Skocz do zawartości
Ns5

Nowy monitor 21:9, warto ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebuje nowego monitora głownie do gier i filmów musi starczyć na kilka lat. Obecnie korzystam z TV Samsunga 40" FHD jedyny minus to rozmazany obraz przy szybkich ruchach na ekranie(tylko podczas gier) na nic innego nie narzekam w końcu to tylko TV(jeden z tańszych) a gram głownie w wolniejsze gry a w FPSy od święta, niestety ze względu na male zmiany w pokoju muszę zaopatrzyć się w osobny monitor. Niestety przyzwyczaiłem się mocno do tych 40" ;) i na stary monitor 22" (1680x1050) nie mogę patrzeć. Zastanawiam się nad formatem 21:9 wygląda to super: 

LG 34UM57 na + cena(1800zl) i opinie ale rozdzielczość 2560x1080(przy 34")

LG 34UM95 na + rozdzielczość (3440x1440) i recenzje, cena prawie 2x większa (3150zl)

Dell U3415W na + rozdzielczość (3440x1440), "krzywy ekran" i gwarancja DELL'a czasem występuje Backlight bleed (cena 3550zl)

Sprzęt na jakim ma to działać to 6700K@4.6GHz 16GB ram i GTX970 puszczony na 1530Mhz/7900Mhz obecnie najlepiej było by zaopatrzyć się w pierwsza opcje o najniższej rozdzielczości ale boje się ze piksele będą widoczne no i będę musiał włączyć mocniejsze AA a mniejszego ekranu niż 32" nie chce, wiem ze karta dostanie zadyszki w 3440x1440 wiec był bym skłonny w bardziej wymagających tytułach zmniejszyć detale, rozdzielczość jest na tyle duża ze wystarczyło by FXAA? Na co dzień gram w mniej wymagające gry, jakieś sieciówki itp. ale patrząc na to ze monitora nie będę dłuuugo zmieniał (3-5 lat chyba ze wcześniej padnie) mocno się nad drugą(3440x1440) opcja zastanawiam, kartę zamierzam wymienić za jakieś 1-1,5 roku. Jeśli chodzi o cenę to czym wydam mniej tym lepiej bo wcześniej zmienię kartę grafiki ;) . Z góry dziękuje za pomoc.

Edytowane przez Ns5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/monitor-lg-34um95-p?gclid=CNzxqISV18oCFcfgGwod8nAJXAPromo 2899zł

 

Sam mam wersję 29" i mnie wystarcza. Obraz dobry. Pikselozy nie stwierdzam.

 

Jak masz pieniądze to idź w 34" 1440, oczywiście GPU później tak, jak piszesz do wymiany.

 

Dodatkowo:

 

http://www.morele.net/monitor-philips-bdm4065uc-705950/

http://www.morele.net/monitor-dell-p2715q-210-advo-3-lata-gwarancji-next-business-day-712892/

 

Masz w czym wybierać.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc NostradamuSek link z media się przydał :) udało mi się go wyrwać jeszcze ciut taniej. Na razie podłączyłem tego LG 34UM95 przez HDMI ale niedługo ogarnę jakiś kabel DP. Pozostałe dwie opcje rozważałem ale 27" i 4K zniszczyło by mi komputer totalnie bo to 50% więcej pikseli do przerobienia no i "tylko" 27" a Philips w testach ma ogromnego input laga i "kiepskie" kolory.

Edytowane przez Ns5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dużo czasu na testowanie nie miałem ale jestem zaskoczony wydajnością GTX970 w tej rozdzielczości. Myślałem ze będzie o wiele gorzej. Sieciówki typu Armored Warfare i War Thunder działają na max ustawieniach bez kręcenia karty Vsync ustawiony na 50hz bo leci przez HDMI. Fallout 4 all max z FXAA, minimalnie 28FPS jak na razie :). SW Battlefront all max FXAA wysoka jakość, najmniej miałem 35 FPS ale karta nie kręcona (choć boost dochodzi do 1500Mhz(mam zmieniony bios :P)). Co do samego monitora to gry w 3440x1440 wyglądają obłędnie, super gładkie, żadnych ząbków czy czego kolwiek tak jak by w FHD ustawić jakieś AAx16 :D Matowa matryca nic nie odbija a monitor w tym samym miejscu co TV który miał błyszcząca matryce w której widziałem siebie przy ciemniejszych scenach, do tego POTWORNIE jasne podświetlenie które można oczywiście zmniejszyć. Na razie to tyle, jeśli ma ktoś jakieś pytania to chętnie udzielę odpowiedzi :)

 

EDIT: GTA 5 wszystko na max po za MSAA(OFF) niestety kończy się pamieć na karcie (wykorzystanie ponad 4000MB V ram) i są spadki i przez chwile jest non stop 25FPS a tak to 40 FPS+ przynajmniej w Benchmarku :P

Edytowane przez Ns5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...