Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Od jakiś 3tygodni posiadam ten dysk. Od samego początku były problemy. Mam na nim Windows 10 i zanim się on włączy (czasami za pierwszym razem) to potrafi z 5 razy wywalić błąd że system jest uszkodzony, ale i tak się uruchomi. Patrzałem prędkość dysku programem dołączonym na płycie Samsung Magician i tak odczyt 282mb/s a zapis 259mb/s. Bardzo mnie niepokoją te wyniki. Dysk kupowałem w Media Expert. Byłaby możliwość oddania go prosząc o zwrot pieniędzy? Zastanawiam się nad wymianą na Crucial'a BX100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz sprzęt - konkretnie jaka platforma , AMD czy Intel , coś nowego czy jakiś staruszek ( AM2+/AM3 czy S775 ) .

 

Sprawdzałeś prędkości SSD za pomocą innego programu np. AS SSD czy Crystal Disk Mark etc?

 

Bo jak tylko jeden program podaje takie prędkości a reszta znacznie wyższa to problem może leżeć po stronie softu a dysk fizycznie jest OK .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tam grubo popierniczyłeś. Dysk chodzi pod Sata II a nie III - to na początek.

 

Jak to AS SSD nie działa, co dokładnie? Screen z tego programu daje ważne informacje.

CristalDiskInfo też by się przydało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, mój błąd. Odszukałem tą płyte: ga b85m d3h

Białe porty to sata3 i tam powinien być podpięty ssd.

Może kwestia ustawień w biosie? Masz ustawiony tryb pracy na AHCI?

Edytowane przez Razziel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...