Jump to content
PROplayaPL

Problemy ze spadkami na GTX 960

Recommended Posts

Witam

Mam problemy z wydajnością karty GTX 960. Otóż od sierpnia jestem posiadaczem nowego komputera (specyfikacja niżej) i miewam w Wiedźminie 3 oraz GTA V duże spadki fps.

Nie wiem czy to wina optymalizacji , lecz w innych grach wszystko działa dobrze nawet w Assassin’s Creed Syndicate nie mam problemów ze spadkami.Dodam że jakiś dobry miesiąc temu usiadłem do Wiedźmina 3 aby przejść dodatek Serce z kamienia ale mimo zainstalowania kolejnego patcha nadal podczas jazdy konno występują przycięcia oraz dziwne załamania ekranu , jednak wtedy po prostu zabrakło mi czasu na jego ukończenie. W ostatnią sobote odpaliłem Wieśka z nadzieją że tym razem ten dodatek przejdę ale tym razem lagi były coraz bardziej intensywne co prawda ukończyłem ten dodatek ale nie zmienia to faktu że płynność z jaką było mi się mierzyć nie była ciekawa. GTA V cóż mam lagi bardzo podobne do tych z tego filmiku.

https://www.youtube.com/watch?v=yuQu-y0GnPM

Czyściłem komputer , czytałem na forach ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Chciałem kupić nową kartę graficzną ale mój budżet sięga maksymalnie do kupna R9 380 lub GTX 960 z 4GB VRAM ale nie wiem czy jest to w ogóle opłacalne.

Specyfikacja

Procesor: I5 4460

Karta Graficzna : Gigabyte GTX 960 G1 Gaming

Płyta Główna : MSI H97

Zasilacz : SilentiumPC Vero L1 500W

Pamięć Ram : HyperX Savage 2x4GB 1866Mhz DDR3

Obudowa: SilentiumPc Brutus M25 Pure Black

Dysk Twardy: Seagate 1TB

a próbowałeś doszczetnie usunąc sterowniki nvidi z windowsa za pomocą DDU?-Display Driver Uninstaller?

Jeżeli nie możesz spróbowac, linkacz http://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html

Zalecane jest do tego uruchomienie systemu w safe mode (tryb awaryjny) po odinstalowaniu sterów wejdz na stronke nvidi i pobierz najnowsze.

Po pierwsze dziwne, że tylko w tych dwóch grach to występuje. A w innych nie.  GTA V jest dość pamięciożerną grą, jak się domyślam masz gtx960 z 2GB ramu. Więc zacząłbym od zjechania z detalami i sprawdził co się dzieje. Na załamania ekranu/rozrywanie możesz poradzić włączając V-sync.

Po co mi format skoro na początku sierpnia kupiłem komputer i już wtedy grając w podstawkę wieśka i w gta v te lagi występowały , po prostu wydawało mi się wtedy to normalne , jednak zauważyłem że mam problem tylko z tymi grami

Edited by PROplayaPL

A wiesiek na jakim patchu działa? Plik stronicowania jaki ustawiony?

W gta masz ewidentnie zasraną pamięć, chociaż na moim 280x też taki sam problem występował pomimo zużywania mniej niż 3gb vram.

Sprawdź czy w zakładce grafika-zaawansowane masz suwaki na maksa na lewo i obniż ustawienia zależne od pamięci tak aby wskaźnik pokazywał mniej niż 2gb. Włącz też vsync.

Pokaż wykresy zużycia gpu oraz cpu w czasie grania np z msi afterburner. W menedżerze zadań jakiś proces nie obciąża zbytnio cpu?

Edited by GeMtin1

Dobra po problemie z lagami w GTA V , ustawiłem tekstury na średnie reszta bardzo wysokie i włączyłem Vsync

Nie rozumiem tylko jednego że oglądając np.moreleTV podczas testów gtx 960 i i5 4460 w gta v mając przekroczoną "barierę" 2gb vram nadal miał płynną grę podczas jazdy

Podkręć grafikę gpu i vram i sprawdź. Jak masz ssd zainstaluj na nim grę. Sprawdź czy na pewno twoja pamięć ram jest ustawiona na 1600Mhz w biosie, bo czasami bez konfiguracji potrafi z automatu pracować na 1333 lub o zgrozo na 1066Mhz. Prędkość pamięci ram ma też wpływ na gry i na dzisiejsze czasy sensownym minimum to jest 1600Mhz. Sprawdź czy masz swapa na auto. Całkowicie wyłączony lub ustawiony na niską wartość 1-4GB czasami też może mieć wpływ na wydajność.

Edited by lukadev

O jakie wykresy dokładnie wam chodzi w msi afterburner ?

W Wieśku mocno szarpie w miastach no i w wioskach , a podczas jazdy konno umie od czasu do czasu też przyciąć

Tu macie link do tego testu o którym wcześniej wspominałem

Edited by PROplayaPL

Sprawdź w biosie czy pamięci działają na 1600Mhz jak wyżej pisałem i czy masz włączony dual channel. Na zagranicznych forach ludzie testowali i okazało się, że na single channel jest sporo mniejsza wydajność (dużo większe dropy fps co może powodować właśnie takie freeze). GTA V lubi szybkie procesory i ram