Skocz do zawartości
ThePrz

Przegrzewający się i5 3570k.

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, mam następujący problem, posiadam taki blok wodny:

http://gzhls.at/p/447508.jpg(ek supreme lc acetal-nickel)

który pracował z c2d e4500 @ 3.6-7 ghz 1.65V temperatury były:[/size]

spoczynek 23/27 stres 45/45[/size]

Obecnie zamontowałem go do i5 3570k @ 4.4 ghz 1.35V (nie chcę iść dalej z tymi temperaturami) i mam:[/size]

spoczynek 38/30/28/38 stres 67/63/65/68[/size]

Próbowałem kilka razy montować, to jest najlepszy rezultat temperaturowy jaki udało mi się osiągnąć.[/size]

 

Podstawa bloku jest zimna, natomiast płyta główna nagrzewa się. Efekt dalszego kręcenia jest w załączniku.

 

Pytanie: co jeszcze mogę zrobić? Czy to wina niekompatybilnego mocowania? Czy to może coś na linii pokrywa procesora-krzem? A może za słabe chłodzenie?

post-175074-0-46756100-1454272684_thumb.jpg

Edytowane przez ThePrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to może coś na linii pokrywa procesora-krzem?

Dokładnie tak. To pierwsza seria cpu, która nie miała lutowanego ihs do rdzenia.

 

1,5V to szybka droga do ubicia tego procka.

 

Temp

 

Obecnie zamontowałem go do i5 3570k @ 4.4 ghz 1.35V (nie chcę iść dalej z tymi temperaturami) i mam:

spoczynek 38/30/28/38 stres 67/63/65/68

masz dobre.

Chcesz obniżyć temp to

i blok prosto na rdzeń lub CLU pomiedzy czapkę a rdzeń.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam imadło ale czy sposób z żyletką nie jest bezpieczniejszy ? :x I czy socket na procesor nie okaże się wyższy od krzemu? (płyta z77 asrock professional)

 

A z tym 1,5V to taka legenda czy są już potwierdzone przypadki? ten e4500 jeszcze żyje a chodził na 1.65 V:D (za to 8800gt z sygnaturki z podniesionym gpu o 0.1V już dawno na tamtym świecie) Po 6 latach dopiero nie chciał już pracować na 3.7 i na 3.6 go dałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imadło bezpieczniejsze.

By dać blok bezpośrednio na rdzeń, trzeba zdemontować tą klamrę od socketu.

Są odpowiednie zestawy do montażu chłodzenia bezpośrednio na rdzeń. Jak masz jaja ze stali, założysz blok bez takiego zestawu ;)

 

Posiadam imadło ale czy sposób z żyletką nie jest bezpieczniejszy ?

To już musisz sam poszukać info ;)


  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imadło zatem. Hmm powinno się udać bez zestawu, mocowanie do bloku się całkiem nadaje jest on osadzony na śrubach które są dobrze osadzone na płycie, dociskany przez sprężyny z regulowanym dociskiem).

 

Jeszcze dwa pytania mam :) :

1. co to jest clu?

2. z tym pytaniem o żywotność - samo napięcie ubija czy zimne luty? (jeśli zimne to chyyyba przy niskich temperaturach nawet z wysokim napięciem nic nie powinno się dziać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super filmik! Wielkie dzięki:)

 

Posiadam pastę arctic mx-4, powinna styknąć, na tym 780gtx daje radę na gołym rdzeniu.

Mam nadzieję że jutro znajdę czas na zabawę i zdam relację z efektu.

 

Jeszcze raz dzięki, społeczność tutaj jest niesamowita :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Historii ciąg dalszy:

zdecydowałem się na metodę z imadłem, procesor po 5 min poddał się i rozpołowił.

 

Po montażu komputer się resetował ( ;( ) okazało się na szczęście że to tylko ram :)

 

Temperatury po w załączniku - suma sumarum się udało :) temperatury spadły o 15-20 stopni.

post-175074-0-59446600-1454364978_thumb.jpg

post-175074-0-38942000-1454364985_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję udanego delida. Spore napięcie mu dowaliłeś. Na pewno aż tyle potrzebuje do 4,7GHz? Intel niby zaleca max 1.52V chociaż osobiście jestem zdania że to temperatura zabija procka a nie napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jeszcze, to było ustawiane na szybko bo temperatury się trochę bałem. Jak znajdę chwilę to ustawię coś sensownego.

Co do temperatury to popieram, opierając się na artykule z portalu obstawiam że to co zabija układy to łączenie na linii krzem-podstawka od wysokiej temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Między innymi dlatego w swoim ivy wymieniłem TIM pod IHS na CPL krótko po kupnie:)  Dzięki czemu po spadku temperatury mogłem obniżyć napicie. Tak to mniej więcej teraz wygląda:

post-161308-0-46538300-1454888138_thumb.jpg

post-161308-0-90069000-1454888485_thumb.jpg

Edytowane przez Oktawian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...