Skocz do zawartości
ozdrab

Przerwa w dostawie prądu i uszkodzony SSD

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mam problem z dyskiem Plextor M65. W trakcie pracy komputera wyłączyli prąd na około minutę. Po ponownym włączeniu komputer zawiesza się na ekranie z opcą wejcia do biosu. Czasem się udaje wejść do biosu, ale przważnie się nie udaje. Próba uruchomienia z płyty windows i instalacją nowego systemu również kończy się niepowodzeniem. Zawiesza się na etapie przygotowania instalacji, zanim pojawia się opcja wyboru dysku do instalacji. Do odłączeniu dysku komputer pracuje normalnie, czyli przechodzi przez okno biosu, mogę do niego wchodzić bez problemu. Podłączyłem stary dysk HDD, zainstlowałem na nim system i wszystko działa dobrze do momentu podłączenia SSD. Komputer nie uruchami się z dysku HDD nawet jeżeli z boot menu zupełnie usunę dysk SSD. Włącza się systemowe naprawianie dysku i przez godzinę jest 1%. Jak wypnę SSD to wszystko śmiga. Ktoś ma jakiś pomysł? Czy dysk jest totalnie padnięty? Dziwię się, że nie mogę uruchomić kompa ze sprawnego dysku gdy jest podłączony ten uszkodzony.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Potrzebowałem potwierdzenia, że nie da się już nic zrobić. Swoją drogą trochę to słabe- wyłączają ci prąd i po dysku? Teraz muszę jechać kupić nowy dysk, bo wieczorem jestem umówiony z kumplami na battlefronta;-)

radiergummi oczywiście M6S ver 1.07

 

Edit:

Który dysk będzie lepszy- Crucial 250GB BX100, czy 60zł droższy Samsung 850 Evo? Z przyczyn oczywistych ważna jest dla mnie niezawodność.

http://www.x-kom.pl/p/223285-dysk-ssd-crucial-250gb-25-sata-ssd-bx100-7mm.html

http://www.komputronik.pl/product/254401/Elektronika/Cz%C4%99%C5%9Bci_PC/Samsung_850_Evo_250GB.html

 

 

  Edytowane przez ozdrab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Swoją drogą trochę to słabe- wyłączają ci prąd i po dysku?

 

To nie jest typowe ani normalne. Bardzo, bardzo rzadko się zdarza i dotyczy każdej elektroniki.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy miał ostatnio podobną przygodę. Miał laptopa chyba z jakimś crucialem 240gb który był całkowicie wyładowany. Podłączył laptopa do ładowarki, kontaktu i od razu go włączył. W momencie gdy ładował się windows ładowarka wypadła z kontaktu (nie wiem nie pytajcie on różne cuda umie), a laptop się wyłączył i do widzenia, ssd padło.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...