,z tego co wiem :? teen komunikat to znaczy ze masz nic nie wylaczac puki nie zapamieta ustawien :!: :!: :!:

Zrozumialem ten komunikat, ale jak dlugo to mzoe trwac? Po tym komunikacie on sie resetuje i pozniej stoi w miejcu i nic sie nei dzieje, przynajmniej nic nie widac.

a co przetaktowales ,najpierw daj CLEAR CMOS pozniej sprobuj zmienic fsb o 1 MHZ daj SAVE i zobacz czy dalej stoi , jak dalej sie tak bedzie dzialo sprobuj zaladowac najnowszego biosa , jak to nie pomoze to "ciemnosc widze ciemnosc" :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli mu zapodales odrazu z 1600 mhz na 2000 mhz i to bez zmiany vcore, to niestety moze ci tak nie wystartowac, daj mu najpierw na 1800 bez zmiany vcore, jak nie stanie to 1700, a potem powoli co 10 mhz w gore, jak sie resetnie w windzie to podnies vcore o 0.25, ja dalej to samo to znow vcore o 0.25, napisz jaka zasilka, bo widze ze plytka jest good :wink: (sam taka chce ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> po wakacjach :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może napisz dokładnie, co robisz- a nuż robisz coś żle?

 

Sprawdź np., czy nie masz taktowania pamięci ustawionego jako host clock+33 (nie znam biosu abita, nie wiem, jak się tam je ustawia), bo wtedy podkręcając choć trochę, przekraczasz pamięciami ich nominalną częstotliwość...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...