Skocz do zawartości
malleus

Zasilacz 850W do dosyc mocnego zestawu z 5960x.

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

 

Obecnie posiadam:

 

5960x @ 4,4 GHZ + jakies dodatkowe graty.

 

Na ta chwile używam zasilacza kuponego w 2008 roku - Corsair HX620. Wychodziloby na to, ze wypadaloby go wymienić (chociaż pracuje nienagannie od zakupu do tej chwili... ).

 

Na ta chwile zastanawiam się nad:

- SeaSonic 850W M12II-850 80+ Bronze

http://www.morele.net/zasilacz-seasonic-850w-m12ii-850-80-bronze-retail-m12ii-850w-439342/

- Corsair RM850X 80Plus Gold - 850W

http://www.morele.net/zasilacz-corsair-rm850x-80plus-gold-850w-cp-9020093-eu-779369/

- Corsair HX850i 850W Modularny

http://www.morele.net/zasilacz-corsair-hx850i-850w-modularny-cp-9020073-eu-655600/

 

Może jakies inne sugestie, cos mocniejszego jednak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś co dokładnie masz w zestawie .

 

5960X@4,4 Ghz nie jest jakiś uber prądożernym prockiem , są procki które pobierają więcej prądu .

 

Nie podałeś jaką masz kartę oraz czy masz CF/SLI a to bardzo ważne przy ew. doradzaniu nowego PSU  .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś co dokładnie masz w zestawie .

 

5960X@4,4 Ghz nie jest jakiś uber prądożernym prockiem , są procki które pobierają więcej prądu .

 

Nie podałeś jaką masz kartę oraz czy masz CF/SLI a to bardzo ważne przy ew. doradzaniu nowego PSU  .

 

Uprzedzę autora - 290x. Nawet na syntetycznym obciążeniu 100% jednostki zasilacz nie weźmie więcej niż 480 W. Zmiana sensowna jedynie gdy zacznie zastanawiać się nad tandemem kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli chodzi o CPU - to na pewno jest jakia wymierna i odczuwalna % roznica juz na poziomie poboru samego proca miedzy 2500k@4.5GHz vs te 5960x@4.4GHz right?

 

2. Na ta chwile nie planuje tandemu kart. W przyszlosci - nie wiem jak sytuacja na rynku bedzie wygladala. Powiedzmy, ze cos pokroju 290x / 980 TI.

 

3. Radiergummi <--- cos więcej może?

 

4. Poza tym, wezmy pod uwagę to, ze jest to zasilacz z 2008/2009  roku i troche już przepracowal.

Edytowane przez malleus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pchasz się w koszty na siłę szukając argumentu. Nawet nie sprawdziłeś poboru i tętnienia w rzeczywistym pełnym obciążeniu jednostki. Jak będziesz kupować nowe GPU to wtedy od razu nowy PSU, obecnie - nie ma sensu.

Co z tego że z roku 2008? Trochę przepracował tzn. ile i pod jakim obciążeniem? Sam mam bq z 2009 i jakoś nie panikuję z 4670k + GTX 970 że mi zaraz zjara sprzęt. Wyzionie ducha - trudno. Działa to dobrze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc Twoim tokiem rozumowania trzeba by było zakupić coś co zamontowałem w tandemie pod koparkę - 1300W EVGA aby mieć zapas i pewność. Oh wait - one ciągną przykręcony zestaw który robi 2,9 Th/s 24/h. Od półtora roku non stop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje spojrzenie na swiat jest zupelnie inne niz to co piszesz (a to ma niewiele wspolnego z rzeczywistoscia).

 

Moj zasilacz przepracowal juz x lat i chce go wymienić. Dla bezpieczenstwa i wewnetrznego spokoju rowniez.

Moze tego nie rozumiesz, nie lapiesz, nie obchodzi Cie to, czy cos CI wyzionie ducha, sfajczy sie itp.

 

W 2008 roku ludzie przewaznie kupowali 500-550w, ja nabylem 620'ke. Gdzie tu Twoje wyssane z palca 850 vs 1300w? Troche oglady chlopie i zrozumienia tego co inni ludzie pisza. Masz wiele postow, a potrafisz farmazony pierdzielic.

 

Porownanie 970 z 4670k do zestawu o który pytam jest tez, lagodnie mowiac, odrobine nie trafione. Chyba ze na jakiejs 400 jedziesz. EOT.

 

Wracajac do tematu - może ktoś ma jeszcze jakies propozycje?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj zasilacz przepracowal juz x lat i chce go wymienić. Dla bezpieczenstwa i wewnetrznego spokoju rowniez.

To od teraz już lepiej nie wychodź z domu.

 

 

W co drugim mijającym samochodzie komputer, który odpowiada za pracę silnika, hamulców, wspomagania itd. ma 10-15 lat. W co dziesiątym 20 lat.

 

Twój wewnętrzny spokój poległ. Przepraszam najmocniej.

 

 

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaus, po moderatorze spodziewalem sie jednak wiecej. Portal chyba dawno wykroczyl poza ramy tego co pamiętam.

 

Pracuje xx lat w IT i mialem stycznosc z roznymi nieprzewidzanymi i dziwnymi awariami - wliczajac w to awarie zasilaczy, choc w takich środowiskach najczesciej pracuja redundantnie i jest to mniejszy problem. Wystarczy?

 

Inna sprawa - co ma komputer w samochodzie do kwestii zasilaczy, o których dyskusja? Nic. Nawet zasilane sa z innych zrodel, o ktorych tutaj mowa.

 

Za rade nie dziekuje, jest to wielki offtop i sam powinieneś swojego posta usunąć.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli zalezy Ci na bezpieczenstwie sprzetu to moze zamiast wymieniac dobry zasilacz kup porzadna listwe antyprzepieciowa i UPSa? Np APC Performance SurgeArrest i APC Smart 1500VA (tego najlepiej poleasingowego z nowymi bateriami).

 

A jak wolisz mimo wszystko wymienic zasilacz to jakimi kryteriami chcesz sie kierowac? Gwarancja, opinia o niezawodnosci, kultura pracy, wygladem, rodzajem okablowania, dodatkowymi bajerami?

 

Choc ja bym na Twoim miejscu zasilacza nie wymienial. Mialem Corsaira HX 520 i jak mi zdechl to niczego nie zniszczyl w kompie. Wymienili na corsaira HX 650 zdaje sie i ten tez zdechl i znowu niczego nie zniszczyl. Mimo wszystko obrazilem sie na te firme i jak go wymienili to nowke sprzedalem i kupilem Dark Powera 10.

Edytowane przez verul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie priorytety to:

 

1. najlepiej gold lub platinium

2. niezawodnosc + gwarancja

3. CIchy

 

Celuje w te dwie firmy, bo w sumie o ile pamietam to Seasonic robil zasilacze Corsair z serii HX.

 

W innym komputerze mam zasilacz Tagana, nie pamietam dokladnie z jakiej serii, 550w.

W tym pc wyzional ducha, ale nie sfajczyl sprzetu oraz zostal natychmiastowo i bez wdawania sie w dyskusje wymieniony na nowy model.

 

Generalnie na obecny nie narzekam, jednak wg mnie nadchodzi czas wymiany na nowa sztuke i tyle. A zalety funkcjonalne przekladam na chec pozostania przy produkcie Seasonica... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak twój HX pracuje nienagannie to nie widzę sensu jego wymiany .

 

Nawet jak zasilacz zdechnie to nie pociągnie za sobą reszty kompa - o to się nie martw , to nie no name w rodzaju Codegena czy Tracera itp.

 

Zwróc uwagę że twój I7 jest w niższym procesie technologicznym choć ma 2x tyle rdzeni co I5 2500K .

 

Zasilacz zmień jak będziesz brał się za SLI/CF , chyba że masz parcie na nowe PSU to kup XFX XTR lub EVGA Supernova G2 w wersjach 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracuje xx lat w IT i mialem stycznosc z roznymi nieprzewidzanymi i dziwnymi awariami - wliczajac w to awarie zasilaczy, choc w takich środowiskach najczesciej pracuja redundantnie i jest to mniejszy problem. Wystarczy?

 

Skoro pracujesz w IT xx lat to wiesz, że nijak to się ma do domowych zastosowań, right? 

Skoro pracujesz w IT xx lat to wiesz, że lepiej jest zainwestować w UPSa i listwę, tak jak mówił verul, right?

Skoro pracujesz w IT xx lat to wiesz, że dobra stara sztuka może przetrwać dłużej, niż nowa "nieprzetestowana", right?  (Niedawno znajomy kupił CoolerMastera i poszedł z dymem).  

Skoro pracujesz w IT xx lat i wiesz lepiej, to czego oczekujesz, right? 

 

Moja rada : Zaopatrz się w konkretny UPS z listwą i zostań na swoim zasilaczu. A jeśli nie możesz spać po nocach bez zmiany zasilacza to dorzuć Seasonica Platinium 660W. 

 

P.S. 5 osób Ci pisze, że nie warto zmieniać zasilacza, jeśli dalej czegoś nie rozumiesz, to uznaj nas za plebs bez doświadczenia w IT i skorzystaj ze swoich xx lat doświadczenia i sam podejmij decyzję. Polecane zasilacze znajdziesz w każdym temacie "co kupić". 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaciekCi: skoro tak bardzo wracasz do tej mojej krotkiej wypowiedzi - nie jestem sprzetowcem (juz.) i nie mam obecnie tyle czasu i zapalu, zeby siedziec w aspektach tech. obecnego sprzetu PC, tak jak to robilem kiedys. Nie kazdy cale zycie koncentruje sie na sprzedazy / naprawach sprzetu PC.

Stad moje pytania, byc moze do osob ktore pracuja na serwisach komp / sklepach i handluja markowym sprzetem i maja w tym dobre rozeznanie (choc nie ukrywam i tak posprawdzam w miedzyczasie na innych forach zagranicznych co i jak).

 

Dla przykladu przegladajac recki i opinie o posiadanym przeze mnie zasilaczu - sa swietne, trzymaja napiecia itp. Dla porownania vs obecne psu na rynku jest to (albo raczej byl w momencie zakupu) "tylko" cos w stylu Bronze sprawnoscia (okolo 80% nowka). Z wielkich niewiadomych - padaja po 5 - 7 latach uzytkownikom, a ich czas gwarancyjny wynosil 5 lat w momencie zakupu.

 

Moze tak - UPS itp 1 punkt za to, super propozycja, ale:

- wrzuccie sobie w obudowe sprzetu za ponad 8-9k, a potem mowcie o nieoplacalnosci wymiany zasilacza ktory ma juz swoje lata. Jacys chetni na takie zabawy...?

- cena nowego waha sie w granicach 6-8% ceny pozostalej czesci zestawu. Nazywacie to bezsensownym wydawaniem kasy (nie mowie tez o oszczednosci czasu jakby cos sie wydarzylo, niewiele, ale zawsze...).

- kolejna czesc mojego punktu widzenia cena zasilacza to tak naprawde cena koncowa / potencjalne dni uzytkowania = tak naprawde groszowa sprawa (przewaznie tak  wyliczam oplacalnosc zakupu na koncu sciezki, blednie?).

 

Dodatkowo po takiej wymianie zostalaby otwarta sciezka dla konfiguracji multi-gpu do VR itp...

 

Reyden - w jakich kwestiach ten EVGA jest lepszy niz moje propozycje? Poza nazwa firmy, ktora i tak sama zasilaczy nie produkuje - moglbys podac co siedzi w srodku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Corsair produkuje sam zasilacze ?

 

Z tego co wiem to większość zasilaczy robi dla nich kto inny - Seasonic , CWT , Chicony itp.

 

A w środku tego PSU od EVGA siedzi bardzo dobra konstrukcja do SuperFlower .

 

Na pewno lepsza od zwykłego RM , nie wiem jak wygląda stosunek jakości G2 do Corsair RMi / RMx .

 

Ma także tryb ECO ( aka tryb półpasywny ) - wentylator włącza się dopiero jak obciążenie przekroczy dany poziom .

 

Do tego EVGA ma bardzo dobry serwis gwarancyjny - jeden z lepszych jak nie najlepszy , do tego 7 lat gwary na tą serię zasilaczy .

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko prawda, ale ta listwa i UPS zapewnią stabilne zasilanie i parametry sieci twojego zasilacza, a więc.... spokój ducha, dodali by jeszcze to, że przydałaby się ochrona przepięciowa klasy B, C, D

 

http://pdfki.cba.pl/Ochronniki%20przepieciowe.PDF

 

Generalnie masz rację, że jak kupuje się zestaw na lata (szczególnie zasilacze) to oszczędność na nim tak naprawdę jest wątpliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj obecny jest cichy i pod tym wzgledem wzrocowy.

Maly update, poszperalem troche po forach i na ta chwile zatrzymalem sie na:

 

- EVGA SuperNOVA 850 G2

- EVGA SuperNOVA 850 P2

 

I najprawdopodobniej na ktorys z tych dwoch sie 'przerzuce'.

Mam jeszcze sporo do doczytania te vs

- Corsair RM850i 80Plus Gold - 850W

 

ale moze kazdy z nich moze byc nawet lepszy niz:

- Corsair HX850i 850W

 

Z mala uwaga, ze te 'i' maja monitoring temperatur po usb jako bajer.

Mam juz dwa inne urzadzenia Corsaira - cooling kit i klawiature rgb i fajnie by sie to komponowalo, ale jesli zasilacze EVGA okaza sie lepsze to nie bede sie tym przejmowal.

 

Btw dla dociekliwych - ciekawe repozytorium testow PSU.

Edytowane przez malleus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kasę to bierz wersję P2 - certyfikat 80+ Platinum i 10 lat gwary vs. 80+ Gold  w G2 .

 

Wentylator w tych zasilaczach uruchamia się dopiero przy 20% obciążeniu ( przy włączonym trybie ECO ) , do ~60% obciążenia generuje mniej niż 25 dB hałasu, od 20% do 40% poziom generowanego hałasu powoli rośnie , przy 40-60% osiąga stałą wartość ~24 dB .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmierza do mnie EVGA SuperNVA P2. Swietna wydajność, tryb ECO i 10 letnia gwarancja robi swoje... :)

 

Chociaz nie powiem, obecnie w Morele jest ciekawa oferta na Corsair RM1000i 1000W za 820zl... (ale 5 lata gwarancji z mozliwoscia przedluzenia do 8, chyba ze to jakiś blad i normalnie obowiazuje 7 lat jak wg strony Corsir'a).

Edytowane przez malleus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak przy EVGA, ale przy gwarancji Corsaira to trzeba im towar odeslac do Holandii czy Danii, nie pamietam . Tak czy siak wysylka kosztuje jakies 100zl. Dwa razy wysylalem i nigdy nie robili problemow - odsylali nowy towar, jak nie bylo tego samego to model o wyzszej mocy - ale jednak koszt wysylki trzeba poniesc.

Edytowane przez verul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafilem na okazje HX1000i w cenie HX850i i czeka mnie szybka wymiana.

W tym konkretnym przypadku cena 1KW P2 wynosilaby 130% wspomnianego wyzej.

 

Nawet na http://www.jonnyguru.comw takim konretnym przypadku polecili wybor HXi dodatkowo wspominajac, ze ma on ta programowa kontrole napiec, dobra efektywnosci itp oraz jest zdecydowanie cichszy niz P2 podczas dluzszej pracy przy obciazeniu (czego nie widac w niektorych testach, bo trwaja zbyt krotko).

Nie jest to moze AXi zbudowany przez Flextronika, jednak nadal bardzo solidna konstrukcja ze swietna wydajnoscia i sprawnoscia.

 

Jesli chodzi o serwis Corsaira - korzystalem z ich oblslugi odnosnie mojego H80i (roczna sztuka).

Pisalem najpierw do ESC i nie gwarantowali wymiany serwisowej - mialem popekane nakladki na weze przy chlodnicy.

Nastepnie napisalem do Corsair'a proste zapytanie, czy to prowadzi do jakichs komplikacji. Odpisali, ze to tylko wzgledy estetyczne z tymi koncowkami, ale jesli mi to przeszkadza moga wymienic na nowy ezgemplarz, tylko musialem podeslac im fakture zakupu.

Po przeslaniu dokumentow otworzyli RMA, poprosili o wysylke chlodzenia (do Holandii, dokladniej o ile pamietam Eidhoven, kosztowalo mnie to jakies 64zl).

Jednoczesnie zapytalem, czy bylaby mozliwosc wymiany, za doplata, na nowszy model H80i GT... dostalem go gratis z nowa faktura prosto od nich.

Takze jestem bardzo zadowolony z poziomu obslugi jaka oferuje ta firma.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wnoszace komentarze zachowaj dla siebie.

 

Tak samo jak i Ty. Znasz powiedzenie, że jedna jaskółka wiosny nie czyni? To, że Tobie się pofarciło z serwisem Corsaira nie znaczy, że Twoje zdanie to jedyna prawda objawiona, troszeczkę dystansu poproszę. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...