Skocz do zawartości
bejot

PC do gier ~4500-5000zł LGA1150/1151 Haswell czy Skylake

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam,

Od dwóch miesięcy siedzę na tym portalu, czytam forum i testy i wciąż nie mogę dojść do ostatecznej decyzji..

 

Wymagania co do komputera: nadrobienie zaległości z grami (głównie FPSy itp.) 2008-2013 + 1080p + najwyższe detale + OC mile widziane.

Jak na tę chwilę chciałbym dobrą baze, którą bym zmodernizował za jakiś rok jak zacznę grać już w nowe tytuły.

 

Planuje również zakupić monitor >120Hz żeby granie było jeszcze bardziej przyjemne, ale to może w innym temacie..

 

Dylemat jest następujący:

 

MSI Z97 GAMING 3 - 549zł
i5-4690K - 1105zł    -> tu kiedyś zrobić zamianę na i7-5770c

Raijintek EreBoss - 169zł

G.Skill RipjawsX DDR3 2133MHz CL9 16GB - 449zł

 

czy

 

Gigabyte GA-Z170-D3H - 569zł

i5-6600K - 1159zł     -> tu kiedyś zrobić zamianę na Kaby Lake, Cannonlake...

SPC XE1236 - 169zł

G.Skill Ripjaws V DDR4 3200MHz, CL16 16GB - 535zł

 

+

EVGA GTX 970 4GB - 1598zł

Be Quiet! L8-CM-630W  - 359zł

Fractal Design Define S - 329zł

Crucial MX100 256GB -> już jest

WD RED 1TB -> już jest

 

LGA1150 -> 4558zł    
LGA1151 -> 4718zł    

 

Widełki cenowe u mnie nie grają zbytnio roli, ale chcę zestaw w rozsądnej cenie.

 

Proszę o pomoc w doborze sprzętu.

 

Pozdrawiam
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajnościowo lepszy będzie Skylake , do tego bardziej przyszłościowy ( Kaby Lake , Cannon Lake oraz DDR4 ) .

 

Dołoż do XFX XTR 550W - mocowo nie wiele słabszy a ma już certyfikat 80+ Gold , w pełni modularne okablowanie i tryb półpasywny .

 

Ew. poszukaj tego XFX w innym sklepie np. w satysfakcja.pl ( filia x-kom.pl ) - tam kosztuje 365 zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, czytałem dużo Twoich wypowiedzi i całkiem niedawno polecałeś i4790k zamiast i6600k. Co byś sam wybrał przy aktualnych cenach?

Skylake mnie nie do końca przekonuje - wysokie temperatury, wyginająca się podstawka itp...

Dzięki za nakierowanie na pomysł zasilacz :)
Teraz zastanawiam sie nad XTR 650W (w pełni pasywny w idle z i6600k+gtx970) bądź Corsair RM Series 750 W (na granicy pasywnego przy graniu) (podobno kondensatory gorsze i mogą być mniej trwałe jeśli będą pracować bez chłodzenia aż przy 50% obciążeniu??). Jestem skłonny dopłacić, ale czy warto? Wentylator cPU będzie wytwarzał hałas przy stresie tak czy inaczej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XTR 650W to średni pomysł do 6600K + GTX970 , tutaj spokojnie wystarczy ci wersja 550W chyba  że tak ci zależy na tej ciszy i pasywności .

 

Zwykłego RM sobie odpuść , jak już co to znacznie poprawione serie RMi / RMx .

 

Tyle że u nas serii RMi to ze świecą można szukać , dostępna jest tylko wersja 1 kW za ponad 800 zł .

 

Możesz się też zainteresować EVGA Supernova G2 - wersja 550W kosztuje 460 zł , wersja 750W to koszt 600+ zł , mowa o cenach z morele .

 

W komputroniku czy Karen masz wersję 650W za ~530 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Jednak doszedłem do wniosku, że wolałbym kupić tańsze GPU i przeczekać z nią do premiery Pascala. Będę grał w starsze gry póki co (max GTA IV i BF3). Co się teraz najbardziej opłaca kupić, GTX 960?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyginające się Skylake. Heh.

Pamiętam z mezozoiku mit o kruszących się rdzeniach AMD. Czasy Athlona i Bartona ;) Drutowanie pinów, łączenie grafitem, zdejmowanie "czapek". Te czasy. Człowiek mógł się cieszyć ze swojego "zrób to sam".

"Się nie umi - się nie tyka" ;)

 

Masz 160zł różnicy między platformami. Ja bym brał nowszą.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...