Skocz do zawartości
paw565

Zacinający się wot

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno pobrałeś ten sterownik i próbujesz instalować wersję x64?

 

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/misc/sata/IRST_Win7-8_8-1_VER12801016.zip

 

 

 

Może jakiś dedykowany sterownik od asusa dla tej płyty rozwiąże problem zamiast intelowskiego

 

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/misc/sata/ASMEDIA_Win7_81_10-Ver3160.zip

 

 

 

 

 

Ewentualnie można spróbować na najnowszych sterownikach dostępnych na stronie intela, może one załapią

 

https://downloadmirror.intel.com/25165/eng/SetupRST.zip

Edytowane przez Kamil_NN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowały się tylko te z drugiego linku. Mam pomysł. Może defragmentacja? Jednak gdy wszedłem w systemowe narzedzie zobaczyłem zaznaczony mój ssd. Moje pytania:

1.) Odznaczyć ssd tam?

2.) Jest jakiś soft który lepiej zrobiłby tą defragmentacje?

 

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, czyli odznaczyć w windowsie? Bo zauważyłem że ma 35%, a hdd aż 45%. A w czym defragmentować? Bo deffragera mam już w systemie. Może jest coś lepszego?

 

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, SSD się nie defragmentuje bo tam nie ma co defragmentować. Poza tym system raczej nie powinien Ci na to pozwolić... Czym tego nie zrobisz to będzie praktycznie ten sam efekt. Ale to raczej nic nie da. Jak dla mnie masz syf w systemie i stąd problemy.

 

EDIT: odpal sobie w tle Monitor Zasobów (Uruchom -> Resmon) i jak gra złapie Ci zwiechę to sprawdź aktualne odczyty dla dysku, procesora, ramu.... ew TAK. Jak zobaczysz jakieś dziwne odczyty to będziesz wiedział co się dzieje. Bo takie szukanie jak teraz do niczego nie doprowadzi, bo to może być wszystko.

Edytowane przez Bonusso3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówię, miałem identycznie to samo (BF3 ultra, war thunder ultra) działały bez problemu a w WoT były pojawiały się freezy 1-5 sekundowe i powodem był brak sterowników IRST.

 

 

Jeżeli masz możliwość zainstalowania sobie na 2-gim dysku (hdd) systemu np. windows 7 64 bit zamiast 8-ki to tam bez problemu zainstalujesz IRST

 

 

ewentualnie trzeba dogłębnie szukać przyczyny braku możliwości zainstalowania sterowników u Ciebie wyszukując w google błąd który u Ciebie pojawia się przy ich instalacji i używając solucji podanych przez tych ludzi

 

 

 

 

EDIT: gdzieś na forum wyczytałem, że twoja płyta ma różne wejścia SATA (jedne intelowskie jedne asmedia czy coś takiego)

 

 

powinneś używać wejść żółtych oraz upewnić się że jest włączone AHCI

Edytowane przez Kamil_NN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli rzeczy elementarne nie były zainstalowane?

czyżby dysk był podpięty nie pod główne [intelowskie] złacza tylko pod dodatkowe?

 

 

ps 

strona płyty

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie raczyłeś odpowiedzieć na moje poprzednie pytania, więc zacytuję sam siebie

 

 

 

 

twoja płyta ma różne wejścia SATA (jedne intelowskie jedne asmedia czy coś takiego)

 

 

powinneś używać wejść żółtych oraz upewnić się że jest włączone AHCI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...