Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Uff, dobra Panowie. Dzięki za naprowadzenie na dobre tory, zbieram się po odbiór. Mało brakowało, pewnie byłby drugi GTX 480 :D

 

Dam znać jak to chodzi i czy coś jest lepiej w RoTR.

 

Jedno co mnie w sumie dręczy to czy da się gdzieś w systemie ustawić, żeby domyślnie instalowało się wszystko na D:/, żeby nie trzeba było za każdym razem ustawiać ścieżki ?

 

Wysłane z mojego SHIELD Tablet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da się, słowo klucz: zmienne środowiskowe.

 

PAmiętaj jednak, że ssd jest po to, by z niego korzystać a nie go mieć. OS + cały soft ma iść na ssd, tylko gry które nie zmieszczą się na ssd lądują na hdd.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da się, słowo klucz: zmienne środowiskowe.

 

PAmiętaj jednak, że ssd jest po to, by z niego korzystać a nie go mieć. OS + cały soft ma iść na ssd, tylko gry które nie zmieszczą się na ssd lądują na hdd.

Oczywiście. Chodzi mi o to, że większość rzeczy będzie jednak lecieć na HDD, ze względu na większy rozmiar i wygodniej będzie podczas wszelakich instalacji. Albo jak zapełnię SSD, to wtedy to sobie przestawię. To już w sumie mało ważne szczegóły... Ale dobrze wiedzieć, że jest taka opcja.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się tak zrobić.

Też jakiś czas temu stałem przed dylematem wymiany działającej cały czas 8 letniej barracudy, Wybrałem kombinację SSD + SSHD i jestem zadowolony.

Kierując się SSHD brałem pod uwagę komenty na jego temat i w sumie nie żałuję.

Wybierałem między nim, a wd blackiem, ale podobno western jest głośny. RED ma znowu wolne obroty, a dość miałem zielonego paska przy otwieraniu katalogów z dużą ilością plików.

Z tego co wyczytałem sshd też znacząco przyśpiesza ładowanie systemu - jeśli jest na nim zainstalowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem tego Samsunga.

 

Miałem małe problemy, gdy podłączyłem SSD+HDD. Pomimo usunięcia wszystkich partycji oprócz tej z danymi, system nie chciał przejść procesu instalacji. Robił się czarny ekran po przeszukaniu urządzeń i restarcie. Dysk i napęd zapętlał się przy wczytywaniu czegoś, ale nie był to typowy freez. Podejrzewam, że MBRy się pogryzły, albo dodatkowe partycje systemowe zainstalowały się na HDD, zamiast na SSD.

 

Na razie jadę na samym SSD i system od razu prawidłowo się zainstalował.

 

Przyrost prędkości jest niebywały. Myślę, że to dobre słowo, jako że nie pamiętam, żeby kiedykolwiek wymiana jakiegoś podzespołu (szczególnie za tę kwotę), dawała takiego kopniaka. W sumie od czasu pierwszego 3dfx'a, który też oprócz walorów wizualnych, nie dawał takiego przeskoku usprawniającego działanie komputera.

 

Instalacja systemu+wszystkie stery, niezbędne programy - wyrobiłem się ze wszystkim w godzinkę. Normalnie zajmuje mi to z 2-4h. Skanowanie malwarebytesem, kiedyś zajmowało 10 minut, teraz 1 minuta. Duża aktualizacja do win 10, przedtem 1h 15min, teraz ledwo zdążyłem zasiąść, i przesłuchać jedną 7 minutową piosenkę. Zanim się skończyła, system był gotowy do pracy. Uruchamianie systemu 12 sekund od momentu wciśnięcia przycisku zasilania, z czego 9 sekund potrzeba na włączenie monitora, czyli praktycznie jak tylko monitor się zaświeci, 3 sek i system w pełni gotowy do pracy. Jestem gościem, który ma trochę więcej niż 4 ikonki na tray'u, nie to że jakieś śmieci bo same niezbędne, ale teraz już się tym nie trzeba martwić. System od razu jest zdolny do pracy, działa wielowątkowo, także nic się nie zatyka, żeby czekać minutę na otwarcie byle jakiego okna.

 

Rozpisywać się nie będę, bo każdy to zna u siebie od lat. Ja żałuję jednak, że tak długo zwlekałem z zakupem.

 

Jeszcze raz dzięki.

 

Jestem w trakcie instalowania RoTR na SSD i napiszę jeszcze później jak to chodzi, bo jestem ciekaw.

 

EDIT:

Pograłem pięć godzin w RoTR i nie zauważyłem ani pół ścinki i to na ustawieniach, które Radiergummi wyśmiewał. Przy okazji zarobiłem kilka minusów za samo ich udostępnienie. W prawdzie nie pchnąłem prawie nic wątku głównego na przód skupiając się na eksploracji i dodatkowych grobowcach, ale na HDD były zciny co pare-parenaście sekund. Przy otwieraniu obozów była masakra, teraz bez utraty pół klatki. Na otwartym terenie chodzi 21-35 klatek, średnio z 26, w paru tylko miejscach doszło do 18-20. W jaskiniach i na mniej szczegółowych otwartych terenach 31-47 kl. średnio 42. Jak dla mnie da się grać i bez zrywów można spokojnie skupić się na rozgrywce. W trakcie gry pewnie jeszcze obniżę parę mało ważnych szczegółów, żeby nie spadało poniżej tych 22 klatek, ale i teraz gra się całkiem znośnie. W sumie to nie wiadomo, czy to wina patcha, czy dysku, ale na 97% dysku.

 

Skoro gra korzystała wcześniej ostro z pliku stronicowania, a teraz się tego nie zauważa, to ten SSD działa trochę jak dodatkowe 250GB ramu ;)

Edytowane przez Włodi
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze małe pytanie odnośnie planu zasilania. Warto zostawić wartość domyślną wyłączania HDD po 20 minutach bezczynności ? Czy może takie ciągłe włączanie i wyłączanie dysku wpłynie znacznie na żywotność i bezpieczeństwo danych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh widzę że chyba jednak przeczytałeś moje posty... Wyłącz to <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>o koniecznie bo więcej szkodzi niż daje. Ostatnio w ogóle dużo ludzi ma problemy z wyłączającym i włączającym się HDD w tracie pracy systemu. Takie akcje mogą zarżnąć HDD. W sumie to nawet nie wiem czy to przez plan zasilania czy ktoś spierdzielił jakiś sterownik. Wcześniej tego chyba nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Oktawian. Tak, czytałem Twoje posty. Odnośnie kabelków SATA to podmieniałem zarówno dysk jak i tasiemki, co chyba już pisałem w innym temacie, w którym to omawialiśmy. To tak dla wyjaśnienia, bo pisałem to już tutaj wcześniej w poście, który w końcu usunąłem i możliwe, że do Ciebie nie dotarł :)

 

Wysłane z mojego SHIELD Tablet

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie pisałeś o tych taśmach sata ani tu ani we wcześniejszym temacieKlaus też Ci o tym pisał. Widzę że chyba jesteś zadowolony? Ja jak kupowałem swojego Vertexa 4 128Gb to płaciłem ponad 450zł w 2012r. Do teraz ceny znacząco spadły ale raczej bez sensu byś czekał kolejne miesiące bo wątpię żebyś w ten sposób mocno oszczędził, tym bardziej że złotówka ciągle słabnie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jestem bardzo zadowolony. W prawdzie jest nieco żal tych 500GB, bo w sumie było by to tyle ile miałem do tej pory na partycji systemowej i mieściła się wystarczającą ilość gier, ale powiedzmy że czasu się tak czy siak nie wyprzedzi. Jak na razie i tak wszystko idzie w górę zamiast w dół.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już w coś gram to instaluję na HDD. Mam więc propozycję eksperymentu, o ile chce Ci się pobawić, zainstaluj RoTR na HDD i opisz wrażenia. Teoretycznie łatwo przewidzieć skutki takiego eksperymentu: wolniejsze wczytywanie gry i wyraźnie odczuwalne doczytywanie. Jednak jak kiedyś tam bawiłem się u siebie to stwierdziłem że nie muszę gier instalować na SSD.

 

Podsumowując odpowiedzią na pytanie "Jaki HDD 2TB ?" jest:     SSD Samsung Evo 850 250GB :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie i tak powinno być lepiej. Chyba Klaus tutaj pisał, że HDD doczytuje dane, podczas gdy SSD zajmuje się wielowątkowo systemem. A wiadomo, że gra korzysta też z innych plików niż dane otoczenia jak przeróżne biblioteki, direct x i rzeczy które znajdują się na partycji systemowej. Plik wymiany też jest na SSD. Taka jest moja teoria, ale nie wiem ile ma to wspólnego z rzeczywistością. Zainstaluję grę na HDD i dam znać jak to będzie wyglądać.

Wysłane z mojego SHIELD Tablet

 

EDIT:

Po zainstalowaniu na HDD ilość zacięć praktycznie zerowa, tak samo jak na SSD. Czyli, albo to co mówiłem, że system i plik wymiany znajduje się na SSD, albo faktycznie pomógł do tego stopnia patch. Szkoda, że akurat zmieniałem dysk jak wychodziła łatka i nie mam już możliwości jednoznacznego rozstrzygnięcia sprawy.

Edytowane przez Włodi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś styczność z dyskami Toshiby? Zarówno serią P300 jak i E300. Opinie w sklepach twierdzą, że nawet seria P300 jest cicha, w co mi trochę ciężko uwierzyć przez 7200 RPM.

 

Cisza to dla mnie najistotniejszy element, jestem bardzo wyczulony (tak, że dysk mam w obudowie Scythe Quiet Drive). Od lat mam Samsunga F4EG 2 TB 5400 RPM i spoczynku jest cichy, ale głowica jest słyszalna przy mocnym obciążeniu.

Nie chciałbym głośniejszego dysku (głównie chodzi o spoczynek i lekką pracę jak odtwarzanie filmów).

 

Chcę nowy dysk dać w zamian, a stary pójdzie do stacji dokującej gdzie będzie włączany tylko do przenoszenia danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...